Rozenek, Dereszowska, Szyc i wiele innych gwiazd. Nie uwierzysz, kto dawno temu grał w "Klanie". Te zdjęcia mówią wszystko

Dziś tych aktorów nikt nie podejrzewałby o granie w "Klanie". Był jednak czas, w którym serial o Lubiczach był najpopularniejszą produkcją w Polsce, konkurencji nie było wcale, a oni zaczynali swoje kariery.

"Klan" można oglądać na TVP1 od 1997 roku. Fanom serialu jednoznacznie opowieść o Lubiczach kojarzy się np. z Barbarą Bursztynowicz, Tomaszem Stockingerem, Agnieszką Kotulanką, Izabelą Trojanowską, Kają Paschalską i Małgorzatą Ostrowską-Królikowską. Mało kto jednak pamięta, że w serialu grali jednak aktorzy, którzy dziś są jednymi z najpopularniejszych gwiazd w kraju, a za czasów epizodów w "Klanie", nie byli w ogóle rozpoznawalni. Do grona takich osób zalicza się np. Borys Szyc czy Agata Kulesza.

Zobacz wideo Czy wielu polskich aktorów śpiewa? "Weź nie pytaj!". Oczywiście, że tak! [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Agata Kulesza 

Agata Kulesza pojawiła się w "Klanie" w 1999 roku. Była pracownicą w biurze paszportowym, którą odwiedziła Beata (Dorota Naruszewicz), gdy chciała wyjechać z synem zagranicę, czemu przeciwstawiał się ojciec dziecka - Piotr Rafalski (Jacek Borkowski). Aktorka pojawiła się tylko w jednej scenie produkcji TVP1, którą w tamtych czasach oglądały miliony Polaków. Dziś może przebierać w propozycjach i stara się grać tylko w produkcjach z wyższej półki. Film "Ida" z jej udziałem zdobył Oscara w 2015 r. Ostatnio można ją oglądać w serialu "Skazana".

Agata Kulesza w serialu 'Klan'Agata Kulesza w serialu 'Klan' Fot. Instagram.com/klan.serial

Jacek Rozenek 

Jacek Rozenek pojawił się po raz pierwszy w "Klanie" w 1998 roku i grał w nim przez kilka lat. Były mąż Małgorzaty Rozenek-Majdan wcielał się w przyjaciela Agnieszki Lubicz (Paulina Holtz) z agencji reklamowej. Był nieheteronormatywny. Mimo że później grał dużo w "Samym życiu" czy "Złotopolskich", rozgłos zyskał gdy jego żona została gwiazdą TVN i zaczęła prowadzić "Perfekcyjną panią domu".

Jacek Rozenek i Paulina Holtz w serialu 'Klan'Jacek Rozenek i Paulina Holtz w serialu 'Klan' Fot. instagram.com/klan.serial

Anna Dereszowska

Anna Dereszowska podobnie jak Agata Kulesza, pojawiła się w "Klanie" tylko w jednym odcinku. Jej bohaterka miała na imię Marysia i pracowała w salonie fryzjerskim, który po Wielkanocy odwiedziła Grażynka Lubicz (Małgorzata Ostrowska-Królikowska). Sławę przyniosła jej duża rola policjantki w "Złotopolskich".

Anna Dereszowska w serialu 'Klan'Anna Dereszowska w serialu 'Klan' Fot. instagram.com/serial.klan

Joanna Brodzik

W pierwszym sezonie "Klanu", gdy nikomu nie śniło się, że za kilka lat ekrany podbije serial "Magda M", można było oglądać regularnie Joannę Brodzik. Wcielała się w pielęgniarkę Renatę, która pracowała z doktorem Lubiczem (Tomasz Stockinger) w jednej z warszawskich klinik. Była przebiegła i uwiodła Andrzeja Marczyńskiego (Wojciech Wysocki), gdy ten był mężem Alicji (Maria Winiarska). W pewnym momencie posunęła się nawet do kłamstwa i oskarżyła Pawła o molestowanie seksualne w pracy.

Joanna Brodzik w 'Klanie'Joanna Brodzik w 'Klanie' Fot. instagram.com/klan.serial

Borys Szyc

Borys Szyc pojawił się w trzech odcinkach "Klanu" z 2000 roku. Jego bohater studiował na Wydziale Slawistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Był studentem Krystyny Lubicz. Aktor miał wtedy 22 lata. Dopiero rok później ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Po roli w "Oficerze" stał się jednym z najpopularniejszych polskich aktorów.

Borys Szyc w serialu 'Klan'Borys Szyc w serialu 'Klan' Fot. instagram.com/klan.serial

Cezary Żak

Cezary Żak grał w "Klanie" niemal od samego początku i pojawiał się w serialu regularnie przez kilka lat. Jego bohater - Józef - był kuzynem Grażynki. Zakochał się w Ewie (Izabela Kuna), ale ich miłość przerwała niespodziewana śmierć kobiety. Często opiekował się Maciusiem (Piotr Swend) i Bożenką (Agnieszka Kaczorowska). Gdy aktor nie chciał już łączyć gry w "Klanie" z pracą w "Miodowych latach", jego bohater z serialu TVP1 wyjechał do Brzezin. 

Cezary Żak w 'Klanie'Cezary Żak w 'Klanie' Fot. instagram.com/klan.serial

Monika Krzywkowska

Popularność Monice Krzywkowskiej przyniosła rola dziennikarki Teresy Jankowskiej w serialu "Samo życie", w którym grała przez osiem lat. Gdy stawiała pierwsze kroki w aktorstwie, przyjęła epizod w "Klanie". Jej bohaterka w 1999 roku odwiedziła butik Ramona prowadzony przez Monikę. Niedawno Monikę Krzywkowską można było oglądać w serialu TVP1 "Polowanie na ćmy". Tam z kolei zagrała jedną z głównych ról - właścicielką domu uciech, madame Szlimakowską.

Monika Krzywkowska w 'Klanie'Monika Krzywkowska w 'Klanie' Fot. instagram.com/klan.serial

Marcin Bosak

Marcin Bosak mignął w "Klanie" dosłownie w jednej scenie z popularnym wtedy bardzo Janem Wieczorkowskim. Miało to miejsce w 2001 roku w 493 odcinku serialu. Stał w tłumie zebranych osób, które czekały na zebranie dla potencjalnych akwizytorów firmy produkującej parafarmaceutyki. Dwa lata później aktor dołączył do obsady "M jak miłość" i jego kariera ruszyła z kopyta.

Marcin Bosak w 'Klanie'Marcin Bosak w 'Klanie' Fot. instagram.com/marcin.bosak

Izabela Dąbrowska

Mimo że Izabela Dąbrowska, gdy pojawiła się w "Klanie" w 1998 roku miała już na koncie rolę w "Bożej podszewce", w serialu o Lubiczach była epizodystką. Wcieliła się w bufetową w barze mlecznym, w którym jadła obiad Agnieszka Lubicz z mężem. W ostatnich latach rozgłos przyniosła jej rola pani Basi w "Uchu prezesa". Na stałe można ją od kilku lat oglądać w "Na Wspólnej".

Izabela Dąbrowska w serialu 'Klan'Izabela Dąbrowska w serialu 'Klan' Fot. instagram.com/klan.serial

Aleksandra Konieczna

Aleksandra Konieczna dołączając do "Klanu" w 2000 roku miała już na swoim koncie wiele ról w spektaklach telewizyjnych. Jednak rola w serialu TVP1 była jej pierwszą dużą serialową rolą. Pojawiała się regularnie jako Joanna Trzcińska, matka Miłosza, chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Po jakimś czasie okazało się, że jest działaczką Klubu Amazonek, gdy Krystyna Lubicz walczyła z nowotworem. W ostatnich latach w telewizji można ją oglądać w roli Honoraty w "Na Wspólnej".

Aleksandra Konieczna w serialu 'Klan'Aleksandra Konieczna w serialu 'Klan' Fot. instagram.com/klan.serial

Jacek Braciak

Dziś Jacek Braciak nie kryje chęci do niekończących się seriali. Inaczej było ponad dwie dekady temu, gdy w "Klanie" wcielał się w kolegę Agnieszki Lubicz z pracy. Aktor pierwszy raz pojawił się w nim w 2000 roku w 370 odcinku i był częścią obsady przez dwa lata. Przed odejściem okazało się, że grany przez niego Alik został współpracownikiem Telewizji Polskiej pracując przy programie społeczno-interwencyjnym o osobach zaginionych i ich rodzinach.

Jacek Braciak w 'Klanie'Jacek Braciak w 'Klanie' Fot. instagram.com/klan.serial

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.