Agnieszka Kaczorowska o Maćku z "Klanu". "Nie rozumiałam docinek rówieśników na temat Piotrka, dla mnie był to po prostu kolega"

Agnieszka Kaczorowska przez 20 lat grała z Piotrem Swendem w "Klanie". Aktorka w związku z obchodzonym 21 marca Światowym Dniem Zespołu Downa postanowiła przypomnieć, że TVP zdecydowało się pokazać osobę z dodatkowym chromosomem w parze 21 na długo przed oficjalnym ustanowieniem tego dnia w 2005 roku.

Więcej ciekawych informacji na temat osób z niepełnosprawnościami znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Światowy Dzień Zespołu Downa zainspirował Agnieszkę Kaczorowską do podzielenia się z obserwatorami na Instagramie zawodową historią. Gwiazda grała na planie serialu TVP z Piotrem Swendem, który ma zespół Downa. Aktorka była bardzo zżyta z odtwórcą roli kultowego Maćka z "Klanu". Pierwszy raz mężczyzna z zespołem Downa pojawił się w telenoweli w 1997 roku, przełamując tym samym społeczne tabu. "Niewiele nas różniło, a wiele łączyło" - wspomina serialowa Bożenka.

Zobacz wideo Marcelina Zawadzka szczerze o pracy w TVP. Padły szczere słowa

Agnieszka Kaczorowska wrzuciła do sieci poruszający wpis. Zwróciła uwagę na pewien fakt

Aktorka udostępniła w mediach społecznościowych post, w którym podzieliła się swoimi refleksjami na temat Światowego Dnia Zespołu Downa. Napisała:

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to również Światowy Dzień Zespołu Downa. To nie jest przypadkowa data. Nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze. Dzień ten został ustanowiony w 2005 roku, a na długo przed "Klan" rozpoczął działalność w celu podniesienia świadomości na temat życia osób, przede wszystkim dzieci, z zespołem Downa, angażując do roli Maćka - Piotrka Swenda.
 

Gwiazda bardzo dobrze wspomina współpracę z aktorem z zespołem Downa. Tworzyli zgrany duet aktorski, a w czasie przerw na planie serialu lubili się razem bawić. Bożenka z "Klanu" zawsze była do aktora bardzo pozytywnie nastawiona:

Graliśmy razem, bawiliśmy się razem w przerwach. Niewiele nas różniło, a wiele łączyło. Będąc małą dziewczynką, a potem nastolatką, nie rozumiałam docinek rówieśników na temat Piotrka i jego odmienności, bo dla mnie był to po prostu równy kolega. Dziś chcę podkreślić, że to było (bo już dawno się nie widzieliśmy), niesamowite doświadczenie… To niesamowicie otworzyło serce…serce tej małej dziewczynki ze zdjęcia - wspomina.

Mamy nadzieję, że w telewizji z każdym rokiem będzie coraz więcej osób z niepełnosprawnościami. 

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Новини з України - Ukrayina.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.