Anna Dereszowska

Anna Dereszowska

Anna Dereszowska jest aktorką, piosenkarką oraz osobowością telewizyjną.Występuje m.in. na deskach Teatru 6. Piętro oraz Syrena. Wzięła udział w kilku kampaniach reklamowych m.in. marki Philips czy farb do włosów Pantene. Wystąpiła w spocie reklamowym jednego z polskich banków, u boku Kevina Spacey.

Data urodzenia: 07.01.1981 r.
Miejsce urodzenia: Mikołów
Wzrost: 1,70 m.
Facebook: Facebook.com/annadereszowska.official
Instagram: Instagram.com/dereszowska
Związki: Piotr Grabowski (2007-2013), Daniel Duniak (2014-obecnie)
Dzieci: Lena (ur. 2008 r.), Maks (ur. 2015 r.)

Anna Dereszowska: życiorys i kariera

Anna Dereszowska po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w 1997 r. - zagrała epizod w serialu "Klan". Pod koniec studiów, otrzymała angaż do seriali "Złotpoloscy". Zagrała pojedynczych odcinkach seriali "Graczykowie, czyli Buła i spóła", "Samo życie", "Lokatorzy", "Sfora", "Pensjonat pod różą" czy "Boża podszewka II". W filmie zadebiutowała w 2003 r., w komedii "Zróbmy sobie wnuka". W tym samym roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Dramatycznym. W 2005 r. zadebiutowała jako aktorka dubbingowa. Do tej pory, użyczyła swojego głosu w kilkudziesięciu produkcjach filmowych m. in. w "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa", "Zaczarowana", "Garfield", "Alicja w Krainie Czarów" czy dwóch częściach "Avengersów". Dereszowska jest także lektorką e-booków m.in. książek Suzanne Collins (trylogia "Igrzyska śmierci"), Stephenie Meyer (saga "Zmierzch") czy Paulo Coelho ("Brida"). W 2007 r. zagrała w czterech filmach i serialach - w "Świadku koronnym", "Testosteronie", "Tajemnicy twierdzy szyfrów" oraz "Odwróconych". Dużą popularność zdobyła dzięki roli Korby, w komedii "Lejdis", za którą otrzymała pierwszą nominację do Złotej Kaczki w kategorii "Najlepsza aktorka". Otrzymała angaż do kolejnych seriali m.in. "Tylko miłość" "Sprawiedliwi", a w 2009 r. zagrała w dwóch filmach: "Nigdy nie mów nigdy" oraz "Randka w ciemno". Dereszowska występowała także w telewizji - wzięła udział w programie "Ranking gwiazd". Zagrała jedną z głównych ról w serialu "Klub szalonych dziewic", "Siła wyższa". Przez trzy lata (2011-2013) grała w "Na dobre i na złe", a następnie w "Prawie Agaty" (2013-2015) i "Przyjaciółkach" (2014 r.). W 2011 r. wydała album "Już nie zapomnisz mnie". Drugi krążek, "Tango va banque - tanga filmowe" ukazał się trzy lata później, w 2014 r. W tym samym roku wystąpiła w "Kamieniach na szaniec" oraz "Dzień dobry, kocham cię!". W 2016 r. wzięła udział w show "Mali Giganci" (trenerka) oraz w Roastcie Kuby Wojewódzkiego.

Anna Dereszowska: życie prywatne

Anna Dereszowska przez sześć lat była w związku z aktorem, Piotrem Grabowskim. Poznali się na planie serialu "Tajemnica twierdzy szyfrów". W 2008 r. przyszła na świat ich córka Lena. Rozstali się w 2013 r. W 2014 r. związała się z fotografem, Danielem Duniakiem. Partner aktorki jest młodszy od niej o cztery lata. W 2015 r. urodził się syn pary, Maks.

Zobacz także:

Piotr Grabowski - Daniel Duniak - Kuba Wojewódzki - Kamil Durczok

anna dereszowska

Więcej o:

anna dereszowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.