Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki jest polskim dziennikarzem, felietonistą, publicystą i satyrykiem. Od 2002 roku prowadzi swój autorski talk-show, w którym rozmawia z gwiazdami polskiej muzyki, filmu i telewizji. Był jurorem w programach takich jak „Idol”, „Mam talent!” i „X – Factor”. Prowadzi również audycje radiowe.

Imię i nazwisko: Jakub Wojewódzki
Data urodzenia: 2 sierpnia 1963
Miejsce urodzenia: Koszalin
Zawód: dziennikarz, satyryk, publicysta, felietonista, perkusista
Facebook: facebook.com/KubaWojewodzkiKrolTVN
Instagram: @kuba_wojewodzki_official

Kuba Wojewódzki – życie prywatne

Kuba Wojewódzki ukończył warszawskie Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w klasie humanistycznej. Po liceum rozpoczął studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, jednak nie ukończył tego kierunku. Od 1990 roku objął stanowisko dyrektora artystycznego w wydawnictwie płytowym Arston. Wytwórnia ta była odpowiedzialna za wydanie płyt wielu znanych polskich wykonawców, takich jak Dezerter, Kult, T. Love czy Farben Lehre. Firma została rozwiązana około 1993 roku i w tym samym roku Wojewódzki został dyrektorem Festiwalu w Jarocinie.
Wojewódzki zajmował się realizacją teledysków między innymi Urszuli, Roberta Janowskiego, Wilków, Oddziału Zamkniętego i Hey. Od 2000 do 2002 roku współpracował z portalem Wirtualna Polska jako dyrektor serwisów muzycznych.
Karierę telewizyjną Wojewódzki zaczynał w programie „Rockandroller” emitowanym na antenie TVP1. W późniejszym czasie współpracował z telewizją Polsat. Trzykrotnie zasiadał w jury programu „Idol”.
Od 2002 roku prowadzi talk – show „Kuba Wojewódzki”. W 2006 roku program ten został przeniesiony na antenę telewizji TVN. Występował jako juror w kilku programach TVN-u, takich jak „Mam talent!”, „X – Factor” i „Mali Giganci”.
Poza karierą telewizyjną Kuba Wojewódzki występuje w radiu. Prowadził audycje w Trójce, RMF FM, Esce Rock, Rock Radiu i Antyradiu. Wojewódzki jest również dziennikarzem i felietonistą. Współpracował z magazynami „Magazyn Muzyczny”, „Wprost”, „Przekrój” i „Playboy”. Od 2008 roku pisze felietony do tygodnika „Polityka”.

Kuba Wojewódzki – życie prywatne

Przez cztery lata Kuba Wojewódzki spotykał się z Anną Muchą. Para rozstała się w 2007 roku. W międzyczasie u boku celebryty pojawiło się wiele pięknych, znacznie młodszych od niego kobiet. Obecnie Wojewódzki jest w związki z Renatą Kaczoruk, modelką znaną między innymi z programu „Azja Express”.

kuba wojewódzki

Więcej o:

kuba wojewódzki

 • NOWA dziewczyna Kuby Wojewódzkiego

  Miłość to w jego przypadku za duże słowo. Kuba Wojewódzki od lat pracuje na wizerunek największego Casanovy polskiego show-biznesu. Kobiety zmienia jak rękawiczki, więc nie ma sensu do żadnej przyzwyczajać się na dłużej. Jego przyjaciółki łączy

 • Kuba Wojewódzki pokonał konkurencję

  Show Kuby Wojewódzkiego nie przyciąga przed telewizory takiej widowni, jak jeszcze kilka lat temu, ale wciąż we wtorkowe wieczory utrzymuje pozycję lidera. Program zanotował lepszy wynik od filmów TVP2 i Polsatu oraz "Misji specjalnej"

 • Kuba Wojewódzki w Dwójce?

  Sopot Hit Festiwalu" są już znane. Jednak najwięcej emocji budzi fakt, że imprezę może poprowadzić Kuba Wojewódzki . Dlaczego on? TVP swój festiwal organizuje z radiem ESKA, z którym showmen jest związany. Nic dziwnego, że całkiem prawdopodobne jest to, że

 • Kuba Wojewódzki - narkomanem?

  Kuba Wojewódzki ostro się wkurzył plotkami, że jest narkomanem. Bardzo rzadko jestem poważny. Ale w tej chwili będę. Nie chcę puścić tego płazem. Później idol się trochę uspokaja i mówi ze

 • Friz u Kuby Wojewódzkiego. Kim jest gość programu?

  Kuba Wojewódzki od lat zaprasza do swojego programu mniej lub bardziej znanych celebrytów. Niektórzy z nich mają już za sobą kilka występów w popularnym show. Tym razem w programie po raz pierwszy pojawi się Friz, który swoją popularność zyskał w sieci.  Kim jest Friz?  Friz, czyli