Anna Mucha

Anna Mucha

Anna Mucha to aktorka teatralna, filmowa i serialowa oraz osobowość telewizyjna. Jurorka i uczestniczka programów TV. Była reporterką w "Dzień Dobry TVN", pracowała w Radio BIS i Radiostacji. W rankingu "Forbes'a" znalazła się na 73. (w 2010 r.) i na 75. (w 2011 r.) miejscu "100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu".

Data urodzenia: 26.04.1980 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 1,65 m
Facebook: Facebook.com/annamuchapl
Twitter: Twitter.com/annamuchapl
Instagram: Instagram.com/taannamucha
Związki: Kuba Wojewódzki (2003-2007), Marcel Sora (od 2008 - obecnie)
Dzieci: Stefania (ur. 2011 r.) i Teodor (ur. 2014 r.)

Początki kariery Anny Muchy

Anna Mucha karierę zaczęła jeszcze w dzieciństwie. W 1990 r. zadebiutowała w "Korczaku", Andrzeja Wajdy. Rok później zagrała główną rolę w "Przeklętej Ameryce". Do większych sukcesów aktorskich niewątpliwie można zaliczyć występ w filmie "Lista Schindlera" Stevena Spielberga, z 1993 r. Rok wcześniej po raz pierwszy zagrała w serialu "Kuchnia polska".

Anna Mucha najważniejsze filmy i seriale

Anna Mucha w latach 90. zagrała w kilku polskich filmach i serialach. W latach 1995-1998 grała w popularnym serialu "Matki, żony i kochanki" oraz filmach m.in. w "Pannie Nikt", kultowych "Młodych Wilkach ½" czy "Chłopaki nie płaczą" (2000 r.). W latach 1996-2000 zagrała w czterech sztukach Teatru Telewizji. Szerokiej publiczności jest znana przede wszystkim z roli Magdaleny Marszałek, z "M jak Miłość". W tę postać wciela się od 2003 r. (z przerwami). Wystąpiła też w kilku odcinkach "Teraz albo nigdy" i "Usta usta" oraz w 40. odcinku "Na dobre i na złe". W 2010 roku wygrała casting do roli w telenoweli TVN "Prosto w serce". W grudniu tego samego roku ukazał się pilotażowy odcinek, natomiast pierwszy odcinek wyemitowano 3.01.2011 r. W tym samym okresie swoją premierę miał film "Och Karol 2", w którym zagrała lesbijkę. Kolejne filmy z jej udziałem to m.in. "Anioł", "Wkręceni 2" oraz "Pittbul. Nowe porządki".

Anna Mucha dubbing

W 2008 r. pierwszy raz użyczyła swojego głosu filmie animowanym ("Disco robaczki"). Trzy lata później wystąpiła w polskiej obsadzie dubbingowej "Romana barbarzyńcy". W 2010 r. użyczyła głosu jednej z postaci gry komputerowej "TV Superstars".

Anna Mucha telewizja

W latach 2008-2010 r. Anna Mucha była bardzo aktywna w mediach. A wszystko za sprawą udziału w najpopularniejszych programach telewizyjnych. W 2008 r. uczestniczyła w show "Jak oni śpiewają?" (zajęła 5. miejsce). Rok później triumfowała jako zwyciężczyni "Tańca z Gwiazdami". Kryształową Kulę przekazała fundacji TVN "Nie jesteś sam". Wygrana w tanecznym konkursie zapewniła jej angaż do 5. edycji "You can dance. Po prostu Tańcz!". Zasiadła wówczas w jury programu obok Agustina Egurroli i Michała Piróga.

Anna Mucha biznes i inne aktywności

Anna Mucha jest jedną z tych gwiazd, które są szczególnie aktywne w sieci. Najpierw założyła bloga w 2007 r. Po urodzeniu drugiego dziecka założyła drugiego bloga, Mamadu.pl, o tematyce parentingowej (2014 r.). W 2015 r. sprzedała grupie "NaTemat" udziały w Mamadu.pl. Mucha stała się jedną z najlepiej zarabiających matek polskiego show-biznesu. A wszystko za sprawą licznych kampanii reklamowych. W 2014 r. została ambasadorką marki kosmetycznej Oriflame. Jej nazwiskiem są sygnowane artykuły dla dzieci tj. kocyki i pościel. W 2012 r. reklamowała pieluchy. Była także ambasadorką marki Mercedes. Mucha wystąpiła również w wielu spotach reklamowych sieci komórkowej "Play" (m.in. z Kubą Wojewódzkim i Małgorzatą Sochą). Była jednym z gośćmi kampanii Lidla, gdzie prezentowała swoje przepisy. W 2015 r. zadebiutowała jako pisarka - napisała książkę "Toskania, że mucha nie siada". W 2009 r. pojawiła się na okładce magazynu "Playboy". W 2013 r. została Kobietą Dekady "Glamour".

Anna Mucha: skandale

Aktorka w mediach miała opinię skandalistki. Jej wypowiedzi niejednokrotnie wywoływały niesmak i kontrowersje. Wzbudziła oburzenie m.in. stwierdzeniem, że "ma w nosie 'Boga, honor i ojczyznę'". W 2006 r. była współprowadzącą 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Niestety, Mucha nie sprawdziła się w tej roli. Szokowała niestosownymi komentarzami, a jej wyzywająca kreacja wywołała oburzenie. Szerokim echem w mediach odbił się skandal z jej udziałem w Nowym Jorku - wyrzucono ją z hotelu. Mucha nie ukrywa swojego zamiłowania do naturalnych futer, w których niejednokrotnie pokazywała się na ściankach. Jest za to nieustannie krytykowana m.in. przez Joannę Krupę, która działa na rzecz ochrony praw zwierząt.

Zobacz także:

Edyta Herbuś - Edyta Górniak - Kayah

anna mucha

Więcej o:

anna mucha