Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek to polska aktorka i osobowość telewizyjna (psycholog z wykształcenia) znana głównie z roli Kingi Zduńskiej w "M jak miłość". Jest też autorką książek dla matek oraz o tematyce tanecznej. W 2007 r. razem z Marcinem Hakielem reprezentowała Polskę podczas 1. Konkursu Tańca Eurowizji. Zajęli 4. miejsce.
Data urodzenia: 07.10.1982 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 1,58 m.
Facebook: Facebook.com/Katarzyna-Cichopek
Instagram: instagram.com/katarzynacichopek
Związki: Marcin Hakiel (2010-obecnie; małżeństwo)
Dzieci: Adam Hakiel (ur. 2009), Hanna Hakiel (ur. 2013)

Katarzyna Cichopek: początki kariery

Na małym ekranie zadebiutowała w 1997 r. w serialu "Boża podszewka" - wcieliła się w postać 11-letniej Elżutki. Trzy lata później dostała rolę "M jak Miłość", który z czasem stał się jednym z najpopularniejszych seriali w Polsce. W 2004 r. zagrała w serialu komediowym "Dziki". W kolejnym roku zadebiutowała jako prowadząca (Festiwal Romów w Ciechocinku). Do 2005 r. była znana głównie jako jedna z bohaterek "M jak Miłość". Przełom w jej karierze nastąpił wiosną 2005 r., kiedy wystąpiła w 2. edycji "Tańca z Gwiazdami". 04.12.2005 r. wygrała program. Na parkiecie tanecznego show poznała swojego przyszłego męża, Marcina Hakiela. Zostali także laureatami specjalnego odcinka "Finał Finałów Tańca z Gwiazdami" (wystąpili finaliści pierwszych trzech edycji programu).

Katarzyna Cichopek: popularność

Katarzyna Cichopek po wygranej w "Tańcu z Gwiazdami", jej kariera nabrała tempa. Aktorka zaczęła występować także jako tancerka oraz uczestniczyć w innych projektach. W 2005 r. otrzymała statuetkę plebiscytu VIVA! Najpiękniejsi. W 2006 r. wyjechała w trasę koncertową wraz z uczestnikami "Tańca z Gwiazdami". Prezentowali taneczne show "Taniec z Gwiazdami w Twoim mieście", który wyreżyserował Wojciech Iwański. W tym samym roku, wraz z Marcinem Hakielem otworzyła szkołę tańca: Hakiel - Akademia Tańca w Warszawie. Kolejne oddziały zostały otwarte w Poznaniu i Zakopenem. W tym okresie byli jedną z najpopularniejszych par polskiego show-biznesu. Wydali wspólnie książkę "Szkoła tańca" oraz kurs tańca na DVD pt. "Taniec krok po kroku". Przy tym ostatnim projekcie aktorka i jej partner zaliczyli wpadkę - media donosiły, że do jednego z egzemplarzy "Tańca krok po kroku" była dołączona zła płyta. Zamiast tanecznych lekcji Cichopek i Hakiela, na DVD był film pornograficzny. Do tej pory nie jest znana przyczyna tej pomyłki. Mimo że pojawiła się rysa na wizerunku artystki, to nadal była uważana za jedną z lubianych gwiazd w show-biznesie. W 2006 r. była najpopularniejszą aktorką w rankingu serwisu NetSprint. W marcu 2007 r. zaczęła prowadzić, wraz z Krzysztofem Ibiszem, wokalne show "Jak oni śpiewają?". 01.09.2007 r. wystartowała razem z Hakiel w 1. Konkursie Tańca Eurowizji w Londynie. Zajęli wysokie, 4. miejsce - najwyższe spośród par, gdzie jedna osoba jest amatorem, a druga profesjonalnym tancerzem.
Po "Jak oni śpiewają?" prowadziła także festiwale TOPtrendy oraz koncerty sylwestrowe. W 2010 r. została prowadzącą "Tylko nas dwoje". Po urodzeniu pierwszego dziecka dostała angaż do programu "Sexy mama", a następnie "Mały nie-poradni". W 2015 r. była jedną z prowadzących programu "Twój Puls" na TV Puls.

Katrzyna Cichopek: biznes i inne aktywności

Katarzyna Cichopek, gdy zyskała dużą popularność, rozpoczęła działalność biznesową. Oprócz otworzenia szkoły tańca z Marcinem Hakielem, wzięła udział w kilku kampaniach reklamowych. Reklamowała m. in. kocyki dla dzieci, zabawki (m.in. lalkę Barbie), preparat na odchudzanie oraz elegancką bieliznę. Napisała dwie książki dla młodych matek: "Sexy Mama. Bo jesteś kobietą" (2010 r.) oraz "Sexy Mama. Jedz, chudnij i ciesz się sobą" (2011 r.)

Katrzyna Cichopek: życie prywatne

Cichopek poślubiła Marcina Hakiela 20.09.2008 r. Ślub odbył się w Zakopanem. W 2009 r. urodziło się ich pierwsze dziecko, syn Adam. W 2013 r. córka Hanna. Ich związek przeżywał wiele wzlotów i upadków. W mediach przyznali, że przeżywali kryzys. Jednym z głównych powodów były zobowiązania finansowe pary. W okresie największej popularności zaciągnęli kredyt na dom w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Kłopoty zaczęły się wówczas, gdy rata kredytu drastycznie wzrosła, z powodu wysokiego kursu franka. Media donosiły, że para przez pewien czas mieszkała osobno. Kryzys został zażegnany, jednak 500-metrową posiadłość Hakielowie postanowili wynająć zagranicznej firmie.

Zobacz także:

Alicja Bachleda-Curuś - Anna Mucha - Marcin Mroczek

katarzyna cichopek

Więcej o:

katarzyna cichopek