REDAKCJA - O NAS

Hej! Plotek to ludzie. Piszemy dla Was, ale show-biznes to nie jest nasz jedyny konik. Poznajcie nas!

Karolina Borowska

Redaktor naczelna portalu Plotek.pl. Jestem absolwentką Uniwersytetu SWPS, na którym ukończyłam kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W redakcji od lipca 2019 roku. Social media i show-biznes to moje małe uzależnienie. Pasjonuję się zdrowym stylem życia i praktyką jogi.

Anna Wójtowicz

W Plotku pracuję od 2017 roku, z trzymiesięczną przerwą na pracę w konkurencyjnym portalu. Wcześniej byłam związana z portalem Ohme.pl oraz redakcją lifestylową w Wirtualnej Polsce. Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunek zarządzanie kulturą. Ukończyłam także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim - zarządzanie projektem doradczym. W Plotku pełnię funkcję Wydawczyni Głównej. Tematyka, w której odnajduje się najlepiej, jest związana z programami telewizyjnymi oraz z rodziną królewską.

Anna Goworek

W Plotku pracuję od 2018 roku, ale pracę w Agorze zaczęłam już dwa lata wcześniej. Pełnię funkcję redaktorki i wydawczyni. Specjalizuję się w pisaniu na trudne społecznie tematy, jak body shaming, ale posiadam też obszerną wiedzę na temat rodziny królewskiej. Lubię przypominać o zapomnianych postaciach show-biznesu z lat 90. Nim zaczęłam pisać o gwiazdach, tworzyłam treści rozrywkowe dla portali Deser.pl oraz Niezwykle.pl. Współprowadziłam też media społecznościowe tychże. Studiowałam kulturoznawstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Interesuję się kinem, ale często sięgam po nieśmiertelne klasyki. Uzależniona od seriali.

Nikola Siwik

W redakcji pracuję od maja 2021 roku. Zaczynałam jako redaktorka, a obecnie pełnię funkcję wydawczyni serwisu Plotek.pl. Jestem absolwentką UKSW, kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ukończyłam również UW, kierunek dziennikarstwo i medioznawstwo. Wcześniej pracowałam w wydawnictwie Marquard Media Polska. Mnie również pochłonęła "moda na brzydotę" i chętnie obserwuję gwiazdy, które nie maja problemów z tym, by pokazać się bez makijażu. Najbardziej lubię pisać o skandalach w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Alicja Wójcik

Studiowałam dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, ale pierwsze kroki zawodowe stawiałam w marketingu internetowym. W 2017 roku rozpoczęłam pracę w redakcji Eska.pl, skąd następnie przeszłam do portalu Eska Cinema. Z redakcją Plotka związana jestem od września 2021 roku, początkowo jako redaktorka, a od marca 2023 roku również jako wydawczyni. Interesują mnie serialowe nowości, uwielbiam stare polskie teleturnieje i telewizyjne tasiemce, od lat oglądam także konkurs Eurowizji. Fascynują mnie historie kryminalne, a najbardziej szokujące i poruszające z nich opisuję w cotygodniowej serii Kryminalnego Plotka.

Katarzyna Albrycht

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, na którym ukończyłam kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Pierwsze kroki zawodowe stawiałam w marketingu internetowym, a przygodę z pracą w redakcji zaczynałam w wydawnictwie Marquard Media Polska. W późniejszym czasie byłam związana z serwisem Onet Plejada, do Plotka dołączyłam pod koniec 2022 roku i pracuję na stanowisku wydawcy. Uwielbiam tematy związane z polskim show-biznesem, a także życiem brytyjskiej rodziny królewskiej.

Marcin Wolniak

Jestem dziennikarzem show-biznesowym i radiowym. Ukończyłem dziennikarstwo na Uniwersytecie Opolskim. W Plotku pracuję od 2022 roku. Z ramienia redakcji co sobotę robię "Show-biznesowe Podsumowanie Tygodnia" na antenie Radia Złote Przeboje. Na antenie tego radia współprowadziłem już Sylwestra i oscarową noc. Jestem także autorem dwóch programów na antenie Polish Radio London. W "Marcin Śpiewa z Gwiazdami" spotykam się z artystami sceny muzycznej, a w "Marcin Movie" opowiadam o nowościach filmowych. Interesuję się kinem, Oscarami i Konkursem Piosenki Eurowizji. Wielokrotnie byłem akredytowany podczas opolskich festiwali, gdzie przeprowadziłem łącznie kilkaset wywiadów. Więcej o mnie można znaleźć na moim instagramowym profilu @martinwolniak, a także na youtube'owym kanale mojego programu "Marcin Śpiewa z Gwiazdami".

Bartosz Pańczyk

Skończyłem dziennikarstwo na UKSW w Warszawie. Swoją pracę magisterską napisałem na temat Edyty Górniak. W mediach show-biznesowych pracuję od 2010 roku. W tym czasie brałem udział w wielu programach telewizyjnych. W latach 2011-2023 związany byłem z redakcją "Faktu". Tworzyłem w niej treści o gwiazdach dla gazety, internetu oraz takich dodatków jak: "Fakt TV", "Gwiazdy", "Dobre chwile". To właśnie mnie Małgorzata Rozenek-Majdan udzieliła swojego pierwszego wywiadu w życiu. Tak jak ona kocham zwierzęta, zwłaszcza buldogi angielskie i francuskie. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem uroczego mieszańca ze schroniska. Identyfikuję się z molem książkowym i poza kryminałami, namiętnie czytam biografie ciekawych osobowości - szczególnie te, które dotyczą członków rodziny królewskiej. Uwielbiam też filmy i seriale. Z redakcją Plotka związany jestem od kwietnia 2023 roku.

Weronika Zając

Z wykształcenia jestem psychologiem biznesu, a z zamiłowania dziennikarką. Mechanizmami psychologicznymi w mediach interesuję się od kilku lat, dlatego też zaczęłam się tym zajmować od kuchni. W Plotku możecie znaleźć nie tylko moje artykuły, ale i wywiady z premier, pokazów i innych eventów. Moją pasją są ludzie. Przeprowadziłam mnóstwo rozmów z przedstawicielami każdego pokolenia - od kilkuletnich artystów (zwycięzców talent show) po dojrzałych aktorów. Więcej materiałów, które współtworzę, znajdziecie na Instagramie i TikToku Plotka. Każdy dzień smakuje dla mnie inaczej!

Michał Musiał

Jestem absolwentem zarządzania zasobami ludzkimi Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W mediach aktywnie działam od lat i tworzenie tekstów o tematyce show-biznesowej sprawia mi ogromną przyjemność. Pracowałem w redakcji Polskiego Radia Londyn, gdzie byłem odpowiedzialny głównie za treści o tematyce modowej. Kilkukrotnie otrzymałem akredytacje na opolski festiwal. Poza redagowaniem artykułów odnajduję się także w zawodzie doradcy wizerunkowego, personal shoppera i stylisty fryzur. Interesuję się modą, kinem i szeroko pojętym lifestylem.

Copyright © Agora SA