Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin to polska prezenterka telewizyjna i konferansjerka. Od lat związana jest ze stacją TVN. Prowadziła wiele programów rozrywkowych oraz występowała w nich w charakterze jurora. Jest matką Poli i Igi Lis oraz byłą żoną ich ojca - Tomasza Lisa.


Data urodzenia: 9 marca 1971 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Instagram: @kingarusin
Rodzina: córki Pola i Iga, Tomasz Lis (były mąż)

Kinga Rusin: życiorys (początki kariery)

Kinga Rusin przyszła na świat 9 marca 1971 roku w Warszawie. Była studentką italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim.
Kariera telewizyjna Rusin zaczęła się w na początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, gdy zaczęła pracować dla Telewizji Polskiej. Była między innymi spikerką w programie informacyjnym "Teleexpress". Oprócz tego pisała reportaże, przygotowywała newsy. Pisywała również artykuły i felietony do różnych gazet, przeprowadzała wywiady. Przez cztery lata pracowała w Stanach Zjednoczonych.

Rozkwit kariery Kingi Rusin

W 1998 roku po powrocie ze Stanów Zjednoczonych Kinga Rusin podpisała kontrakt z telewizją TVN. Zaczęła prowadzić program "Wizjer TVN". Została również wiceprezesem fundacji ABCXXI.
W 2005 roku zaczęła prowadzić weekendowe wydania porannego programu TVN "Dzień dobry TVN", gdzie początkowo partnerował jej Marcin Meller, później zaś Bartosz Węglarczyk. W 2006 roku Kinga Rusin wzięła udział w programie "Taniec z gwiazdami", gdzie razem z tanecznym partnerem Stefano Terazzino zajęła pierwsze miejsce. Przez trzy lata prowadziła program taneczny "You Can Dance - Po prostu tańcz" (2007-2010), a w kolejnych trzech edycjach zasiadła w gronie jurorów programu. W 2016 roku została prowadzącą programu "Agent. Gwiazdy".
Kinga Rusin jest współwłaścicielką znanej marki kosmetycznej Pat&Rub.

Kinga Rusin: życie prywatne

Kinga Rusin poślubiła dziennikarza Tomasza Lisa w 1994 roku, jednak para rozwiodła się w 2006 roku, a jej mąż związał się z jej przyjaciółką i świadkową na ich ślubie, dziennikarką Hanną Smoktułowicz. Kinga i Tomasz mają dwie córki: Polę i Igę.

Kinga Rusin: nagrody
Kinga Rusin jako dziennikarka jest ciągle doceniania przez widzów, co pokazuje jej utrzymująca się na wysokim poziomie popularność. Uznanie zostało także wyrażone w nagrodach: w 2008 Rusin otrzymała Wiktora Publiczności, a w 1994 Wiktora w kategorii Odkrycie telewizyjne roku.

Zobacz także:

Piotr Kraśko - Magda Mołek - Patricia Kazadi

kinga rusin