Zendaya

Zendaya

Zendaya jest amerykańską aktorką, wokalistką i projektantką. Uczęszczała do szkół teatralnych i brała udział w warsztatach teatralnych. Znana stała się za sprawą serialu „Taniec rządzi”. Nagrała album, wzięła udział w nagraniach soundtracku do serialu. Oprócz kariery aktorskiej i muzycznej projektuje ubrania.

Imię i nazwisko: Zendaya Maree Stoermer Coleman
Data urodzenia: 1 września 1996
Miejsce urodzenia: Oakland, Stany Zjednoczone
Zawód: aktorka, piosenkarka, tancerka, modelka
Facebook: facebook.com/Zendaya/
Instagram: @zendaya
Twitter: @Zendaya

Zendaya – życiorys

Zendaya Coleman urodziła się w Oakland, w stanie Kalifornia. W świecie show biznesu pojawiła się, gdy miała zaledwie 6 lat. Już w czasach szkolnych rozpoczęła naukę w California Shakespeare Theater. Menagerem organizacji była jej mama. Dziewczyna kontynuowała edukację w Oakland School For Arts. Później doskonaliła aktorstwo i taniec w American Conservatory Theatre oraz podczas CalShakes Conservatory Program. Już w czasie nauki w szkole była mocno zaangażowana aktorsko i zagrała wiele ról głównych w organizowanych w szkołach przedstawieniach.

Zendaya – kariera

W dzieciństwie Zendaya była dziecięcą modelką dla znanych marek takich jak Macy’s, Old Navy i Mervyns. Kariera modelki nie trwała jednak długo i Zendaya zajęła się tańcem. Wstąpiła do grupy tanecznej w swoim rodzinnym mieście Future Shock oraz grupy należącej do Academy of Hawaiian Arts grupy tańczącej taniec hula.
Pierwszy poważny występ to udział w teledysku piosenki „Kidz Bop” razem z Seleną Gomez.
W 2010 Zendaya debiutowała na małym ekranie w serialu „Taniec rządzi” wcielając się w rolę Raquel „Rocky” Blue.
30 maja 2011 roku premierę miała pierwsza piosenka wokalistki „Swag It Out”. Niedługo potem nagrała utwór i teledysk we współpracy z Bellą Thorne, która również grała w serialu „Taniec rządzi” – „Watch Me”. W tym samym roku Zendaya nagrała piosenkę „Dig Down Deeper”, która promowała film „Tinker Bell and the Pixie Hollow Games”.
17 września 2013 roku wokalistka wydała swoją debiutancką płytę „Zendaya”. W Ameryce Zendaya jest znana nie tylko jak aktorka i wokalistka, ale również projektantka mody. Pod koniec 2016 roku magazyn Glamour przyznał jej tytuł Kobiety Roku.

zendaya

Więcej o:

zendaya