"Euforia". Fez miał zginąć w pierwszym sezonie. Aktor był równie zaskoczony co widzowie. "Nie widziałem scenariusza"

Angus Cloud, wcielający się w postać Feza w serialu "Euforia", zdradził, że jego bohater pierwotnie miał zniknąć po pierwszym sezonie. Aktor o tym fakcie dowiedział się przez przypadek.

Więcej o serialach przeczytasz na Gazeta.pl

Na drugi sezon "Euforii" widzom przyszło czekać naprawdę długo. Pierwszy odcinek miał premierę 9 stycznia 2022 r., po ponad dwóch latach przerwy. Serial wywołał spore poruszenie, głównie ze względu na poruszaną tematykę i został niezwykle przychylnie przyjęty przez widzów. Duża w tym zasługa obsady, do której (oczywiście poza wyjątkami, jak chociażby grająca w filmach od dziecka Zendaya) twórcy zaangażowali mało znanych aktorów. Naturszczykiem jest m.in. wcielający się w postać Feza Angus Cloud. Aktor udzielił wywiadu magazynowi "GQ", w którym przyznał, że jego bohater początkowo nie miał dołączyć do produkcji na stałe.

Zobacz wideo Jak zmieniły się gwiazdy Disneya

Euforia"Euforia" na twarzy. Brokatowe łzy i triki, które inspirują Young Leosie

"Euforia". Angus Cloud o roli Feza

Dla Angusa Clouda, podobnie jak dla wielu innych osób z obsady, rola w "Euforii" była debiutem na ekranie. W rozmowie z "GQ" wyjawił, że na casting został zaproszony przez agentkę z serialu, która wypatrzyła go, gdy pracował w restauracji mieszczącej się w Brooklynie. Cloud uważa, że być może to było przyczyną, dla której twórcy produkcji nie sądzili, iż tak dobrze poradzi sobie przed kamerą i planowali zabić jego postać.

Nie jestem pewien, ale podobno, dlatego, że obsadzili mnie "z ulicy", postać Fezco nigdy nie miała zostać na dłużej. W sumie nawet nie wiem, jak miał zginąć. Nie widziałem scenariusza. Nikt mi nigdy nie powiedział - mówi Cloud.

Serialowy Fez wyjawił, że o planach twórców dowiedział się przypadkiem od kolegi z planu, Jacoba Elordi, który w "Euforii" wciela się w postać Nate'a. Aktor powiedział mu o tym dopiero podczas kręcenia pierwszego odcinka. Angus Cloud spekuluje, że twórca "Euforii", Sam Levinson, zmienił plany, gdy zobaczył, że sprawdza się na planie.

Myślę, że spodobało im się, co zrobiłem i dzięki temu zdecydowali się zostawić mnie przy życiu - dodał w rozmowie z "GQ".

Brad Pitt, Ashton Kutcher i Mila KunisDunst całowała się z Pittem, gdy miała 11 lat. Nie wspomina tego dobrze

'Euforia". Sezon 2. trafił na HBO GO

Pierwszy odcinek drugiego sezonu "Euforii" w Polsce dostępny jest na HBO GO od 10 stycznia. Kolejne będą ukazywać się co tydzień w poniedziałki, a cały sezon liczy ich w sumie osiem. Oprócz Angusa Clouda w serialu występują także Zendaya, Hunter Schafer, Nika King, Eric Dane, Jacob Elordi, Algee Smith, Sydney Sweeney, Alexa Demie, Barbie Ferreira, Maude Apatow, Javon Walton, Dominic Fike, Storm Reid oraz Austin Abrams.

Więcej o: