Mam talent!

Mam talent!

"Mam talent!" to program rozrywkowy, emitowany przez stację TVN z gatunku talnet-show. Troje znanych jurorów spośród uczestników castingów ma za zadanie wyłonienie najciekawszego talentu w Polsce. Ostateczną decyzję w finale podejmują widzowie w głosowaniu.


Czas trwania: 70 min. (castingi), 85 min. (półfinały), 105 min. (finał)
Lata emisji: 2008 - 2015 (8 edycji)
Nagrody: 2. Telekamery

Mam talent!: opis programu

Premiera 1. odcinka Mam talent! odbyła 13.09.2008 r. W latach 2008-2015 wyemitowano 8. edycji programu. Talent-show opiera się na licencji brytyjskiego formatu "Got talent", ma on charakter konkursu. Uczestnicy, biorący udział w castingu, prezentują jury swój talent. Do programu może zgłosić się każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Ci najlepsi, przechodzą do kolejnych etapów show. Zwycięzca otrzymuje nagrodę w wysokości 300 tys. Złotych (w 1. edycji była to kwota 100 tys. euro). O pozostałych nagrodach decyduje produkcja. Prowadzącymi są Marcin Prokop i Szymon Hołownia. W jury zasiada troje sędziów. W skład jury wchodzi: Agnieszka Chylińska (1-8 edycja), Małgorzata Foremniak (1-8 edycja). Trzecim jurorem w edycjach 1-3 był Kuba Wojewódzki, 4-5 Robert Kozyra, 6-8 Agustin Egurrola.

Mam talent!: zasady programu (etap castingu)

Uczestnicy biorą udział w dwóch etapach castingu. Pierwszym są tzw. pre-castingi (castingi wstępne), które są prowadzone przez produkcję programu. Ten etap nie jest transmitowany w telewizji. Ma on na celu zakwalifikowanie uczestników do właściwych prezentacji przed jurorami, publicznością i kamerami. Drugi etap to castingi przeprowadzone w pięciu miastach Polski. Spośród chętnych, jury ma za zadanie wyłonić 130. najbardziej utalentowanych osób, które przejdą do następnego etapu. Najlepsza 40-tka przechodzi do półfinałów, emitowanych na żywo. Jury podejmuje decyzję poprzez głosowanie, po zakończonym występie (dwóch z nich musi być "na tak", aby uczestnik mógł przejść do następnego etapu). Jurorzy mają do swojej dyspozycji przycisk, który włącza czerwony krzyżyk - może go wykorzystać wówczas, gdy uważa występ uczestnika za nieudany. Trzy krzyżyki oznaczają konieczność przerwania występu przed końcem dostępnego na prezentację czasu. Od 7. edycji został wprowadzony "złoty przycisk". Każdy juror (albo prowadzący) podczas wszystkich castingów może wcisnąć go jeden raz, a uczestnik automatycznie przechodzi do półfinału.

Mam talent!: zasady odcinków na żywo

Uczestnicy pięciu półfinałów prezentują się na scenie w programach na żywo. W każdym odcinku występuje po osiem osób lub grup z wybranej 40-tki. Sposób oceniania uczestników przez jury jest taki sam jak podczas etapów castingu. Jury nie podejmuje jednak decyzji o tym, kto znajdzie się w finale. Finalistów wybierają widzowie, w głosowaniu: wysyłając SMS lub dzwoniąc. Uczestnik, który otrzyma najwięcej głosów, przechodzi do finału, a spośród dwóch uczestników, którzy w ocenie widzów zajęli drugie i trzecie miejsce, członkowie jury głosują na swojego faworyta. Osoba z większą liczbą głosów od jury również przechodzi do finału. W finale bierze udział dziesięciu uczestników, po dwóch z każdego półfinału. Ocena występów i sposób głosowania nie zmienia się (jest taki sam jak w półfinałach). Wyniki przedstawiają prowadzący - odczytują nazwiska osób/nazwy grup, które zajęły trzy pierwsze miejsca (w przypadkowej kolejności). W pierwszej kolejności prowadzący informują, kto zajął trzecie miejsce. Potem - kto zwyciężył. Prowadzący wręczają czek na 300 tysięcy złotych (100 tysięcy złotych dla wicemistrza zostaje wręczony po programie). Po ceremonii nagradzania, zwycięzca ponownie prezentuje swój występ.

Mam talnet! Polska: zwycięzcy

1. edycja - Melkart Ball (akrobatyka)
2. edycja - Marcin Wyrostek (gra na akordeonie)
3. edycja - Magdalena Welc (śpiew)
4. edycja - Kacper Sikora (śpiew)
5. edycja - Delfina Przeszłowska i Bartosz Byjoś (akrobatyka)
6. edycja - Tetiana Galitsyna (malowanie piaskiem)
7. edycja - Adrian Makar (śpiew)
8. edycja - Aleksandra Kiedrowicz (akrobatyka)

Mam talent!: nagrody

Mam talent! otrzymał dwie Telekamery w kategorii Najlepszy program rozrywkowy, w 2009 i 2010 r. Telekamerę w kategorii Najlepszy juror otrzymali także jurorzy talent show: Robert Kozyra (2012 i 2013), Agnieszka Chylińska (2014 i 2015, 2016 - złota Telekamera), Agustin Egurrola (2016).

Zobacz także:

Kuba Wojewódzki - Agustin Egurrola - X Factor

mam talent

Więcej o:

mam talent