Justin Bieber

Justin Bieber

Justin Bieber to amerykański piosenkarz. Pisze teksty oraz gra w filmach. Jest laureatem wielu nagród, w tym Nagrody Grammy. Karierę rozpoczął dzięki filmikom w serwisie Youtube, a obecnie wymieniany jest w gronie najważniejszych młodych artystów.


Imię i nazwisko: Justin Drew Bieber
Data urodzenia: 1 marca 1994 r.
Miejsce urodzenia: Ontario, Kanada
Zawód: piosenkarz
Instagram: @justinbieber
Facebook: facebook.com/JustinBieber/
Związki: Hailey Baldwin - żona od 2018 roku

Justin Bieber - początki kariery

Justin Bieber przyszedł na świat w marcu 1994 roku w Kanadzie. Od dziecka interesował się śpiewaniem oraz muzyką. Nauczył się grać na fortepianie oraz na trąbce, a jako nastolatek także na perkusji i gitarze. Gdy miał trzynaście lat wziął udział w lokalnym konkursie muzycznym, w którym zajął drugie miejsce. Jego mama opublikowała wideo z tego występu w Internecie, a następnie regularnie wstawiała filmiki z coverami przebojów wykonywanymi przez syna. Przypadek sprawił, że producent muzyczny Scooter Braun obejrzał jeden z filmików i zachwycił się śpiewającym nastolatkiem. Skontaktował się z matką Justina i od tej pory wszystko potoczyło się błyskawicznie.

Justin Bieber - rozwój kariery

Pierwszy album nastolatka nosił tytuł "My world". Odniósł ogromny sukces, a Justin stał się idolem nastolatek. Przez kolejne lata jego sława rosła. Dwa kolejne albumy - "Under the Mistletoe" oraz "Believe" biły rekordy popularności, a Justin Bieber stał się najpopularniejszym artystą w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Artysta stopniowo zrywał z wizerunkiem grzecznego chłopca. Zaczął tatuować ciało i mieć problemy z prawem. Pomimo tego jego popularność stale wrastała, jego każde publiczne pojawienie się wywoływało histerię wśród fanek.
W 2015 roku ukazał się kolejny album noszący tytuł "Purpose". Kolejne single z krążka zdobywały szczyty list przebojów na całym świecie. 15 lutego 2016 roku Justin Bieber wygrał Nagrodę Grammy w kategorii "Najlepsze Nagranie Dance" za utwór "Where Are Ü Now".

Justin Bieber - życie prywatne


Justin Bieber jako 16-latek łączony był z Caitlin Beadles. Miał ją poznać w kościele w Atlancie. Związek nie przetrwał próby trasy koncertowej Justina i zakończył się po niecałym roku w 2009.
Jasmine Villegas była krótko dziewczyną Justina Biebera w 2010 roku. To o niej jest najsłynniejsza piosenka - "Baby". Para była ze sobą 9 miesięcy.
Justin Bieber kolejne dwa lata spędził w towarzystwie Seleny Gomez. Rozstał się z nią pierwszy raz w 2012 roku. Chwilę później widziany był z modelką Barbarą Palvin, łączono go z Mirandą Kerr, dwa lata później z Adrianą Limą, w 2015 z Kourtney Kardashian (ona miała 36 lat, on 21). W 2016 roku kilka miesięcy spotykał się z Hailey Baldwin, potem kilka tygodni z aktorką Nicolą Peltz, następnie z Sofią Richie, dwa miesiące w 2017 z aktorką Paolą Paulin, ażw końcu, w listopadzie 2017 roku, ponownie wrócił do związku z Seleną Gomez. Nie na długo.

Justin Bieber i Selena Gomez ostatecznie zerwali w marcu 2018 roku. W czerwcu tego samego roku oświadczyl się Hailey Baldwin, która jesienią 2018 roku została jego żoną.

Justin Bieber i Hailey Baldwin drugi ślub wzięli 30 września 2019 roku.

ZOBACZ TEŻ:

Selena Gomez - Hailey Bieber

justin bieber