Księżna Kate

Księżna Kate

Księżna Kate to żona brytyjskiego księcia Williama. Nosi oficjalny tytuł księżnej Cambridge. W 2011 roku odbył się bajkowy ślub książecej pary w Londynie, który transmitowały stacje telewizyjne na całym świecie. Niemniej medialnymi wydarzeniami były narodziny dzieci królewskiej pary: księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa.

Data urodzenia: 9 stycznia 1982 r.
Miejsce urodzenia: Reading
Pełnie imię i nazwisko: Catherine Elizabeth Middleton
Skrócony tytuł: księżna Cambridge
Pełny tytuł: Jej Królewska Wysokość księżna Cambridge, hrabina Strathearn, baronessa Carrickfergus
Rodzina: mąż książę William (od 2011), syn George (Jerzy Aleksander Ludwik), córka Charlotte (Karolina Elżbieta Diana), syn Louis (Ludwik Artur Karol)
Wzrost: 175 cm

Księżna Kate 1982 - 2001

Księżna Kate przyszła na świat 9 stycznia 1982 roku w angielskiej miejscowości Reading jako córka stewardessy Carole Middleton i kontrolera lotów Michaela Middletona . Dorastała z rodzicami, siostrą Phillippą i bratem Jamesem. Rodzina nie posiadała żadnych tytułów szlacheckich. Middletonowie dorobili się na założonej przez siebie firmie Party Pieces, która to osiągnęła obroty rzędu 30 milionów funtów. Pozwoliło to na dostatnie życie i wysłanie Kate do najbardziej ekskluzywnych szkół. Catherine jest absolwentką St. Andrew 's Prep School, Marlborough College oraz University of St. Andrews w Fife, gdzie ukończyła historię.

Księżna Kate 2001 - 2010

W 2001 roku podczas nauki na University od St. Andrews Kate poznała księcia Williama. Od tamtej pory para wydawała się być niemal nierozłączna. Prasa wytykała jej brak tytułów szlacheckich, jednak młodzi nadal spotykali się i pokazywali razem na wielu uroczystościach: zakończeniu szkoły wojskowej księcia Willheima, podczas nadania Orderu Podwiązki, meczów Polo, spotkania z ojcem Williama w Balmoral. Spędzili nawet ze sobą wakacje. Przez chwilę w 2006 roku pisano, że Kate i jej wybranek rozstali się, jednak w 2010 roku zaręczyli się.

Księżna Kate i książę William - ślub

Ślub Kate Middleton i księcia Williama pary odbył się 29 kwietnia 2011 roku. Uroczystość ta stała się wielkim międzynarodowym medialnym wydarzeniem, transmitowana była w wielu telewizjach na całym globie. Młodzi powiedzieli sakramentalne "tak" w Opactwie Westminsterskim, następnie udali się na uroczystości weselne do Królowej Elżbiety II, na uroczystą kolację wystawianą przez księcia Karola oraz zorganizowano zabawę taneczną dla przyjaciół i najbliższej rodziny państwa młodych.

Księżna Kate i książę William - dzieci

22 lipca 2013 roku księżna Kate urodziła swoje pierwsze dziecko. Książę George jest obecnie trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu.
2 maja 2015 roku księżna Kate urodziła córkę, księżniczkę Charlotte.
23 kwietnia 2018 roku księżna Kate urodziła drugiego syna, księcia Louisa.

Zobacz także:

Pippa Middleton - Książę Harry - Królowa Elżbieta II - Książę William - książę George - księżniczka Charlotte - książę Louis

księżna kate

Więcej o:

księżna kate