Rolnik szuka żony

Rolnik szuka żony

"Rolnik szuka żony" to reality show zrealizowane na podstawie brytyjskiego formatu "Farmer wants a wife", produkowany przez Fermantle Media Polska, które przedstawia proces poszukiwania przez singli-rolników swojej drugiej połowy. W Polsce od 2014 roku emitowany przez TVP 1.

Gatunek: reality show/serial dokumentalny
Kraj produkcji: Polska
Prowadząca: Marta Manowska
Data pierwszej emisji: 21 maja 2014 r.
Liczba sezonów: 3
Liczba odcinków w sezonie: 12
Czas trwania odcinka: 45 min.

Rolnik Szuka Żony: fabuła

W programie biorą udział samotni rolnicy i rolniczki, którzy pragną znaleźć swoją drugą połowę. W pierwszym sezonie byli to wyłącznie mężczyźni, lecz w pozostałych zdecydowano się na modyfikację zasad programu i zaproszenie do jego udziału kobiety pracujące na roli. Odcinek startowy jest przedstawieniem sylwetek singli, pokazaniem czym się zajmują, jakie mają pasje, jaką dziedziną rolnictwa się parają, gdzie mieszkają, etc.
Bohaterowie programu otrzymują listy od zainteresowanych ewentualną znajomością kobiet i mężczyzn. Na ich podstawie wybierają małą grupę kandydatek/kandydatów, którzy zamieszkają u nich przez jakiś czas. W ten sposób rolnik spędza ze swoimi gośćmi czas, pokazuje swoją rolę, proponuje pojedyncze randki. To właśnie na gospodarstwie rolnik/rolniczka podejmuje ostateczną decyzję o wyborze towarzysza. Po tym wyborze udają się do rodziny wybranki/wybranka i w romantyczną podróż, chcąc upewnić się, czy owy wybór był słusznym.

Rolnik Szuka Żony: prowadząca

Przez cały czas uczestnikom programu "Rolnik szuka żony" towarzyszy prowadząca Marta Manowska. Jej zadaniem jest nie tylko relacjonowanie pewnych zdarzeń, ale przez prowadzenie rozmów z bohaterami "Rolnik szuka żony" często pozwala im znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, zasugerować co można zrobić, by relacje się poprawiły, etc.

Rolnik Szuka Żony: oglądalność i ciekawostki

"Rolnik szuka żony" gromadził przed telewizorami około 5 milionów widzów. Jeden z biorących udział w programie Adam Kraśko wziął również udział w innych programie telewizyjnym "Celebrity Splash". Odbył się również pierwszy ślub pary powstałej w programie: Roberta Filochowskiego i Agnieszki Mańki.

Zobacz także:

Adam Kraśko - Marta Manowska - Paweł Szakiewicz

rolnik szuka żony

Więcej o:

rolnik szuka żony