Rolnik szuka żony

Rolnik szuka żony

"Rolnik szuka żony" to reality show zrealizowane na podstawie brytyjskiego formatu "Farmer wants a wife", produkowany przez Fermantle Media Polska, które przedstawia proces poszukiwania przez singli-rolników swojej drugiej połowy. W Polsce od 2014 roku emitowany przez TVP 1.

Gatunek: reality show/serial dokumentalny
Kraj produkcji: Polska
Prowadząca: Marta Manowska
Data pierwszej emisji: 21 maja 2014 r.
Liczba sezonów: 3
Liczba odcinków w sezonie: 12
Czas trwania odcinka: 45 min.

Rolnik Szuka Żony: fabuła

W programie biorą udział samotni rolnicy i rolniczki, którzy pragną znaleźć swoją drugą połowę. W pierwszym sezonie byli to wyłącznie mężczyźni, lecz w pozostałych zdecydowano się na modyfikację zasad programu i zaproszenie do jego udziału kobiety pracujące na roli. Odcinek startowy jest przedstawieniem sylwetek singli, pokazaniem czym się zajmują, jakie mają pasje, jaką dziedziną rolnictwa się parają, gdzie mieszkają, etc.
Bohaterowie programu otrzymują listy od zainteresowanych ewentualną znajomością kobiet i mężczyzn. Na ich podstawie wybierają małą grupę kandydatek/kandydatów, którzy zamieszkają u nich przez jakiś czas. W ten sposób rolnik spędza ze swoimi gośćmi czas, pokazuje swoją rolę, proponuje pojedyncze randki. To właśnie na gospodarstwie rolnik/rolniczka podejmuje ostateczną decyzję o wyborze towarzysza. Po tym wyborze udają się do rodziny wybranki/wybranka i w romantyczną podróż, chcąc upewnić się, czy owy wybór był słusznym.

Rolnik Szuka Żony: prowadząca

Przez cały czas uczestnikom programu "Rolnik szuka żony" towarzyszy prowadząca Marta Manowska. Jej zadaniem jest nie tylko relacjonowanie pewnych zdarzeń, ale przez prowadzenie rozmów z bohaterami "Rolnik szuka żony" często pozwala im znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, zasugerować co można zrobić, by relacje się poprawiły, etc.

Rolnik Szuka Żony: oglądalność i ciekawostki

"Rolnik szuka żony" gromadził przed telewizorami około 5 milionów widzów. Jeden z biorących udział w programie Adam Kraśko wziął również udział w innych programie telewizyjnym "Celebrity Splash". Odbył się również pierwszy ślub pary powstałej w programie: Roberta Filochowskiego i Agnieszki Mańki.

Zobacz także:

Adam Kraśko - Marta Manowska - Paweł Szakiewicz

rolnik szuka żony

Więcej o:

rolnik szuka żony

Wypowiedzi na forum o:

rolnik szuka żony

 • kolejna edycja.. rolnik szuka żony

  kolejna edycja rolnik szuka żony znalazłam kilka a5tyk

 • Rolnik szuka żony - Grażynka z Wałbrzycha

  Hej, czy oglądacie Rolnik szuka żony na TVP 1? Występuje tam Grażyna z Wałbrzycha! Co sądzicie? Czy to jest wszystko ustawione i wyreżyserowane, czy może jednak prawda? Jak Wam się podoba?

 • "Rolnik szuka żony" w wyborach parlamenatrnych

  Co sądzicie o sławnych ludziach, którzy kandydują do parlamentu? Np. Liroy czy Cugowski albo właśnie Pan z programu " rolnik szuka żony" ? znalazłem taki artykuł i się zastanawiam czego Ci ludzie oczekują?

 • Re: A w TVP 3 Warszawa "Rolnik szuka żony"

  po "Rolnik szuka żony" puszczą horror "Jarek sam w domu" dobrze temu staremu stetryczałemu dziadu że jest sam -- #kolęda ? nie ! dziękuję ! podaj dalej

 • Re: TU pierwszy ślub"Rolnik szuka żony"

  najpierw opowieści jak to się stało ,że są razem... ;;4pWWSo0ZUz0;;;;Pierwszy ślub w ?Rolnik szuka żony?

 • Re:rolnik szuka żony ...

  Nowe odcinki programu "Rolnik szuka żony" mają trafić na antenę TVP we wrześniu, ponieważ twórcy chcą uniknąć realizacji scen w zimie. Istnieją spore szanse na to, że w drugiej edycji miłości szukać będą także rolniczki. Kilka miesięcy wcześniej rzecznik TVP Jacek Rakowiecki informował, że choć do

 • Re: "Rolnik szuka żony" ... Marek

  "Rolnik szuka żony". Marek jest najbardziej nieśmiałym uczestnikiem 5. edycji programu. Nie potrafi się otworzyć, a rozmowy z kandydatkami zaproszonymi na gospodarstwo ledwo mu szły. Widzowie więc liczyli na to, że wybierze Anetę

 • Re: do telemanów ;) rolnik szuka żony vs to co na

  a za chwilę chyba powtórka szuka żony w tv...;) -- .?.

 • Re: I kolejny ślub"Rolnik szuka żony"

  Wielkie szczęście w życiu Grzegorza i Ani wydarzyło się 16 kwietnia 2016 roku. Obydwoje zapewne nie mogli się doczekać, aż przed Bogiem i świadkami przysięgną sobie miłość aż do grobowej deski. Zdjęcie na facebooku programu "Rolnik szuka żony" mówi jednak