Roksana Węgiel

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel to polska piosenkarka, której pseudonim artystyczny to Roxie. Reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2018 roku w Mińsku i wygrała z piosenką "Anyone I Want to Be".

Data urodzenia: 11.01.2005
Miejsce urodzenia: Jasło
Instagram: @roxie_wegiel
Wzrost: 160 cm

Roksana Węgiel: wykształcenie i kariera

Roksana Węgiel ukończyła szkołę podstawową w Jaśle. Od 8 roku życia uczęszczała na lekcje śpiewu, uczyła się również w szkole muzycznej I stopnia w klasie fortepianu.

Roksana Węgiel rozpoczęła swoją karierę w 2017 roku, kiedy wzięła udział w pierwszej edycji programu TVP2 "The Voice Kids". Zaśpiewała piosenkę "Halo" Beyonce i dostała się do drużyny Edyty Górniak. W finale wykonała trzy piosenki i zajęła pierwsze miejsce w głosowaniu telewidzów. Wygrana dała jej kontrakt z Universal Music Polska.

W 2018 roku została reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku. Zajęła pierwsze miejsce w konkursie, dzięki czemu to Polska w 2019 będzie organizować 17. Konkurs. Roksana Węgiel będzie również jedną z prowadzących Konkurs w 2019 roku w Gliwicach, razem z Idą Nowakowskąi Aleksandrem Sikorą.

roksana węgiel

Więcej o:

roksana węgiel

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.