DODA

DODA

Doda to polska piosenkarka dorastała w Ciechowie. Karierę muzyczną zaczęła od występów w Studio Buffo. Uznawana jest za jedną z najbarwniejszych osobowości polskiego show-biznesu i skandalistkę. Jako nastolatka trenowała lekką atletykę.

Prawdziwe nazwisko:Dorota Rabczewska
Data urodzenia:15 lutego 1984
Miejsce urodzenia:Ciechanów
Facebook:facebook.com/officialdoda/
Instagram:Instagram.com/dodaqueen
Związki:Radosław Majdan (mąż 2005-8), Adam "Nergal" Darski, Błażej Szychowski, Emil Haidar

Doda w Virgin 2000-06

Przełomowym momentem w karierze Dody był zespół Virgin. W 2000 roku wygrała casting na wokalistkę, jednak szybko stała się filarem grupy i frontmanką. Jej charakter, wyzywające stroje i ogromna charyzma szybko zapewniły popularność zespołowi, a jej pseudonim - Doda - było na ustach wszystkich. Pikanterii wokół jej osoby dodały także dwa występy w kontrowersyjnym reality show "Bar" oraz rosnące zyski. Piosenki Dody podbiły serca fanów. Do najbardziej pamiętnych hitów tamtego okresu należą: "Dżaga", "Kolejny raz", "Nie zawiedź mnie", czy "Znak pokoju".

Doda: kariera solowa od 2007

Choć to dzięki Virgin Doda dotarła na sam szczyt, w pewnym momencie drogi liderki i reszty zespołu rozeszły się. W lipcu na rynek wszedł pierwszy solowy album wokalistki pod tytułem "Diamond Bitch", który od razu trafił na pierwsze miejsca list przebojów. Uplasował się również na 66. miejscu listy najlepiej sprzedających się płyt w Europe magazynu "Billboard". Największym przebojem z tego krążka okazała się piosenka "Nie daj się", którą nagrodzono na Sopot Hit Festiwal.

7 pokus głównych

Kolejnym albumem Dody było "7 pokus głównych". Kontrowersji wydawnictwu dodała odważna kampania. Na zdjęciach promocyjnych głowa piosenkarki została doklejona do nagiego ciała mężczyzny. Równie dużo emocji wywołał jedynie singiel nagrany we współpracy z raperem z legendarnej Paktofoniki - Fokusem. Teledysk do "Fuck It" wyreżyserował Xawery Żuławski.

Doda: życie prywatne

Doda związana była z wieloma mężczyznami i zawsze były to związki medialne. Pierwszym i jedynym mężem artystki był bramkarz Radosław Majdan, z którym jednak rozstała się w atmosferze skandalu, sugerując niewierność partnera. Para rozwiodła się w 2008 roku. Rok później weszła w głośną relację z liderem Behemotha - Adamem Darskim. Para tworzyła głośny i bardzo kontrowersyjny związek. Zaręczyli się. Gdy Nergal zachorował na białaczkę, Doda zaangażowała się w działalność DKMS, zwracając uwagę opinii publicznej na problem choroby. W 2011 roku drogi artystów rozeszły się. Doda nie ukrywała, że rozstanie było dla niej ciosem. Sytuacji nie poprawiła książka Darskiego "Spowiedź heretyka", w której ujawnił wiele intymnych szczegółów ich relacji. Kilka miesięcy po rozpadzie związku, Doda związała się z choreografem Błażejem Szychowskim. Związek obfitował w wiele krytycznych momentów i plotki o rozstaniu w mediach pojawiały się regularnie. Oficjalny koniec potwierdziła jednak sama w 2012. Potem przez 3 lata Doda była sama, by w 2015 roku związać się z Emilem Haidarem, biznesmenem o syryjskich korzeniach, bratem bliźniakiem partnera życiowego Zofii Ślotały. Doda związek z Haidarem początkowo ukrywała, jednak gdy prasa ustaliła jego tożsamość, piosenkarka zaczęła publicznie manifestować swoje uczucia. Para zaręczyła się, jednak do ślubu nie doszło. Związek rozpadł się, niektóre tabloidy podawały, że powodem była skłonność Haidara do alkoholu.

Doda: życie rodzinne

Doda jest córką Wandy i Pawła Rabczewskich. Ma przyrodniego brata Rafała, nieślubnego syna matki piosenkarki, który przed dłuższy czas był menedżerem piosenkarki. Doda ma także przyrodnie rodzeństwo ze strony ojca, jednak nie pozostaje z nimi w dobrych stosunkach: brata Grzegorza oraz siostrę Paulinę, której wyznania o pokrewieństwie z Dodą oraz przeszłości ich wspólnego ojca wywołały skandal.

Doda: ciekawostki

Doda jest członkiem Stowarzyszenia Mensa Polska. Po liceum studiowała psychologię kliniczną, jednak przerwała naukę. Dodzie przyznano inwalidzką ze względu na chorobę kręgosłupa.

Zobacz także:

Radosław Majdan - Emil Haidar - Małgorzata Rozenek

doda

Więcej o:

doda