"The Voice of Poland"

"The Voice of Poland"

"The Voice of Poland" to polski program rozrywkowy, emitowany na TVP 2 od 2011 roku. Opiera się na formule talent-show. Zadaniem czterech znanych jurorów jest wyłonienie najlepszego głosu w Polsce. Rozpoznawalnym akcentem show są obracane fotele sędziów.


Czas trwania: 45 minut/90 minut/120 minut
Lata emisji: 2011, 2013-2015 (6 edycji)
Gatunek: talent show
Format oryginalny: "The Voice" (Holandia)

"The Voice of Poland": charakterystyka

Premiera pierwszego odcinka odbyła się 3.09.2011 r. "The Voice of Poland" jest programem typu talent-show, którego założeniem jest wyłonienie najlepszego wokalisty. "The Voice of Poland" jest adaptacją holenderskiego formatu The Voice. Nagrodami głównymi w polskiej edycji show jest kontrakt płytowy z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska oraz tytuł Najlepszego głosu w Polsce. Od 3. edycji programu zwycięzca otrzymuje dodatkowo nagrodę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych. Za produkcję odpowiedzialna jest firma Rochstar. Odcinki są realizowane w Warszawie.

"The Voice of Poland": prowadzący i jurorzy

W 1. edycji show prowadzącymi byli: Hubert Urbański, Magdalena Mielcarz i Mateusz Szymkowiak. W edycjach 2-6: Tomasz Kammel i Maciej Musiał. W edycjach 2-4 Magdalenę Mielcarz zastąpiła piosenkarka Marika, a w 2. pojawiła się także Iga Kreft. W 5. do programu powróciła Magdalena Mielcarz. W 6. edycji w roli współprowadzącej wystąpiła Halina Mlynkova.

Skład jury "The Voice of Poland" zmieniał się w każdym sezonie programu. W prawie wszystkich, dotychczasowych edycjach (2-6) wystąpił duet Tomson i Baron. W składzie jury znaleźli się także: Marek Piekarczyk (2-5), Justyna Steczkowska (2, 4-5), Edyta Górniak (3, 5-6), Maria Sadowska (3-4, 6), Andrzej Piaseczny (1, 6), Anna Dąbrowska (1), Kayah (1), Adam Nergal Darski(1).

"The Voice of Poland": zasady programu

Uczestnicy "The Voice od Poland" biorą udział w kilku etapach programu:
1. Etap: Pre-casting
Ten etap nie jest emitowany w TV. Do drugiego etapu przechodzi 100 uczestników.
2. Etap: Przesłuchania w ciemno
Uczestnicy, którzy przeszli etap pre-castingów biorą udział w przesłuchaniach w studiu telewizyjnym, z udziałem jury. Jurorzy nie widzą uczestników - są odwróceni do nich tyłem. Oceniają jedynie ich głos i na tej podstawie, decydują, czy chcą daną osobę przyjąć do swojej drużyny. Sędziowie są bowiem nie tylko oceniają, lecz także trenują uczestników przed kolejnymi etapami. Aby wybrać śpiewającego do grupy, juror musi nacisnąć przycisk. Wtedy fotel odwraca się w stronę uczestnika.

Jeżeli tę samą osobę wybierze więcej niż jeden juror - uczestnik wybiera drużynę, do której chce trafić. Jeżeli nie odwróci się żaden juror - odpada z programu. W 1. edycji jurorzy mieli za zadanie wybrać 11 uczestników, a w edycjach 2-6 - 12. W 1. sezonie jurorzy mieli możliwość wybranie 12-go uczestnika spośród tych, którzy już odpadli.

3. Etap: Bitwy
Jurorzy dobierają członków swojej drużyny w pary. Dwie osoby mają za zadanie zaśpiewać piosenkę w duecie. Ta osoba, która wypadnie lepiej podczas bitwy, przechodzi dalej. W 2. edycji jurorzy mogli ukraść uczestnika z drużyny innego jurora (tego, który odpadł programu). Od 3. jurorzy mogą ukraść dwóch uczestników.
4. Etap: Dogrywka/Nokaut
W tym etapie jurorzy podejmują decyzję, kto ostatecznie przechodzi od odcinków na żywo.

1. edycja: "Dogrywka" - tylko jedna z dwóch najsłabszych osób (wytypowanych przez jurora) przechodziła do etapu odcinków live.
2. edycja: 'Nokaut" - trzy osoby automatycznie przechodzą do odcinków na żywo. Dwie najsłabsze osoby odpadają z programu.
3 - 5 edycje: "Nokaut" - dwie osoby automatycznie przechodzą do odcinków na żywo. Trzy najsłabsze osoby odpadają z programu.
6. edycja: "Nokaut" - trzy osoby automatycznie przechodzą do odcinków na żywo. Trzy najsłabsze osoby odpadają z programu.

5. Etap: Odcinki na żywo
W każdym odcinku odpadają najsłabsi uczestnicy poszczególnych grup. Decyzję o tym, kto zostaje w programie, podejmują po części widzowie (najlepsze osoby nie odpadają). Juror spośród najsłabszych (według głosowania widzów) wybiera osobę, która przechodzi dalej. W finale zwycięzcę wybierają widzowie.

"The Voice of Poland': zwycięzcy

1. edycja - Damian Ukeje z drużyny Nergala.
2. edycja: Natalia Sikora z drużyny Marka Piekarczyka
3. edycja: Mateusz Ziółko z drużyny Marii Sadowskiej.
4. edycja: Juan Carlos Cano z drużyny Marii Sadowskiej.
5. edycja: Aleksandra Nizio z drużyny Justyny Steczkowskiej.
6. edycja: Krzysztof Iwaneczko z drużyny Marii Sadowskiej.

Zobacz także:

Edyta Górniak - Justyna Steczkowska - Tomasz Kammel

the voice of poland

Więcej o:

the voice of poland

 • Damian Ukeje wygrał "The Voice of Poland"!

  zasłużył na wygraną? Najlepszy głos Polski Damian Ukeje: Nigdy nie będę świetnie śpiewał Nergal: Damian wygrał, a ja razem z nim Zobacz także: Ewa Farna na żywo w "The Voice of Poland". Znowu chudsza? Nergal jako juror The Voice of Poland - hit czy kit? The Voice of Poland. W czyjej drużynie chcielibyście

 • Zobacz "The Voice of Poland" od kulis

  Już 3 września o 20.00 na antenie telewizyjnej Dwójki zadebiutuje program " The Voice of Poland ". W jury show zasiądą: Nergal, Ania Dąbrowska, Kayah i Andrzej Piaseczny. Program poprowadzi Hubert Urbański oraz Magda Mielcarz. Specjalnym V Reporterem show Dwójki będzie Mateusz Szymkowiak

 • Metamorfoza Urbańskiego - prowadzącego "The Voice of Poland"

  Urbański poprowadzi show "The Voice of Poland". Świetnie sprawdził się w roli gospodarza w "bitwie Na Głosy". Dlatego producenci stawiają właśnie na niego w nowym projekcie. Ale to nie wszystko. Huberta zobaczymy również w serialu "Czas Honoru". Zdjęcie obok to fotos z planu filmowego. Jak widać Hubert

 • "The Voice of Poland". Poznaliśmy finalistów!

  W sobotni wieczór na antenie TVP oglądaliśmy półfinałowy odcinek programu " The Voice of Poland ". Zmagania uzdolnionych wokalnie uczestników oceniali jurorzy: Michał Szpak, Urszula Dudziak, Edyta Górniak oraz Tomson i Baron. W ostatnim odcinku uczestnicy oprócz coverów zaprezentowali też swoje

 • Wylaszczeni trenerzy "The VOICE of Poland"

  ! Do tego czarne rurki z odjechanym paskiem. Całość dopełnia zegarek, pieszczocha, okulary i czapka! Super! Wokalistka ma na sobie małą czarną spódniczkę i mały czarny cylinderek. Program "The VOICE of Poland. Najlepszy głos!" na antenie TVP 2 rusza już 3 września o godzinie 20:00. Oni przesadzili z Photoshopem

 • "The Voice Of Poland". W finale pozostały już tylko trzy osoby

  Finaliści "The Voice Of Poland" Daria Reczek, Alicja Szemplińska, Damian Kulej i Tadeusz Seibert, zaśpiewali po dwie piosenki. Jurorzy byli zachwyceni po każdym występie i przyznali, że nie potrafiliby wybrać, kto miałby na tym etapie odpaść. Widzowie zdecydowali, kto nie wygra show

 • "The Voice of Poland" ze zmianą emisji. Fani będą zachwyceni

  " The Voice of Poland" od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Program doczekał się właśnie 13. edycji, która wystartowała trzeciego września. Tym razem w składzie jurorskim znaleźli się: Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Tomson i Baron oraz debiutująca Lanberry. Piosenkarka

 • "The Voice of Poland"- relacja na żywo

  Już za chwilę rozpocznie się emisja dwóch kolejnych odcinków programu 'The Voice of Poland'. Zapraszamy na relację na żywo! 21:55 Zakończenie odcinka. Na kolejną relację na żywo zapraszamy was już za tydzień! 21:53 Podsumowanie programu. 21:46 Tym razem z jury mierzy się Ares Chadzinikolau

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.