Magda Gessler

Magda Gessler

Polska restauratorka, malarka, właścicielka i współwłaścicielka
kilku restauracji. W szerszej świadomości zasłynęła dzięki
programowi "Kuchenne Rewolucje".

Data urodzenia: 10 lipca 1953 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Facebook: facebook.com/Magda-Gessler-112484985469400/
Instagram: @magdagessler_official
Dzieci: syn Tadeusz, córka Lara
Związki: Volkhart Müller (do 1986), Piotr Gessler (od 1986), Waldemar Kozerawski (obecny partner)

Magda Gessler - Dzieciństwo i początki kariery

Magda Ikonowicz (panieńskie nazwisko), przyszła na świat 10 lipca 1953 roku jako córka Olgi Borkowskiej (z pochodzenia Rosjanka) i dziennikarza, zagranicznego korespondenta PAP Mirosława Ikonowicza. Dorastała z bratem Piotrem Ikonowiczem (działacz polityczny). Jej rodzina często przeprowadzała się. Magda dzieciństwo spędziła w Sofii w Bułgarii, następnie jako nastolatka mieszkała w Hawanie na Kubie, następnie skończyła Akademię Sztuk Pięknych w Madrycie.
Początkowo Magda Gessler marzyła o zostaniu malarką, jednak zwyciężyła pasja kulinarna. Wyszła za mąż za Piotra Gesslera pochodzącego z rodziny restauratorów, co pozwoliło jej poprowadzić restaurację "U Fukiera" w Warszawie.

Magda Gessler - Życie prywatne

Magda Gessler była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym wybrankiem był niemiecki dziennikarz Volkhart Muller, który zmarł na nowotwór. Drugim mężem Gessler był restaurator Piotr Gessler, jednak para rozwiodła się. Z pierwszego małżeństwa Gessler ma syna Tadeusza, z drugiego zaś córkę Larę. Jej partnerem jest lekarz medycyny estetycznej, mieszkający na co dzień w Kanadzie Waldemar Kozerawski.

Rozkwit kariery Magdy Gessler

Magda Gessler jako uznana już restauratorka wydała w 2005 roku książkę "Kuchnia, moja pasja", w 2007 zaś "Kocham gotować - Magdy Gessler przepis na życie". Od 2010 roku prowadzi program TVN "Kuchenne Rewolucje", którego ideą jest poprawa jakości polskich restauracji: serwowanego w nich jedzenia, absolutnego przestrzegania przepisów dotyczących czystości, sposobu przechowywania żywności, etc., jakości obsługi, świadomości klientów, prowadzenia restauracji. Zyskała rzeszę fanów.
W 2010 roku Magda Gessler zaczęła pisywać felietony kulinarne ("Wprost" i od 2012 "Newsweek"). Od 2012 roku zaczęła zasiadać w jury programu kulinarnego emitowanego w stacji TVN "Masterchef". W 2016 roku wypuściła na rynek sygnowane swoim wizerunkiem wyroby mięsne "Besos".
Magda Gessler jest właścicielką i współwłaścicielką wielu restauracji, m.in.: Alle Gloria, Fukier, Zielnik, Polka, cukiernia Słodki Słony.

Zobacz także:

Piotr Ikonowicz - Adam Gessler - Kuba Wojewódzki

magda gessler

Więcej o:

magda gessler

 • Magda Gessler zamiast lewatywy proponuje...

  W swojej działalności medialnej Magda Gessler lubi uświadamiać i przedstawiać ciekawe alternatywy na zwykłe rzeczy. Ostatnio wśród gwiazd modne są oczyszczające lewatywy. Słynna restauratorka postanowiła się do tego odnieść w swoim felietonie na łamach "Wprost"

 • Magda Gessler przesuwa ślub!

  Miał to być huczny ślub na Podlasiu, o którym będą mówić wsie i miasteczka. Tak przynajmniej wyobrażaliśmy sobie wesele Magdy Gessler i jej wybranka Waldemara Kozerawskiego, chirurga medycyny estetycznej. Niestety, para odłożyła to na później. Jak

 • Restauracje Magdy Gessler

  Fani „Kuchennych rewolucji” chcieli przekonać się na własne oczy, jak wygląda idealnie zarządzana restauracja. W końcu opinia najostrzejszego krytyka kulinarnego zobowiązuje – ludzie chcieli sprawdzić czy restauracje Magdy Gessler rzeczywiście są godne polecenia i naśladowania

 • Barszcz czerwony Magdy Gessler

  Magda Gessler przez wielu uważana jest za guru w dziedzinie kulinarnej, pomimo tego, że nie jest zawodowym kucharzem. Jej pomysły na dania, które wymyśla dla restauratorów w swoim programie, chętnie są również wykorzystywane przez widzów programu. Barszcz czerwony Magdy Gessler Jednym z odcinków