Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska-Pela to polska aktorka, która zasłynęła rolą Bożenki w serialu "Klan". Jest również tancerką klasy "S" w tańcu standardowym i latynoamerykańskim. Zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w tańcach latynoamerykańskich w 2010 w ramach konkursu młodzieżowego.

Data urodzenia: 16 lipca 1992 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 164 cm
Związek: Maciej Pela (2018 ślub)
Facebook: https://www.facebook.com/AgnieszkaKaczorowskaOfficial
Instagram: @agakaczor

Agnieszka Kaczorowska przyszła na świat 16 lipca 1992 roku w Warszawie. W wieku przedszkolnym dołączyła do obsady serialu "Klan" (1999) i od tamtego czasu gościła na ekranie jako Bożenka- córka Ryszarda i Grażyny Lubiczów, dorastając na oczach widzów.
Ukończyła 21. Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie i zdecydowała się podjąć studia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Agnieszka Kaczorowska: taniec

Wielką pasją Agnieszki od zawsze był taniec, któremu poświęcała każdą wolną chwilę. Dzięki swojej wytrwałości, samodyscyplinie i ciężkiej pracy zdobyła klasę "S" w tańcu standardowym i towarzyskim (najwyższą). Tańczyła z Karolem Gawełem, Janem Boreckim, a od 2007 roku z Pawłem Tekielą. To właśnie z Pawłem zajęła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w 2007 roku (kategoria latynoamerykańska młodzieżowa) i trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy. W 2010 roku w Austrii zdobyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Świata w tańcach latynoamerykańskich, co było dotychczas jej największym zawodowym osiągnięciem. W kolejnym sezonie partnerował jej Kostantyn Samarskyi.
W 2014 roku dołączyła do programu "Taniec z Gwiazdami" emitowanego przez telewizję Polsat, gdzie została jedną z trenerek tanecznych, mających za zadanie nauczenie tańca sławnego partnera i towarzyszenie mu co tydzień na występach na żywo. Jej pierwszym partnerem był Mister Polski 2014 Rafał Maślak (6. miejsce), kolejnym był aktor Krzysztof Wieszczek (1. miejsce), w czwartej edycji jej partnerem był Łukasz Kadziewicz (2. miejsce), natomiast w piątej odsłonie programu jej tanecznym partnerem został Nikodem Rozbicki.
Agnieszka Kaczorowska stworzyła projekt "Danceworld by Agnieszka Kaczorowska". Jego ideą są spotkania z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce celem propagowania tańca: rozmów o nim, dzielenia się własnymi doświadczeniami, odpowiadania na pytania młodych ludzi związane ze sztuką tańca.

Agnieszka Kaczorowska: życie prywatne

Od czasu, gdy Agnieszka dołączyła do ekipy "Tańca z gwiazdami" media przy okazji każdej kolejnej edycji łączyły ją z innym partnerem. Tancerka konsekwentnie zaprzeczała, jakoby ją i daną gwiazdę, którą w danym sezonie prowadziła, łączyło coś więcej. Publicznie wiadomo było jedynie o jednym związku ze starszym o 20 lat montażystą Rafałem Samborskim. Para rozstała się w 2015.
Dwa lata później zaczęła spotykać się z tancerzem Maciejem Pelą. Para wzięła ślub w 2018 roku. W 2019 roku przyszła na świat córka pary, Emilia.

Zobacz także:

Klaudia Halejcio - Maciej Musiał - Rafał Maserak - Izabela Janachowska

agnieszka kaczorowska

Więcej o:

agnieszka kaczorowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.