Hubert Urbański

Hubert Urbański

Hubert Urbański jest dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym i radiowym oraz aktorem. Pracował w TVP, Polsacie, TVN i TTV. Był prowadzącym takich programów jak "Milionerzy", "Bitwa na Głosy", "Taniec z Gwiazdami" czy "The Voice of Poland". W 2006 r. był na 6. pozycji rankingu najbardziej popularnych gwiazd polskiego show-biznesu wg "Forbesa".

Data urodzenia: 23.03.1966 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 1,86 m.
Facebook: Facebook.com/UrbanskiHubert
Nagrody: Wiktor (2000 r.), dwie Telekamery (2000, 2001 r.)
Związki: Urszula Engelmayer (do 2002; rozwód), Julia Chmielnik (2009-2013; rozwód)
Dzieci: Danuta Urbańska (ur. 1990 r.), Krystyna Urbańska (ur. 1994 r.), Stefania Urbańska (ur. 2009 r.), Marianna Urbańska (ur. 2011 r.)

Hubert Urbański: życiorys i kariera

Hubert Urbański urodził się i wychował w Warszawie. Ma pochodzenie polsko-bułgarskie. Jest jego matka Ałła Lekarska jest Bułgarką, a ojciec Jerzy Urbański Polakiem. Dziennikarz otrzymał drugie imię (Kirył) po dziadku Bułgarze. Studiował filologię indyjską na Uniwersytecie Warszawskim oraz aktorstwo na PWST w Warszawie. Studia na UW przerwał po roku, natomiast magistra na Akademii Teatralnej obronił w 2004 r. - dziesięć lat po rzuceniu Uniwerku.

Pracę dziennikarką rozpoczął w 1994 r. w Radiu Zet. Po roku, przeszedł do Radia Kolor (1995-1998), potem do Tok FM (1998-1999). W 1996 r. był spikerem w serialu "Bar Atlantic". Jako prezenter telewizyjny zadebiutował pod koniec lat 90. jako prowadzący programu "Antena" w TVP. Następnie prowadził teleturniej "Piramida" w Polsacie. W 1999 r. wygrał casting w TVN i został gospodarzem "Milionerów". Skow przyniosło mu ogromną popularność. W 2000 r. otrzymał Wiktora w kategorii Odkrycie roku, Telekamerę (kategoria Teleturnieje i gry) oraz nagrodę czasopisma "Elle" (kategoria Odkrycie roku). W 2000 r. zagrał samego siebie w serialu "Miasteczko" (jako prowadzący "Milionerów"). Rok później otrzymał kolejną Telekamerę. W TVN prowadził także reality-show "Jestem, jaki jestem" oraz programy "Dla ciebie wszystko", "Wyprawa Robinson" i pięć pierwszych edycji "Tańca z Gwiazdami". W 2011 r. powrócił do TVP. Został prowadzącym wokalnego show "Bitwa na głosy" oraz "The Voice of Poland" (1. edycja). Wiosną 2012 był jednym z gospodarzy "Pytania na śniadanie". Po trzeciej edycji "Bitwy na głosy" TVP2 zrezygnowało z dalszej współpracy z Urbańskim. W marcu 2014 r. zaczął prowadzić loterię w RMF FM, a jesienią tego samego roku - program "Handlarze" na TTV. Wziął udział w programie "Agent-Gwiazdy" na TVN (emisja wiosną 2016 r.). Urbański ma na swoim koncie kilka ról w serialach m.in. "Kasia i Tomek", "Czas honoru", "Ojciec Mateusz" i "Pierwsza miłość" oraz filmach m.in. "Vinci" (wersja DVD).

Hubert Urbański: życie prywatne

Hubert Urbański był dwukrotnie żonaty. Z Urszulą Engelmayer ma dwie córki - Danutę i Krystynę. Rozwiedli się w 2002 r. W 2009 r. wziął ślub z trenerką śpiewu i dykcji, Julią Chmielnik. Mają dwie córki - Stefanię oraz Mariannę. Po czterech latach małżeństwa wzięli rozwód. Rozstanie pary było burzliwe i odbiło się szeroki echem w mediach. Byli małżonkowie na łamach kolorowych magazynów opowiadali o swoich problemach i nieporozumieniach w związku. W 2015 r. przez krótki okres spotykał się z aktorką Joanną Majstrak.

Zobacz także:

Julia Chmielnik - Joanna Majstrak - Milionerzy - Agent-Gwiazdy

hubert urbański

Więcej o:

hubert urbański