Jennifer Lopez

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez to piosenkarka, autorka tekstów i aktorka amerykańskiego pochodzenia. W latach dziewięćdziesiątych należała do grona topowych gwiazd muzyki pop. Jej hity, takie jak: "If You Had My Love", czy "Let's Get Loud" miesiącami nie schodziły ze szczytów miejsc przebojów. Stawała również przed kamerą jako aktorka.

Jennifer Lopez: życiorys (dzieciństwo)

Jennifer Lopez przyszła na świat 24 lipca 1969 roku w rodzinie pochodzącej z Portoryko jako córka Guadelupe Rodrigez i Davida Lopeza. Od najmłodszych lat Lopez fascynowała się tańcem i aktorstwem. Gdy osiągnęła pełnoletność, sama finansowała sobie lekcje tańca, pracując w biurze. Przez jakiś czas była nawet tancerką Janet Jackson, z którą zerwała współpracę, marząc o spróbowaniu sił w świecie filmu.

Jennifer Lopez: kariera aktorska

Po kilku epizodach w serialach przyszedł czas na debiut filmowy, którym były filmy "Moja rodzina" i "Pociąg z forsą" (oba z 1995 roku). Prawdziwym przełomem okazała się główna rola w filmie "Selena" (1997), za którą to Lopez nominowana była do Złotego Globu. W tym samym roku zagrała też w filmie przygodowym "Anakonda".
Kolejne lata i propozycje aktorskie ugruntowały mocną pozycję Lopez w świecie aktorów, bowiem stała się najlepiej zarabiającą latynoską aktorką w Hollywood. Zagrała w takich filmach, jak m.in.: "Co z oczu, to z serca" (1998), "Cela" (2000), "Powiedz tak" (2001), "Oczy anioła" (2001), "Pokojówka na Manhatanie" (2002), "Zatańcz ze mną" (2004), "Sposób na teściową" (2005).

Jennifer Lopez: kariera muzyczna

Obok tańca i aktorstwa Lopez miała od zawsze jeszcze jedną pasję, którą była muzyka. Debiutancki album Jennifer ukazał się w 1999 roku i stal się jednym z najlepiej sprzedawanych krążków na świecie. Nosił tytuł "On the 6", z którego pochodzą między innymi przeboje "If You Had My Love", "Let's Get Loud". Piosenkarka otrzymała za swoją produkcję dwie nominacje do Latin Grammy Awards.
Drugim albumem był "J.Lo" z 2001 roku, z którego pochodzą takie utwory, jak "Love Don't Cost a Thing", "Ain't It Funny", "I'm Real". Następną była płyta z 2002 roku ""This is Me Then" z takimi hitami jak: "Jenny from the Block", "I'm Glad", "Baby I Love U!" czy "You belong to me". W 2004 ukazał się album "Rebirth", jednak nie odniósł on większego sukcesu. W 2007 roku Lopez wydała hiszpańskojęzyczną płytę "Como Ama Uno Mujer" i angielskojęzyczny "Brave". Następne były "Love?" (2011) i "A.K.A" (2014).

Jennifer Lopez: życie prywatne

Jennifer Lopez była zamężna trzykrotnie. Jej pierwszym mężem był Kubańczyk Ojani Noa, ale ich małżeństwo trwało jedynie rok (1997-1998). Kolejnym wybrankiem Lopez był tancerz Cris Judd, który był jej mężem również rok (2001-2002). Następnie Jennifer spotykała się przez dwa lata z aktorem Benem Affleckiem. Jej trzecim mężem był Marc Anthony, wokalista, muzyk, który pojawiał się gościnnie na jej albumach. Ich małżeństwo trwało od 2004 do 2011 roku. Mają razem bliźniaki: córkę Emmę Maribel i syna Maximiliana.
W 2017 roku zaczęła spotykać się z Alexem Rodriguezem. Sportowiec oświadczył się diwie w 2019 roku.

Zobacz także:

Jennifer Lawrence - Beyonce - Shakira

jennifer lopez

Więcej o:

jennifer lopez