Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski jest wokalistą, autorem tekstów oraz liderem zespołu Ich Troje. Założył Polski Związek Pokera. Wystąpił w reality-show "Jestem jaki jestem". Dwa razy reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jest entuzjastą lotnictwa i rajdów. W 2006 r. był najlepiej zarabiającą gwiazdą w plebiscycie magazynu "Forbes".

Data urodzenia: 09.09.1972 r.
Miejsce urodzenia: Łódź
Wzrost: 1,76 m.
Facebook: Facebook.com/MichalChristianWisniewski
Instagram: Instagram.com/m_wisniewski1972
Związki: Magda Femme (1996-2001; rozwód), Marta Mandrykiewicz-Wiśniewska (2002-2006; rozwód), Anna Świątczak (2006-2011; rozwód), Dominika Tajner (2012-obecnie; małżeństwo)
Dzieci: Xavier Michał Wiśniewski (ur. 2002 r.), Fabienne Marta Wiśniewska (ur. 2003 r.), Etiennette Anna Wiśniewska (ur. 2006 r.), Vivienne Vienna Wiśniewska (ur. 2008 r.)

Michał Wiśniewski: życiorys i kariera

Michał Wiśniewski urodził się w Łodzi. Wychowywał się w domu dziecka. Uczęszczał do szkoły muzycznej (uczył się grać na fortepianie) i gimnazjum w Niemczech. Zanim został piosenkarzem, pracował m.in. w hurtowni cebuli oraz założył biuro tłumaczeń.

Karierę muzyczną rozpoczął w latach 90. Razem z Jackiem Łągwą planował założyć zespół. W 1995 r. powstała grupa Ich Troje. Wiśniewski został liderem zespołu oraz wokalistą (wraz z Magdą Femme). Jednym z największych przebojów grupy był singiel "A wszystko to... (bo Ciebie kocham)". W 2001 r. Femme odeszła z zespołu. Piosenkarkę zastąpiła Justyna Majkowska. W tym okresie Ich Troje osiągnęło szczyt popularności. Grupa wydała singiel "Powiedz". Wiśniewski wraz z utworem wystąpił na Festiwalu Piosenki w Opolu - zespół otrzymał nagrodę publiczności. Następnie Ich Troje triumfowało na Festiwalu Piosenki Nadbałtyckiej Karlshamn. Płyta "Ad. 4", z której pochodzi utwór, uzyskała status diamentowej. Wydany rok później album "Po piąte... a niech gadają" powtórzył sukces poprzedniego krążka. W 2003 r. grupa wystartowała w niemieckich oraz polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Na Eurowizji po raz pierwszy wystąpił z utworem "Keine Grenzen - Żadnych granic" - zespół zajął 7. miejsce (dotychczas drugi najwyższy wynik dla kraju w historii startów). Także w 2003 r. w stacji TVN został wyemitowany reality-show "Jestem jaki jestem", poświęcony liderowi najpopularniejszego wówczas zespołu. Program pokazywał życie prywatne Michała Wiśniewskiego oraz jego rodziny - żony Marty Mandarynkiewicz-Wiśniewskiej (znanej jako Mandaryna) oraz ich dzieci. Na fali popularności po konkursie Eurowizji, Wiśniewski wydał album "Keine Grenzen" z niemiecko-polskim zespołem Troje. Gdy Majkowska odeszła z zespołu, zastąpiła ją Anna Świątczak - laureatka programu "Szansa na sukces". 31.12.2004 r. Ich Troje zakończyło swoją działalność, jednakże rok później zespół został reaktywowany. W 2005 r. po raz drugi wystąpił na Eurowizji z utworem "Follow My Heart" (Ich Troje zajęło 11. miejsce, nie klasyfikując się do finału). Wraz z grupą Wiśniewski wydał dwa albumy "7 grzechów głównych" oraz "Ósmy obcy pasażer". Przez trzy lata był wokalistą zespołu Spooko, z którym wydał dwie płyty. W 2012 r. ukazał się debiutancki, solowy album wokalisty "Sweterek cześć 1, czyli 13 postulatów w sprawie rzeczywistości", a rok później - "La Revolucion", z którego pochodzi m.in. utwór "Filiżanka". W 2010 r. Wiśniewski prowadził program "Opowiedz nam swoją historię", a w 2014 r. był inicjatorem projektu "Domówka" - koncertu transmitowanego na żywo poprzez oficjalny kanał na YouTube. Wiśniewski wystąpił w kilku kampaniach reklamowych m.in. sieci komórkowej Sami Swoi, sklepu ze sprzętem RTV AGD Avans czy usługi banku Skok Wołomin. Na swoim koncie ma role w dwóch filmach "Zamiana" oraz "Lawstorant". Wystąpił też w dokumentach "Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku" oraz "Gwiazdor" (jako on sam). W 2016 r. został nagrany Roast Michała Wiśniewskiego (emisja na YouTube).

Michał Wiśniewski: życie prywatne

Michał Wiśniewski żenił się czterokrotnie. Pierwszą żoną była Magda Femme, z którą założył zespół Ich Troje. Ich małżeństwo rozpadło się po pięciu latach, w 2001 r. Następnie związał się z tancerką, Mandaryną - byli małżeństwem w latach 2002-2006. Mają dwoje dzieci - syna Xaviera oraz córkę Fabienne. W lipcu 2006 r. wziął ślub z Anną Świątczak, z którą ma dwie córki Etiennette oraz Vivienne. Rozwiedli się po niecałych pięciu latach związku. 30.06.2012 r. wziął czwarty ślub z Dominiką Tajner, córką Apoloniusza Tajnera - byłego trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich, a obecnie prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Wspólnie wychowują syna Tajner z poprzedniego małżeństwa.

Zobacz także:

Mandaryna - Anna Świątczak - Dominika Tajner - Marta Wiśniewska - Magda Femme

michał wiśniewski

Więcej o:

michał wiśniewski