"Euforia 2". Rue i Jules powracają. Znamy datę premiery drugiego sezonu kultowego serialu

To jeden z najważniejszych seriali ostatnich lat. Już wkrótce zobaczymy kolejne odcinki "Euforii". Na drugi sezon musieliśmy długo czekać!

Więcej o programie telewizyjnym znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Euforia" to serial, który niemal od razu stał się kultowy. Twórcy opowiedzieli o doświadczeniach nastolatków nie bojąc się takich tematów jak seks, przemoc, dyskryminacja osób trans czy uzależnienie od substancji psychoaktywnych. HBO zapowiada, że już niedługo zobaczymy dalsze losy ulubionych bohaterów – nadchodzi "Euforia 2".

Zobacz wideo Euforia - zwiastun

DodaDoda w roli "strażniczki moralności". Gwiazda mówi o seksie: Do mojej córki, nigdy mieć nie będę

Pierwszy sezon serialu pojawił się na HBO w 2019 roku. Główną bohaterką była 17-letnia Rue Bennett (w tej roli Zendaya), mierząca się z wieloma demonami. Nastolatka cierpiała po stracie ojca, a problemy psychiczne starała się rozwiązując sięgając po narkotyki. Po powrocie z odwyku poznała nową dziewczynę, która właśnie wprowadziła się do miasta. Jules Vaughn jest osobą trans. Stara się wyzbyć dysforii, szukając akceptacji w męskich spojrzeniach. Relacja między dziewczynami zmieniła życia każdej z nich.

 

Na drugi sezon serialu reżyser, Augustine Frizzell, kazał fanom sporo czekać. Po pierwszym sezonie pojawiły się dwa odcinki specjalne, bardzo statyczne, w całości skupione na rozmowach między bohaterami. Teraz, wreszcie, mamy szansę zobaczyć, jak potoczyły się dalsze losy Jules, Rue i pozostałych osób tworzących rzeczywistość "Euforii".

10 stycznia na HBO GO odbędzie się premiera drugiego sezonu serialu.

"Euforia" - kultowy serial generacji Z

Chociaż po premierze nie brakowało głosów, na temat różnic między doświadczeniami polskich nastolatków, a rzeczywistością amerykańskich przedmieść, którą możemy zobaczyć w "Euforii", to nie da się ukryć, że serial dla wielu młodych ludzi z Z GEN stał się wręcz kultowy.

Zendaya podczas premiery filmu 'Diuna' w Londynie.Zendaya zachwyciła na premierze "Diuny". Cekinowa kreacja powalająca

Wiele inspiracji serialem można znaleźć choćby w trendach makijażowych na Instagramie i TikToku. Kolorowe, graficzne wzory na powiekach, to sprawka Jules. Kolorowy brokat na całej twarzy zawdzięczamy postaci Rue.

Więcej o: