Jacek Rozenek o metodzie in vitro. "Rozumiem katolickie kontrargumenty" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Małgorzata Rozenek od lat angażuje się w walkę o finansowanie in vitro z kasy państwa. Na temat jej działań w rozmowie z Plotkiem wypowiedział się Jacek Rozenek. Jego stanowisko w tej kwestii dla wielu może być zaskoczeniem.

Małgorzata Rozenek od jakiegoś czasu jest twarzą propagowania in vitro w Polsce. Sama jest matką trzech chłopców, którzy przyszli na świat dzięki tej metodzie. Prezenterka "Dzień dobry TVN" od lat angażuje się też w walkę o zyskanie dofinansowania zabiegów in vitro, ponieważ obecnie koszt leczenia mieści się w granicach 10-15 tysięcy złotych. O tej sprawie wypowiedział się teraz także Jacek Rozenek.

Zobacz wideo Jacek Rozenek o in vitro. "Rozumiem katolickie kontrargumenty"

Jacek Rozenek o in vitro: Wiele osób, do których mam szacunek, jest przeciwko

Jacek Rozenek w rozmowie z Wiktorem Krajewskim wyjawił, co sądzi na temat propagowania przez byłą żonę metody in vitro. Dziennikarz zwrócił uwagę na to, że Małgorzata Rozenek jest oburzona, jeśli ktoś sprzeciwia się tej metodzie leczenia bezpłodności. Zapytał też Jacka Rozenka, czy podziwia za to matkę jego dzieci. 

Nie podziwiam jej, ponieważ jestem razem z nią w tym. Jeżeli o mnie chodzi, to ja rozumiem takie katolickie kontrargumenty, że się jednak zapładnia ileś zarodków i część się mrozi. I to nie jest dobrze. Dla osób, które są wierzące bardzo, to jest naprawdę poważny problem. Należy minimalizować bardzo ten mechanizm. Bardzo wiele osób, do których ja mam szacunek, jest przeciwko in vitro. Co ja mogę zrobić? Należy brać pod uwagę ich zdanie również - powiedział Jacek Rozenek w rozmowie z Plotkiem.

Jacek RozenekJacek Rozenek Fot. Plotek.pl

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Aktor zwrócił uwagę na fakt, że jego synowie, którzy przyszli na świat dzięki metodzie in vitro, zostali ochrzczeni w kościele. 

Moi synowie, którzy się urodzili dzięki metodzie in vitro, są ochrzczeni. I to jest cudowne, naprawdę. Ochrzcił je ksiądz, w kościele. Wszystko normalnie. Powiedziałem mu, oczywiście, że urodzili się z in vitro. Popatrzył na mnie i powiedział: Dobrze - podkreślił Jacek Rozenek.

Wiktor Krajewski spytał Jacka Rozenka, czy jego synowie mają świadomość na temat nagonki związanej z tą metodą leczenia niepłodności. 

Mają świadomość i są zwolennikami [in vitro - przyp. red.], no bo co mają zrobić? [śmiech-przy.red.]. Są jeszcze za mało dojrzali, żeby zrozumieć, że pod tą masą gorejącą jest ten prawdziwy problem - dodał Jacek Rozenek.

Spodziewaliście się, że były mąż Małgorzaty Rozenek ma takie podejście do kwestii in vitro?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.