Joanna Brodzik

Joanna Brodzik

Joanna Brodzik jest polską aktorką filmową, teatralną i serialową. Debiutowała na ekranach w serialach, takich jak "Graczykowie" czy "Na dobre i na złe". Sławę przyniosła jej główna rola w serialach "Kasia i Tomek" oraz "Magda M.". Prywatnie jest żoną aktora Pawła Wilczaka i mamą dwóch synów-bliźniaków.

Imię i nazwisko: Joanna Brodzik
Data urodzenia: 11 stycznia 1973r.
Miejsce urodzenia: Krosno Odrzańskie
Zawód: aktorka
Facebook: facebook.com/BrodzikJoanna/
Instagram: @joanna_brodzik_official

Joanna Brodzik - początki kariery

Joanna Brodzik przyszła na świat w styczniu 1973 roku w Krośnie Odrzańskim. O byciu aktorką marzyła od czasów, gdy była nastolatką. W wieku piętnastu lat, dzięki stypendium ministra kultury wyjechała na obóz dla uzdolnionych dzieci. W 1992 roku z powodzeniem złożyła egzamin na Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła w 1996 roku.
W tym samym roku zadebiutowała przed kamerą. Wcieliła się w rolę Ireny w filmie "Dzień wielkiej ryby". W tym samym roku zagrała w produkcji "Dzieci i ryby". W kolejnych latach grała m.in. w "Złoto dezerterów", "Dobra robota", epizodyczną rolę w "Ogniem i mieczem", "Córka konsula". Swoich sił próbowała także w serialach, gdzie grywała niewielkie role, m.in. w "Złotopolscy", "Graczykowie", "Klan", "Buła i spóła", "Więzy krwi", "Gwiezdny Pirat".

Joanna Brodzik - rozwój kariery

Przełom nadszedł w 2002 roku. Wtedy Joanna Brodzik została obsadzona w głównej, tytułowej roli serialu "Kasia i Tomek". Na planie partnerował jej Paweł Wilczak, jej przyszły mąż. Serial miał ogromną oglądalność i uczynił z aktorskiej pary prawdziwe gwiazdy. W 2005 roku Joanna dostała kolejną główną rolę, tym razem w serialu "Magda M.", który zdobył jeszcze większą popularność niż jej poprzednia produkcja. Od tej pory aktorka zaliczała się do czołówki polskich gwiazd.
W ostatnich latach można było aktorkę zobaczyć w głównej roli serialu "Dom nad rozlewiskiem". Zagrała także w kontynuacjach: "Miłość nad rozlewiskiem" oraz "Życie nad rozlewiskiem".

joanna brodzik