"Polowanie na ćmy". TVP funduje widzom kolejny historyczny serial. Obsada obiecująca. Będzie hit?

Wiosną na antenie TVP pojawi się nowy serial historyczny zatytułowany "Polowanie na ćmy". Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, w najnowszej produkcji wystąpi cała plejada polskich gwiazd.

Nowy serial produkcji Telewizji Publicznej "Polowanie na ćmy" ma ukazać losy Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami. Szczególna uwaga zostanie zwrócona w stronę kilku niezwykłych kobiet. Główne bohaterki będą próbowały zmienić dotychczasowe życie w świetle nieuniknionych rewolucyjnych nastrojów. Z tego, co udało się ustalić do tej pory, pełno będzie burzliwych zawirowań i niespodziewanych zwrotów akcji.

Zobacz wideo Polski serial dla Netfliksa powraca z drugim sezonem w styczniu. "Sexify" [ZWIASTUN]

"Polowanie na ćmy". Nowy historyczny serial Telewizji Polskiej 

Serial "Polowanie na ćmy" nosił dotychczasowy tytuł roboczy "Pogrom 1905. Miłość i hańba". W rolach głównych widzowie będą mogli zobaczyć Sonię Mietielicę i Monikę Krzywkowską oraz Piotra Nerlewskiego. W obsadzie znajdą się również Daria Polunina, Karolina Rzepa, Przemysław Stippa i Piotr Siwek. Reżyserem "Polowania na ćmy" jest Michał Rogalski, a autorkami scenariusza (na podstawie powieści Wacława Holewińskiego pt. "Pogrom 1905") są Katarzyna Tybinka oraz Anna Gabryś. Zdjęcia do serialu były realizowane dwa lata temu w kilku miastach m.in. w Łodzi, Poznaniu i Warszawie.

 

Pierwszy odcinek ma zacząć się od wybuchu bomby, która zostanie podłożona przez młodego rosyjskiego rewolucjonistę. Tego typu wydarzenia mocno wstrząsną życiem Warszawy, a coraz większe rosyjskie represje i naciski będą nakłaniały Polaków, by poczynić pierwsze kroki ukierunkowane w stronę zrywu niepodległościowego. Sytuacja ma się stać na tyle napięta, że okupacyjne władze postanowią przekierować uwagę ludzi na coś zupełnie innego. W mieście mają się pojawić liczne zamieszki na tle obyczajowym.

Według najnowszych doniesień portalu Wirtualnemedia.pl "Polowanie na ćmy" wystartuje na antenie TVP 1 już wiosną. Najprawdopodobniej będzie emitowane co niedziele w godzinach wieczornych, ale ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie została podjęta. Serial ma liczyć siedem odcinków. Zamierzacie oglądać? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.