Agata Kulesza

Agata Kulesza

Agata Kulesza to ceniona polska aktorka filmowa, teatralna, serialowa, odtwórczyni jednej z głównych ról w nagrodzonym Oscarem filmie "Ida". Rozgłos przyniosła jej rola w filmie Wojciecha Samrzowskiego "Róża".Data urodzenia: 27 września 1971 r.
Miejsce urodzenia: Szczecin
Pełne imię i nazwisko: Agata Kulesza-Figurska
Wzrost: 164 cm
Rodzina: mąż Marcin Figurski

Agata Kulesa przyszła na świat 27 czerwca 1971 roku w Szczecinie. Skończyła V. Liceum Ogólnokształcące, po czym udała się na studia do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Ukończyła ją z wyróżnieniem w 1994 roku.

Agata Kulesza: kariera

W 1993 roku Kulesza zagrała w filmie "Człowiek z ". Następnie grała mniejsze role między innymi w takich produkcjach, jak: "Poznań 56" (1996), "Przedwiośnie" (2001), "Moje pieczone kurczaki" (2002), "Siedem przystanków na drodze do raju" (2003), "Moje miejsce" (2004), "Park tysiąca westchnień" (2004), "Pensjonat pod Różą" (2004-2006), "Hela w opałach" (2006-2011), "Co słonko widziało" (2006), "Fundacja" (2006), "Kilka prostych słów" (2007), "Mała wielka miłość" (2008), "Skrzydlate świnie" (2010).
Sławę i docenienie kunsztu aktorskiego Agacie Kuleszy przyniosła rola Róży Kwiatkowskiej w filmie Wojciecha Smarzowskiego "Róża". Otrzymała za nią nagrodę Orła- najbardziej prestiżową nagrodę filmową w Polsce. W tym samym roku (2011) zagrała w filmie "Sala samobójców" i zaczęła grać w serialu emitowanym przez TVP 2 "Rodzinka.pl". Ten czas okazał się być przełomowym dla aktorki.
W 2012 roku Agata Kulesza zagrała w filmach: "Dzień kobiet", "Miłość. Film Sławomira Fabickiego", "Wszystkie kobiety Mateusza". Kolejny rok okazał się być kolejnym ważnym czasem dla Kuleszy. Zagrała rolę Wandy Gruz w filmie Pawła Pawlikowskiego "Ida". Obraz ten jako pierwszy polski film w historii, otrzymał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Kulesza od tego czasu kreowała role w: "Drogówka" (2013), "W ukryciu" (2013), "Pani z przedszkola" (2014), "Służby specjalne" (2014), "Warsaw by night" (2014), "Pod Mocnym Aniołem" (2014), "Tam gdzie świeci słońce" (2015), "Moje córki krowy" (2015), "Niewinne" (2016).
Agata Kulesza przez całą swoją karierę nie rozstaje się z teatrem i dubbingiem. Ponadto w 2008 roku wzięła udział w programie rozrywkowym emitowanym przez telewizję TVN "Taniec z gwiazdami", który wygrała, a nagrodę główną (Porsche) przeznaczyła na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Agata Kulesza: życie prywatne

Agata Kulesza od 2006 roku jest żoną operatora filmowego Marcina Figurskiego. Mają razem córkę Mariannę Figrurską.

Zobacz także:

Małgorzata Kożuchowska - Roma Gąsiorowska - Artur Żmijewski

Agata Kulesza

Więcej o:

Agata Kulesza

Wypowiedzi na forum o:

Agata Kulesza

 • Sukces Agaty Kuleszy

  W ostatnim czasie moja ulubiona aktorka. -- W życiu wszystko jest pożyczone

 • Sukienka Agaty Kuleszy na Oskarową noc.

  łyście? Moim zdaniem kompletnie nie pasuje do pani Agaty.

 • Re: Agata Kulesza w "Pułapce" i jej twarz.

  Agata Kulesza to wspaniała aktorka i ma piękną twarz, choć zupełnie nie przypominającą banalnych buziek z reklam. Mogę na nią patrzeć i patrzeć. -- "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."

 • Re: Sukienka Agaty Kuleszy na Oskarową noc.

  nutella_fan napisał(a): > BTW: nie uważacie, że Agata Trzebuchowska ładnie się prezentowała? Podoba mi si > ę jej uczesanie. wyglądała ślicznie i dlatego pani Agata Kulesza jeszcze bardziej ciotkowato przy niej.

 • Re: Sukienka Agaty Kuleszy na Oskarową noc.

  Na dzisiejszych zdjęciach widzę, że ta sukienka (może przez jasny kolor, a może jednak przez złe szycie) w okolicach talii wyglądała bardzo niekorzystnie (coś jak 4. miesiąc ciąży). Uśmiech Agaty Kuleszy olśniewający.

 • Re: Serial z Agatą Kuleszą od jutra!

  A ja muszę się przyznać wpadłam po same uszy w serial "Wspaniale stulecie" i to jedyny serial, który oglądam. Agatę Kuleszę bardzo lubię i cenię, ale wolę filmy z nią, no bo seriali nie oglądam, z tym wyjątkiem co wyżej:)

 • Re: Sukienka Agaty Kuleszy na Oskarową noc.

  Nie rozumiem, dlaczego sukienka jest tak zabudowana - Agata Kulesza ma bardzo dobrą sylwetkę. Myślę jednak, że charyzma, która bije od tej kobiety przebije sukienkę. Kulesza ma (dla mnie) tyle uroku, że nawet z chustką na głowie, bez makijażu, w burej zgrzebnej sukience ( jak w "Róży") człowiek nie

 • "True Crimes" z Agatą Kuleszą

  akcja na kanwie prawdziwej historii polskiego literata, który napisał kryminał bazując na, jak uznał sąd, faktach opisujących zbrodnię, której sam dokonał. polska obsada, oprócz Agaty Kuleszy, mają być Robert Więckiewicz i Maja Ostaszewska. No i główne role : Christoph Waltz i Jim Carrey. jesli cały

 • Re: Agata Kulesza wypchała poliki kwasem

  adio.pomidory napisała: > Naprawdę nie przeszkadza ci, że wszystkie te wypchane kwasem aktorki zaczynają > być do siebie podobne i stają się kobietami "bez wieku"? Naprawdę. Mam problem z rozróżnieniem klonów typu Sara Boruc czy Małgorzata Rozenek, ale przecież Agacie Kuleszy daleko do bycia takim

 • Re: Agata Kulesza w "Pułapce" i jej twarz

  Hahaha.Nie wiem dlaczego, ale miałam to przeczucie, że taki wątek może się tutaj pojawić ? Myślę, że Agata Kulesza nie jest typem kobiety, która biega po kosmetyczkach, gabinetach piękności czy chirurgach.To zwyczajna babka, tylko wykonuje zawód, w którym wygląd/prezencja bardzo się liczy. Ona sama