"Milionerzy". Gwiazdy zmierzyły się w specjalnym odcinku. Padło pytanie za pół miliona. W ruch poszło koło

Z okazji Dnia Kobiet widzowie mieli szansę zobaczyć specjalny odcinek "Milionerów". O główną wygraną walczyła Agata Kulesza w parze z Agnieszką Suchorą. Panie świetnie sobie radziły. Do czasu. Kłopot pojawił się przy pytaniu o książkę noblistki. Sprawdźcie, jak im poszło.

Specjalne wydania "Milionerów" to już tradycja, zasiadają w nich gwiazdy, które grają na rzecz podopiecznych Fundacji TVN. W 607. odcinku programu udział wzięły dwie pary: Agata Kulesza i Agnieszka Suchora oraz Magdalena Cielecka i Marta Kuligowska. Pierwsza para uradowana zasiadła w fotelach naprzeciwko prowadzącego Huberta Urbańskiego. Panie z entuzjazmem podeszły do pytań. Szły jak burza, poprawnie zaznaczając kolejne odpowiedzi. Uśmiech zniknął im z twarzy przy pytaniu za 20 tys. zł. 

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Hubert Urbański w programie 'Milionerzy'"Milionerzy". Co produkowała fabryka "Łucznik"? Uczestniczka zaryzykowała

"Milionerzy". Padło pytanie za pół miliona złotych. Maciej Stuhr nie pomógł 

Duet aktorek poprawnie odpowiedział na pierwszą serię pytań. Pierwszy poważniejszy problem pojawił się dopiero przy pytaniu za 20 tys. zł, gdzie natrafiły na wątek noblistki Olgi Tokarczuk

'Milionerzy'. Kulesza i Suchora zmierzyły się w specjalnym wydaniu. Pytanie o noblistkę sprawiło problem. Poszło koło'Milionerzy'. Kulesza i Suchora zmierzyły się w specjalnym wydaniu. Pytanie o noblistkę sprawiło problem. Poszło koło fot. player.pl

Pytanie brzmiało: Która książka Olgi Tokarczuk ma podtytuł "Horror przyrodoleczniczy"? Do wyboru były cztery możliwości. 

  • A. ostatnia 
  • B. przedostatnia 
  • C. przedprzedostatnia
  • D. przedprzedprzedostatnia 

Panie ze zmartwieniem w oczach spojrzały się na siebie. Wtem, by rozładować panujące emocje, Agata Kulesza postanowiła zażartować. 

Odpowiedź E. pierwsza po Noblu - rzuciła nagle.

'Milionerzy'. Kulesza i Suchora zmierzyły się w specjalnym wydaniu. Pytanie o noblistkę sprawiło problem. Poszło koło'Milionerzy'. Kulesza i Suchora zmierzyły się w specjalnym wydaniu. Pytanie o noblistkę sprawiło problem. Poszło koło fot. player.pl

Po tym epizodzie obie zaczęły się mocno głowić. Agnieszka Suchora po kolei wymieniała wszystkie książki napisane przez noblistkę. Jednak ta metoda nie okazała się zbyt skuteczna. Po dokładnym wyliczeniu panie nie doszły do poprawnej odpowiedzi. Po chwili namysłu zadecydowały, że muszą sięgnąć po pierwsze koło ratunkowe.

Hubert Urbański w programie 'Milionerzy'"Milionerzy". Kim jest "ten, bez którego nic się nie zrobi?"

Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi do wyboru zostało im już tylko B. i D. Potem poszło jak z płatka. Panie niemal od razu poprosiły o zaznaczenie odpowiedzi B., która okazała się poprawna. Obie odetchnęły z ulgą i mogły grać dalej. Ostatecznie duet wygrał 125 tys. zł. 

Magdalena Cielecka i Marta Kuligowska szły jak burza. Przy pytaniu za 250 tysięcy złotych miały jeszcze dwa koła ratunkowe. Skorzystały z pomocy publiczności i przeszły do pytania za pół miliona:

Facetektomia to:

  • A. przejaw mizoandrii
  • B. feminizm w natarciu
  • C. brylantowy szlif 
  • D. operacja kręgosłupa 

Cielecka i Kuligowska zdecydowały się na telefon do przyjaciela. Zadzwoniły do Macieja Stuhra, który nie znał odpowiedzi na to pytanie. W związku z tym zdecydowały się opuścić grę na tym etapie, dzięki czemu wygrały 250 tys. zł.

Poprawna odpowiedź to D. operacja kręgosłupa. Łącznie na Fundację TVN zostanie przekazane 375 tys.  zł. 

 

Oglądaliście specjalne wydanie "Milionerów"?

Więcej o: