"Milionerzy". Co produkowała fabryka "Łucznik"? Uczestniczka zaryzykowała, nie opłaciło się

W 606. odcinku teleturnieju "Milionerzy" widzowie mieli okazję zobaczyć jak o główną wygraną walczy pani Natalia Adamczewska ze Świdnicy. Uczestniczce najwięcej problemów sprawiło pytanie o pewną polską firmę. Sprawdźcie, jak jej poszło.

W 606. odcinku "Milionerów" w fotelu naprzeciw Huberta Urbańskiego zasiadła pani Natalia Adamczewska, studentka zarządzania na krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym i pasjonatka curlingu oraz podwodnego hokeja. Uczestniczka świetnie radziła sobie z poszczególnymi zagadnieniami, schody pojawiły się przy pytaniu za 75 tysięcy złotych.

"Milionerzy". W radomskiej fabryce broni "Łucznik" od 1929 do 1939 roku produkowano 18 typów pojazdów, m.in. sportowych, wyścigowych i dla wojska. Były to:

  • A. samochody
  • B. rowery
  • C. motocykle
  • D. hulajnogi

Pani Natalia przyznała, że korzysta z maszyny do szycia produkcji wspomnianej fabryki, ale nie była pewna prawidłowej odpowiedzi, chociaż już na początku odrzuciła warianty B. i D. Miała do wykorzystania jeszcze jedno koło ratunkowe, ale kierowana przeczuciem zaznaczyła trzecią z kolei odpowiedź.

"Milionerzy". W radomskiej fabryce broni "Łucznik" od 1929 do 1939 roku produkowano 18 typów pojazdów, m.in. sportowych, wyścigowych i dla wojska. Były to... Znamy prawidłową odpowiedź

Niestety, tym razem intuicja zawiodła uczestniczkę. Prawidłowa odpowiedź kryła się bowiem pod literą B. To właśnie różnego typu rowery na dekadę przed wojną były specjalnością radomskiej fabryki "Łucznik". Studentka zarządzania opuściła studio bogatsza o gwarantowaną wygraną o wartości 40 tysięcy złotych.

"Milionerzy". Najciekawsze pytania z poprzednich odcinków

Z pozoru banalne pytanie za 500 złotych pokonało panią Zuzannę, studentkę medycyny z Konina. Uczestniczka po usłyszeniu poprawnej odpowiedzi złapała się za głowę.

W 558. odcinku pani Monika z kolei musiała wykazać się wiedzą sportową. Sama nie wiedziała, czym jest rezerwa taktyczna, o pomoc poprosiła więc publiczność.

Z połączenia, jakich kolorów powstaje petrol? Pan Piotr miał szansę na pół miliona, niestety, nie chciał ryzykować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.