Magdalena Cielecka

Magdalena Cielecka

Magdalena Cielecka to polska aktora teatralna, filmowa oraz serialowa. Od lat jest jedną z ulubionych aktorek Polaków i występuje w największych produkcjach polskiej kinematografii. Szerszej publiczności przed telewizorami znana jest dzięki rolom w serialach "Hotel 52" czy "Czas honoru".

Pełne imię i nazwisko: Magdalena Cielecka
Data urodzenia: 20 lutego 1972r.
Miejsce urodzenia: Myszków
Zawód: aktorka
Facebook: facebook.com/Magdalena-Cielecka-765559896838313

Magdalena Cielecka - rozwój kariery

Magdalena Cielecka urodziła się w 1972 roku. Ukończyła liceum ogólnokształcące w Częstochowie, a następnie dostała się na wymarzony wydział aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Jako studentka zadebiutowała na deskach Teatru Starego w Krakowie w 1992 roku. Zagrała dziecko w sztuce "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej.
Przed okiem kamery po raz pierwszy stanęła w 1995 roku. Wcieliła się w rolę młodej zakonnicy Anny w filmie "Pokuszenie" reżyserowanego przez Barbarę Sass. Magdalena Cielecka otrzymała nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a na festiwalu w Genewie zdobyła tytuł najlepszej młodej aktorki europejskiej 1996 roku.
Po tych sukcesach kariera Magdaleny Cieleckiej potoczyła się szybko. Została zaliczona do grona najlepszych polskich aktorek.
Magdalena Cielecka pokazuje się nie tylko na dużym ekranie. Grała w kilkunastu serialach. Pierwszym z nich był "Sława i chwała" jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Grała również w serialach "Boża podszewka", "Bez tajemnic". Szerszej publiczności pokazała się dzięki roli w serialu "Magda M.". Widzowie pokochali graną przez Cielecką Iwonę - menadżerkę Hotelu 52. Kolejny wzrost popularności Cielecka zawdzięcza roli w serialu "Czas honoru".

Magdalena Cielecka i teatr

Przez pierwsze lata kariery Magdalena Cielecka związana była z Teatrem Starym w Krakowie. Po przeprowadzce do Warszawy zaczęła grać na deskach warszawskich. Występowała w Teatrze Dramatycznym oraz Teatrze Rozmaitości. W 2012 roku zagrała na deskach Teatru Narodowego.

Magdalena Cielecka - życie prywatne

Magdalena Cielecka przez lata była związana z polskim aktorem Andrzejem Chyrą. Ich związek szeroko komentowany był przez prasę plotkarską. Ich rozstanie wywołało wiele plotek. Następnie nazwisko Cieleckiej łączone było z Łukaszem Garlickim oraz z podróżnikiem Dawidem Wajntraubem, z którym aktorka się zaręczyła.

Zobacz także:

Maja Ostaszewska - Agnieszka Grochowska - Kinga Preis

magdalena cielecka

Więcej o:

magdalena cielecka

Copyright © Agora SA