Czesław Mozil

Czesław Mozil

Czesław Mozil to polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, aranżer, postać telewizyjna, aktor dubbingowy, lider zespołu Czesław Śpiewa. Większość życia spędził w Danii, jednak tęsknota za ojczystym krajem sprawiła, że to właśnie w Polsce postanowił tworzyć. Kontrowersyjny wokalista szybko stał się ulubieńcem publiczności.

Data urodzenia: 12 kwietnia 1979 r.
Miejsce urodzenia: Zabrze
Wzrost: 169 cm
Pseudonim: Czesław Śpiewa
Facebook: Facebook.com/czeslawspiewa

Czesław Mozil: życiorys

Czesław Mozil przyszedł na świat 12 kwietnia 1979 roku w Zabrzu. Gdy miał pięć lat wyjechał razem z rodzicami do Danii. Mieszkał tam do dwudziestego ósmego roku życia, jednak nigdy nie zapomniał o Polsce i wrócił do niej, by tu tworzyć muzykę.
W Danii skończył Duńską Królewską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu. Był współwłaścicielem baru w Kopenhadze. Po powrocie do Polski zamieszkał w Krakowie.

Czesław Mozil: kariera

W 2000 roku Czesław Mozil wraz z duńskimi muzykami założył zespół Tesco Value, z którym wydał dwa albumy: "Tesco Value" (2002) oraz "Songs for the Gatekeeper" (2004). Po powrocie do Polski podpisał kontrakt z Mystic Production i wydał album "Debiut" (2008). Hybryda wielu gatunków, w tym rocka, muzyki kabaretowej, szeroko pojętej muzyki alternatywnej zdobyła serca Polaków i miano platynowej płyty. Z "Debiutu" pochodzą takie przeboje, jak: "Maszynka do świerkania", "Ucieczka z wesołego miasteczka", "Mieszko i Dobrawa jako początek Państwa Polskiego".
Kolejne albumy Mozila umacniały jego pozycję na rynku i zawsze zaskakiwały słuchaczy. Były to: "Pop" (2010), "Czesław Śpiewa Miłosza" (2011), "Grać nie srać" (2013), "Księga Emigrantów. Tom I." (2014). Pochodziły z nich przeboje: "Kiedy tatuś sypiał z mamą", "Nienawidzę cię Polsko".
W 2011 roku był został jednym z jurorów w programie typu talent show dla wokalistów "X Factor", emitowanym przez telewizję TVN. W 2015 roku zaczął pracę w Radiu Zet, uprzednio przez cztery miesiące współprowadząc z Kubą Wojewódzkim audycję "Zwolnienie z WF-u" w Esce Rock.
Czesław Mozil udziela się również jako aktor dubbingowy. Użyczył głosu takim postaciom, jak: Zakochany w "Sklep dla samobójców" (2012), Olaf w "Kraina Lodu" (2013), Kakofoniks w "Asterix i Obeliks: Osiedle Bogów" (2014), Śmieszek w "Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę" (2014), Olaf w "Gorączka lodu" (2015).

Czesław Mozil: życie prywatne

Czesław Mozil był bohaterem wielu skandali obyczajowych.

Zobacz także:

Tatiana Okupnik - Mela Koteluk - Kuba Wojewódzki

czesław mozil

Więcej o:

czesław mozil