Anna Cieślak

Anna Cieślak

Anna Cieślak jest aktorką teatralną, filmową, serialową i dubbingową. Ukończyła PWST w Krakowie. Otrzymała nagrodę Prezydenta Gdyni za debiut aktorski. Występuje m.in. w Teatrze Polskim oraz 6. piętro. Współpracuje z Teatrem Kwadrat. Obecnie gra m.in. w serialu "Na Wspólnej".

Anna Cieślak data urodzenia: 17.09.1980 r.
Anna Cieślak miejsce urodzenia: Szczecin

Anna Cieślak: życiorys i kariera

Anna Cieślak urodziła się i wychowała w Szczecinie. Na studia wyjechała do Krakowa. W 2000 r. została absolwentką Szkoły Aktorskiej Lart StudiO, a cztery lata później Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Cieślak jest bratanicą Bronisława Cieślaka, znanego m.in. z roli Sławomira Borewicza w serialu "07 zgłoś się".

Cieślak w 2003 r. wystąpiła w teledysku do piosenki "Mijamy" z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Rok później zadebiutowała jako aktorka. Zaczęła występować w teatrze, zagrała w dwóch filmach ("Ono" i "Karol. Człowiek, który został papieżem") i serialach ("Pensjonat pod Różą" i "Glina). W 2005 r. zagrała główną rolę w polsko-luksemburskim dramacie "Masz na imię Justine". Otrzymała nagrody na 30. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (od prezydenta miasta), Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mons oraz nagrodę ZASP im. Leona Schillera. W 2006 r. zadebiutowała w Teatrze Telewizji w sztuce "Góry Góry". Na swoim koncie ma także role w sztukach "Prymas w Komańczy", "Scena Faktu" i "Szkoła żon". W kolejnych latach zagrała w kilku serialach m.in. w "Na dobre i na złe", "Egzaminie z życia", "Czasie honoru", "Ludziach Chudego", "Rezydencji" czy "Hotelu 52". Otrzymała trzy nominacje do Złotych Kaczek za role w filmach "Generał Nil", "Piksele" i " Śluby panieńskie". W 2008 r. zadebiutowała jako aktorka dubbingowa. Użyczyła głosu m.in. w filmach "Asterix na olimpiadzie", "Kraina lodu", "Przygody Kota w butach" czy "Mały Książę". Od 2014 r. gra w serialu "Na Wspólnej". W 2015 r. wzięła udział w 4. edycji "Tańca z Gwiazdami". Zajęła 6. miejsce - musiała zrezygnować z udziału w programie z powodu kontuzji.

Anna Cieślak: życie prywatne

Anna Cieślak pod koniec 2012 r. zaczęła spotkać się wokalistą grupy Czesław Śpiewa, Czesławem Mozilem. Ich związek trwał kilka miesięcy - Cieślak rozstała się z muzykiem w wakacje 2013 r. W 2015 r. związała się z kolegą z Teatru Polskiego, Przemysławem Wyszyńskim. Prywatnie, przyjaźni się z aktorką Martą Żmudą Trzebiatowską.

Zobacz także:

Na Wspólnej - Marta Żmuda Trzebiatowska - Czesław Mozil - Taniec z Gwiazdami

anna cieślak

Więcej o:

anna cieślak