"Azja Express"

"Azja Express"

"Azja Express" to rozrywkowy program emitowany na antenie TVN. Pierwszy odcinek miał premierę w środę 07 września 2016 roku o 21:30. Show oparte jest na holenderskim formacie "Peking Express", który po raz pierwszy pokazano w telewizji w 2004 roku.

Zasady programu

"Azja Express" to polska wersja holenderskiego show "Peking Express". 8 2-osobowych zespołów bierze udział w wyścigu przez 4 azjatyckie kraje (szlak wiedzie przez: Wietnam, Laos, Kambodżę oraz Tajlandię). Do pokonania mają 5000 kilometrów. Zawodnicy nie mają do dyspozycji pieniędzy. Dostają jedynie 1 dolara i sami muszą zorganizować sobie transport, nocleg i jedzenie. Cały bagaż każdego z uczestników może stanowić jedynie jeden plecak.

Co drugi odcinek jedna para wraca do domu. Przed eliminacją z programu chronią immunitety, które uczestnicy zdobywają, wykonując specjalne zadania. Immunitet zapewnia także zwolnienie z kolejnego etapu wyścigu. Pary w trasie walczą również o amulety, których łączna wartość wynosi 100 tysięcy złotych. Na gotówkę będzie mogła jednak je wymienić jedynie zwycięska para.

Do finału przechodzą tylko trzy pary.

"Azja express" produkowane jest we współpracy z belgijską firmą Eccholine. Producentem z ramienia TVN jest Marta Więch.

Uczestnicy

W programie bierze udział 8 par. W każdej parze jest jedna gwiazda i jeden przyjaciel. W pierwszej edycji "Azja Express" udział wzięli:

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan,
Hanna Lis i Łukasz Jemioł,
Iza Miko i Leszek Stanek,
Renata Kaczoruk i Weronika Budziło,
Agnieszka Włodarczyk i Maria Konarowska,
Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański,
Przemek Saleta i Darek Kuźniak,
Michał Żurawski i Ludwik Borkowski

Program prowadzi Agnieszka Woźniak-Starak.

Zobacz także:

Małgorzata Roznek - Radosław Majdan - Agnieszka Woźniak-Starak

azja express

Więcej o:

azja express

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.