"Azja Express"

"Azja Express"

"Azja Express" to rozrywkowy program emitowany na antenie TVN. Pierwszy odcinek miał premierę w środę 07 września 2016 roku o 21:30. Show oparte jest na holenderskim formacie "Peking Express", który po raz pierwszy pokazano w telewizji w 2004 roku.

Zasady programu

"Azja Express" to polska wersja holenderskiego show "Peking Express". 8 2-osobowych zespołów bierze udział w wyścigu przez 4 azjatyckie kraje (szlak wiedzie przez: Wietnam, Laos, Kambodżę oraz Tajlandię). Do pokonania mają 5000 kilometrów. Zawodnicy nie mają do dyspozycji pieniędzy. Dostają jedynie 1 dolara i sami muszą zorganizować sobie transport, nocleg i jedzenie. Cały bagaż każdego z uczestników może stanowić jedynie jeden plecak.

Co drugi odcinek jedna para wraca do domu. Przed eliminacją z programu chronią immunitety, które uczestnicy zdobywają, wykonując specjalne zadania. Immunitet zapewnia także zwolnienie z kolejnego etapu wyścigu. Pary w trasie walczą również o amulety, których łączna wartość wynosi 100 tysięcy złotych. Na gotówkę będzie mogła jednak je wymienić jedynie zwycięska para.

Do finału przechodzą tylko trzy pary.

"Azja express" produkowane jest we współpracy z belgijską firmą Eccholine. Producentem z ramienia TVN jest Marta Więch.

Uczestnicy

W programie bierze udział 8 par. W każdej parze jest jedna gwiazda i jeden przyjaciel. W pierwszej edycji "Azja Express" udział wzięli:

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan,
Hanna Lis i Łukasz Jemioł,
Iza Miko i Leszek Stanek,
Renata Kaczoruk i Weronika Budziło,
Agnieszka Włodarczyk i Maria Konarowska,
Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański,
Przemek Saleta i Darek Kuźniak,
Michał Żurawski i Ludwik Borkowski

Program prowadzi Agnieszka Woźniak-Starak.

Zobacz także:

Małgorzata Roznek - Radosław Majdan - Agnieszka Woźniak-Starak

azja express

Więcej o:

azja express

Wypowiedzi na forum o:

azja express

 • Re: Azja Express 2

  bosze, gdze Lejdis a gdzie Azja express. -- "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą".

 • Azja Express 2

  Kto ogląda kolejna edycję Azja Express? Od 21:30 leci premierowy odcinek - w roli prowadzącej, tak jak w poprzedniej edycji Agnieszka Szulim, zmienia się jednak miejsce akcji - tym razem "łzy,pot i krew" uczestnicy będą wylewać w Indiach i Sri Lance. Wśród uczestników znana projektantka mody i była

 • Re: Azja Express 2

  Wolę już trudne sprawy niż to, serio. Z TV Tusk oglądam uwagę, na wspólnej, ślub od pierwszego wejrzenia, Lejdis z Rozenek czasami jak nic w tv nie ma, no ale ta Azja express to jakaś porażka nie wiadomo o co tam chodzi , jakieś konkurencję , zawody, kto szybciej dojedzie do celu, nuda trochę

 • Re: Azja Express

  A Paulina Młynarska rzekła: "Ja wiem, że liczy się show. I wiem, że koledzy i koleżanki z branży, którzy wzięli udział w mocno promowanym programie "Azja Express" w TVN mogą się na mnie, za to co tu powiem, obrazić. Nie jest moją intencją "hejtowanie" kogokolwiek! Jednak są wśród nich ludzie fajni,