Tegoroczna edycja programu "Afryka Express" przyciągnęła przed telewizory rzesze widzów. Przez ostatnie tygodnie mogliśmy obserwować, jak uczestnicy przemierzają malownicze zakątki świata, stawiając czoła nieprzewidywalnym sytuacjom i wymagającym zadaniom. Wiemy, kto wygrał program.
Finał "Afryka Express" dostarczył widzom ogromnych emocji i zakończył pełną przygód podróż przez Tanzanię i Kenię. Odcinek wyemitowany 22 listopada pokazał, jak trzy finałowe duety - Edyta Zając i Michał Mikołajczak, Nikodem Rozbicki i Paweł Kurkowski oraz Monika Hoffman-Piszora i Iga Hoffman - radziły sobie z ostatnimi, wyjątkowo wymagającymi zadaniami. Jednym z nich było odtworzenie tradycyjnej kenijskiej piosenki w obcym języku, co wymagało od uczestników dużej kreatywności i wyczucia rytmu. Dużym wyzwaniem okazała się także kulinarna ruletka, w ramach której pojawiały się lokalne specjały, m.in. owady. Edyta Zając miała na początku nieco szczęścia - jej pierwszym wylosowanym daniem był szpinak. Meta etapu znajdowała się na dachu Kenya International Convention Centre w Nairobi, tam też na wyczerpanych uczestników czekał koniec ich podróży. Jako pierwsi dotarli Edyta Zając i Michał Mikołajczak, tym samym zdobywając tytuł zwycięzców tej edycji.
Edyta Zając i Michał Mikołajczak zdobyli nie tylko tytuł najlepszych w tej edycji, ale także nagrodę pieniężną w wysokości 75 tysięcy złotych. Co ważne, Nikodem Rozbicki i Paweł Kurkowski, którzy jako drudzy dotarli na metę, również nie wrócili z finału z pustymi rękami - dzięki nagrodzie specjalnej otrzymali 20 tysięcy złotych. Zając zapowiedziała, że cała główna kwota trafi na cele dobroczynne. Pieniądze zostaną rozdzielone na trzy części. Jedną z nich ma otrzymać Faith - kobieta, która w trakcie nagrywania programu zdecydowała się udzielić schronienia zakochanym, okazując im ogromne serce, co oboje wspominają jako jeden z najważniejszych momentów swojej afrykańskiej przygody.
Nawrocka w USA zachwyciła fryzjera gwiazd. Stylistka miała wątpliwości. "W takim otoczeniu to za mało"
Syn Rozenek z nowym modowym projektem. Jego praca robi wrażenie
Młynarska o kulisach zakupu domu w Hiszpanii. Wspomniała o cenie
Bawełniane sukienki na wiosnę. Ażurowa z Zary wygląda jak wycinanka, w H&M i Reserved też są cudne
Te słowa ofiar Jeffreya Epsteina mrożą krew w żyłach. "Podobał mu się strach w naszych oczach"
Ta scena w "Pytaniu na śniadanie" zaskoczyła widzów. Beata Tadla była w szoku
Niespodziewane wieści i to w dniu urodzin Rogacewicza. To już koniec?
Gołębie przejęły balkon Anny Muchy. "To jest jakaś masakra!"
Wałęsowie są 56 lat po ślubie. Tak Lech zareagował na pytanie, czy wciąż się kochają