Ich Troje

Ich Troje

Ich Troje to polski zespół muzyczny. Debiutował w latach dziewięćdziesiątych. Jego założycielem jest Michał Wiśniewski, popularny frontmen nierozerwalnie związany z Ich Troje. Zespół stworzył takie przeboje jak: "A wszystko to", "Powiedz", "Keine granzen"

Nazwa: Ich Troje
Założyciel: Michał Wiśniewski
Rok założenia: 1995 r.
Stali członkowie: Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa Byłe wokalistki: Magda Femme, Justyna Majkowska, Anna Świątczak Liczba wydanych płyt: 8
Facebook: facebook.com/ichtroje

Ich Troje - zespół Michała Wiśniewskiego

W 1995 roku zespół Ich Troje został założony przez Michała Wiśniewskiego. Dołączyli do niego Jacek Łągwa i Magda Femme. Przez pierwsze lata zespół nie był szerzej znany. W pierwotnym składzie nagrał trzy płyty: "Intro", "ITI Cd.", "3". Dopiero trzeci album zapewnił Ich Troje popularność. Promujący go singiel "A wszystko to" do dziś jest uznawany za jedną z najpopularniejszych polskich piosenek. Album "3" zyskał status platynowej płyty.

Ich Troje - na szczycie popularności

Po wydaniu albumu "3" z zespołu odeszła Magda Femme. Do składu dołączyła Justyna Majkowska. Ich Troje wydała czwartą płytę "Ad.4". Album był przełomem dla zespołu. Osiągnął niesamowitą popularność i zdobył status diamentowej płyty. Utwór "Powiedz" przez wiele tygodni zajmował pierwsze miejsca list przebojów. Otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu.
W maju 2003 Ich Troje reprezentowało Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zajęli siódme miejsce.
W 2004 z zespołu odeszła Justyna Majkowska, a na jej miejsce weszła Anna Świątczak. Po niej kolejnymi wokalistkami były: Jeanette Vik, Justyna Panafilewicz i Marta Milan.
Zespół nagrywał kolejne płyty: "Po piąte a niech gadają", "6-ty ostatni przystanek", "7 grzechów głównych", "Ósmy obcy pasażer". Żadna z nich nie pobiła rekordu popularności czwartego krążka.

Zobacz także:

Anna Świątczak - Mandaryna - Andrzej Piaseczny

ich troje

Więcej o:

ich troje