Joanna Kulig

Joanna Kulig

Joanna Kulig to polska aktorka i piosenkarka. Swoją karierę rozpoczynała jako piosenkarka. W 1998 roku wzięła udział w programie rozrykowym "Szansa na sukces", który wygrała. Kilka lat później Kulig zaczęła spełniać się jako aktorka. Swoją przygodę rozpoczynała na deskach teatru w Krakowie, szybko jednak stanęła przed kamerą i zaczęła grać w filmach.

Joanna Kulig data urodzenia: 24 czerwca 1982 r.
Joanna Kulig miejsce urodzenia: Krynica-Zdrój
Joanna Kulig wzrost: 160 cm
Joanna Kulig strona internetowa: www.joannakulig.pl
Joanna Kulig rodzina: mąż Maciej Bochniak

Joanna Kulig: życiorys

Joanna Kulig przyszła na świat 24 czerwca 1982 roku w Krynicy-Zdrój. Dorastała z czworgiem rodzeństwa i rodzicami w małej miejscowości Muszynka. Od dziecka Joanna wykazywała ogromną miłość do muzyki. Jako dziecko występowała przed sąsiadami i lokalną społecznością. Uczyła się gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I stopnia w Krynicy, a śpiewu w Krakowie. Po ukończeniu szkoły średniej postanowiła zdawać na Akademię Muzyczną w Katowicach do klasy wokalu na wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa, jednak nie dostała się. Po tym niepowodzeniu złożyła papiery do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, kierując się tym, że istnieje w niej klasa wokalno-estradowa.
W 1998 roku Kulig wystąpiła w programie "Szansa na sukces", którego gwiazdą odcinka był Grzegorz Turnau. Wygrała program wykonaniem piosenki "Między ciszą a ciszą" i została zaproszona do udziału w kolejnym albumie Turnaua "Liryka".

Joanna Kulig: kariera aktorska

Joanna Kulig ukończyła PWST w Krakowie. Od 2007 do 2008 roku współpracowała z Teatrem Starym w Krakowie, jednak zrezygnowała z pracy w nim. Jej największym marzeniem było występowanie przed kamerą, zaczęła więc na własną rękę dzwonić do reżyserów odpowiedzialnych za kompletowanie obsady i umawiać się z nimi na spotkania. Jej debiutancką rolą na dużym ekranie była rola Teresy w filmie "Środa, czwartek rano" (2007). Pierwszym przełomem był rok 2010. Zagrała w filmie "Milion dolarów" razem z Jakubem Gierszałem. W 2011 roku oglądaliśmy ją w filmie "Kobieta z piątej dzielnicy", gdzie grała obok Ethana Hawka i Kristin Scott Thomas oraz w obrazie "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej. To właśnie rola Alicji w "Sponsoringu", w którym występowała obok Juliette Binoche, była prawdziwym punktem zwrotnym w karierze młodej aktorki. Od tej pory Kulig zagrała w filmach: "Ida" (2013), "Nieulotne" (2013), serialu "O mnie się nie martw", "Warsaw by night" (2014), "Facet (nie)potrzebny od zaraz" (2014), "Disco polo" (2015), "Niewinne" (2016). Szerokiej publiczności dała się natomiast poznać jako gwiazda, bijącego rekordy popularności, serialu TVP "O mnie się nie martw".

Joanny Kulig: życie prywatne

W 2009 roku Joanna Kulig została żoną reżysera i scenarzysty Macieja Bochniaka.

Zobacz także:

Anna Mucha - Joanna Jabłczyńska - Weronika Rosati

joanna kulig

Więcej o:

joanna kulig