Maria Niklińska

Maria Niklińska

Maria Niklińska to polska aktorka filmowa i serialowa. Próbowała swoich sił również jako piosenkarka. Jest córką popularnej prezenterki telewizyjnej, Jolanty Fajkowskiej.
Pełne imię i nazwisko: Maria Niklińska
Data urodzenia: 28 grudnia 1983r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktorka, piosenkarka
Instagram: @marianiklinska
Facebook: facebook.com/MariaNiklinskaUniverse

Maria Niklińska - początki kariery

Maria Niklińska przyszła na świat w Warszawie. Jest jedyną córką popularnej prezenterki telewizyjnej Jolanty Fajkowskiej. Od dziecka miała styczność ze światem show-biznesu oraz z kamerami. Jako dziecko chodziła na lekcje tańca. Prowadziła popularny program młodzieżowy "5-10-15", który był emitowany przez TVP.
W 1996 zadebiutowała w roli Karoliny w filmie "Ach, te okienka". W tym samym okresie zagrała w serialu "Tajemnice Sagali". Rok później dołączyła do obsady serialu "Klan", w którym wcieliła się w rolę Agaty, dziewczyny Daniela Rossa.
Przez kolejne lata grała epizodyczne role w serialach "Kryminalni", "Na wspólnej".
W 2003 Maria Niklińska po raz pierwszy wystąpiła w filmie pełnometrażowym. Zagrała Żywię w "Starej Baśni" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Wystąpiła u boku takich gwiazd, jak Daniel Olbrychski, Jerzy Trela czy Michał Żebrowski.
W 2006 roku Maria wystąpiła w hicie kinowym "Ja Wam pokażę", gdzie zagrała Tosię.
W międzyczasie Maria Niklińska zaczęła grać w sztukach teatralnych. Występowała w Teatrze Narodowym w spektaklach takich, jak "Śluby panieńskie", "Hamlet 44", "Imieniny". Współpracowała również z Teatrem Ateneum oraz w Teatrze Kamienica i Teatrze Capitol.
W 2009 roku widzowie mogli oglądać Marię Niklińską w programie "Jak oni śpiewają?". Zajęła w programie siódme miejsce. Rok później wzięła udział w "Taniec z gwiazdami". Wraz ze swoim tanecznym partnerem, Tomaszem Barańskim, zajęli szóste miejsce.

Maria Niklińska - muzyka

Maria Niklinska w 2015 roku wydała debiutancką płytę. Premierę miała ona 19 maja. Utwory z płyty zachowane są w stylistyce popowej. Wydawcą jest wytwórnia Universal Music Polska. Płyta zatytułowana jest "Maria" i zawiera jedenaście utworów.

Zobacz także:

Jolanta Fajkowska - Joanna Jabłczyńska - Urszula Grabowska

maria niklińska

Więcej o:

maria niklińska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.