Maja Sablewska

Maja Sablewska

Maja Sablewska jest doradcą wizerunkowym oraz prowadzącą programów telewizyjnych. W show-biznesie zaistniała jako menadżerka gwiazd muzyki m.in. Dody, a w późniejszych latach Mariny Łuczenko i Edyty Górniak. Sablewska to także autorka książek poradnikowych o modzie i zdrowym stylu życia.


Data urodzenia: 05.04.1980 r.
Miejsce urodzenia: Sosnowiec
Wzrost: 1,76 m.
Facebook: Facebook.com/MajaSablewskaOfficial
Instagram: Instagram.com/sablewska
Związki: Wojciech Mazolewski (2011-obecnie)

Maja Sablewska: życiorys

Urodziła się 05 kwietnia 1980 roku w Sosnowcu. W 2010 r. zdobyła tytuł "Menedżera roku" w plebiscycie "Plotki roku", organizowanym przez serwis Plotek.pl. W tym samym roku otrzymała nominację do nagrody "Kobieta roku Glamour" w kategorii "Kreatywna w biznesie". W 2012 r. została laureatką "Joy Trendy 2012 r." w kategorii "Styl życia", za współpracę z marką Rimmel. W 2015 r. wzięła udział w sesji zdjęciowej dla magazynu "Playboy".

Maja Sablewska przygodę z show-biznesem rozpoczęła w wieku 16 lat. W 1996 r. założyła fanklub wokalistki Natalii Kukulskiej. Trzy lata później została nianią jej syna. W telewizji zaczęła pracować w 2003 r., przy reality-show "Jestem, jaki jestem". Została wówczas asystentką producentki programu oraz menedżerki gwiazd, Katarzyny Kanclerz. Sablewska rozpoczęła pracę w wytwórni Universal Music Poland, z którą była związana Kanclerz i dzięki niej rozpoczęła współpracę z Katarzyną Kowalską. W wytwórni poznała wokalistkę zespołu Virgin, Dorotę Rabczewską. W 2007 r. Sablewska została menedżerką Dody (rozpoczęła wówczas karierę solową).

Maja Sablewska: rozwój kariery

Maja Sablewska zaistniała w mediach dzięki współpracy z Dodą. Sablewska towarzyszyła jej podczas najważniejszych imprez, dzięki czemu z czasem sama stała się osobą publiczną. W dużej mierze przyczyniła się do sukcesu Dody na rynku muzycznym - w trakcie ich współpracy Rabczewska zmieniła swój wizerunek, sprzedała kilkadziesiąt tysięcy płyt i uzyskała status gwiazdy polskiego-show biznesu. Doda zakończyła współpracę w 2009 r., kiedy Sablewska została menedżerką Mariny Łuczenko. W 2010 r. zajęła się karierą muzyczną diwy Edyty Górniak. W tym samym roku Sablewska otrzymała angaż do 1. edycji talent-show "X Factor", którego była jurorką. W styczniu 2011 r. Sablewska przestała być menedżerką Górniak. Niecały miesiąc później zakończyła się jej współpraca z Mariną Łuczenko. W marcu 2011 r. została menedżerką Toli Szlagowskiej oraz uczestnika "X-Factora", Jacka Czerwińskiego. W tym samym roku została doradcą wizerunkowym, tym samym kończąc karierę w jako menedżerka gwiazd. Współpracowała z marką Rimmel, a w 2012 r. zaprojektowała kolekcję ubrań dla marki Mohito. W 2012 r. ukazała się jej pierwsza książka "10 sposobów na modę według Mai Sablewskiej". w 2013 r. została gospodynią programu "Sablewskiej sposób ma modę", na antenie TVN Style. W tym samym roku wydała drugą książkę "Sposoby na zdrowy styl życia wg Mai Sablewskiej". W 2014 r. wystąpiła w reklamie płynu "Perwoll Black". W 2016 r. zaczęła prowadzić kolejny, autorski program "Sablewskiej sposób na...".

Maja Sablewska: życie prywatne

Maja Sablewska jest związana z muzykiem jazzowym, Wojciechem Mazolewskim od 2011 r. Para zaręczyła się w kwietniu 2015 r., w Nowym Jorku. Z kolei pod koniec września tego samego roku pojawiły się pierwsze doniesienia o rozstaniu pary. Powodem miała być niewierność muzyka. Ostatecznie wrócili do siebie pod koniec 2015 r.

Zobacz także:

Dorota Wróblewska - Anna Lewandowska - Kinga Duda

maja sablewska

Więcej o:

maja sablewska