Gwiazdy z ukraińskimi korzeniami. Są znane w Polsce i na świecie. Niektóre nazwiska mogą być zaskoczeniem

O wojnie za naszą wschodnią granicą mówi cały świat. Często w kontekście bohaterskiej postawy broniących swego kraju żołnierzy i cywili. Sprawdziliśmy, które gwiazdy mają ukraińskie pochodzenie. Jest ich naprawdę sporo!

Więcej informacji i ciekawostek z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraina znalazła się w centrum świata. Najważniejszym tematem dla mediów od dwóch tygodni jest wojna za naszą wschodnią granicą. Wielu ekspertów jest zdania, że dzielni żołnierze broniący przed Rosją swojego kraju jednocześnie strzegą zachodniego świata. O naszych sąsiadach mówi się teraz wiele ciepłych słów. Sprawdziliśmy, które gwiazdy mają ukraińskie korzenie.

Zobacz wideo Ukraińska dziewczynka śpiewa w schronie

Gwiazdy z ukraińskimi korzeniami

Robert Makłowicz

Jego podróże kulinarne to już dzisiaj klasyka polskiej telewizji. Mało kto jednak wie, że Robert Makłowicz ma ukraińskie korzenie. Kiedyś w wywiadzie dla "Telemagazynu" zdradził, że w jego żyłach płynie krew polska, węgierska, ormiańska i właśnie ukraińska.

Robert MakłowiczRobert Makłowicz kapif.pl

Czesław Mozil

Jeżeli ten piosenkarz kojarzy nam się z jakimś zagranicznym państwem, to tylko z Danią, w której się wychowywał. Duża część jego piosenek opowiada o życiu w tym kraju. Jego ojciec również był migrantem, przyjechał do Polski z Ukrainy, w której się urodził. 

Czesław MozilCzesław Mozil kapif.pl

Marina Łuczenko

Być może najpopularniejsza polska gwiazda z ukraińskimi korzeniami. Gdy jej mąż, Wojciech Szczęsny, tłumaczył, dlaczego nie chce zagrać przeciwko Rosji w barażach do piłkarskich mistrzostw świata, mówił, że w żyłach jego syna płynie ukraińska krew. 

Marina ŁuczenkoMarina Łuczenko kapif.pl

Weronika Marczuk

Producentka filmowa, prawniczka i aktorka długo była związana z Cezarym Pazurą. Weronika Marczuk urodziła się i wychowała w Kijowie.

Weronika MarczukWeronika Marczuk KAPiF.pl / KAPiF.pl

Mila Kunis

Czas na zagraniczną gwiazdę. Mila Kunis urodziła się w Czerniowcach w Ukrainie. Gdy miała osiem lat, wraz z rodziną przeprowadziła się do Los Angeles. Ostatnio wygłosiła emocjonalny apel, w którym zapowiedziała wsparcie dla swojego rodzinnego kraju w wysokości trzech milionów dolarów.

Kadr z nagrania / YouTubeKadr z nagrania / YouTube Mila Kunis & Ashton Kutcher / Stand With Ukraine | GoFundMe

Mila Jovovich

Mila, podobnie jak Weronika Marczuk, urodziła się w Kijowie. Jej matka Galina Łoginowa była słynną radziecką aktorką.

Milla Jovovich w Polsce, 2011 rokMilla Jovovich w Polsce, 2011 rok Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o: