Marina Łuczenko-Szczęsna

Marina Łuczenko-Szczęsna

Marina Łuczenko-Szczęsna to polska piosenkarka, autorka tekstów i celebrytka. Brała udział w "Tańcu z gwiazdami" oraz pracowała przy ścieżkach dźwiękowych do popularnych filmów. W 2016 roku została żoną Wojtka Szczęsnego, jednego z najpopularniejszych polskich piłkarzy. W 2018 roku urodziła swoje pierwsze dziecko.

Data urodzenia: 03.07.1989 r.
Miejsce urodzenia: Winnica, Ukraina (wówczas ZSRR)
acebook: Facebook.com/marinamusic.official
Twitter: Twitter.com/official_marina
Instagram:@marina_official
Związki: Wojciech "Łozo" Łozowski (2008-2010; z kilkumiesięczną przerwą), Łukasz "Mrozu" Mróz (2010-2011), Wojciech Szczęsny (2013-obecnie)

Marina Łuczenko: życiorys

Marina Łuczenko-Szczęsna to piosenkarka, aktorka i kompozytorka. Uczestniczka programów telewizyjnych tj. "Droga do Gwiazd" i "Taniec z Gwiazdami". Laureatka konkursów wokalnych. Absolwentka szkoły muzycznej I. Stopnia i klasy artystycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Gościła na okładkach takich magazynów jak "Glamour", "Cosmopolitan", "Shape", "Maxim", "Joy" czy "K Mag". Obecnie uważana jest za tzw. polską WAGs czyli dziewczyn piłkarzy. Prywatnie jest związana z bramkarzem, Wojciechem Szczęsnym.

Marina Łuczenko: początki

Marina Łuczenko pierwsze sukcesy w muzyce zaczęła odnosić w dzieciństwie. W wieku 7. lat zadebiutowała na Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Stalowej Woli, gdzie zdobyła pierwsze miejsce. Dwa lata później, w 1998 r., pierwszy raz wzięła udział w międzynarodowym festiwalu piosenki - wtedy była druga. W 2001 r. wystąpiła w talent-show TVN "Droga do Gwiazd", gdzie zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena. Wcześniej, bo w 2000 r. zagrała epizod w sztuce Teatru Telewizji "Ballada o zabójcach". Z czasem pojawiły się kolejne sukcesy na koncie artystki. Jej talent dostrzegł Janusz Józefowicz ze Studia Buffo i zaproponował jej główną rolę w musicalu "Romeo i Julia" (2004 r.)

Marina Łuczenko: sukcesy i popularność

Artystka startowała w wielu konkursach wokalnych. Do najważniejszych osiągnięć należy 3. miejsce w międzynarodowym konkursie New Wave (2007 r.), który dał jej możliwość podpisania kontraktu z wytwórnią Universal Music Group (niemiecki oddział). Prawdziwą popularność przyniósł jej udział w 7. edycji "Tańca z Gwiazdami". Dosyć szybko odpadła z programu (w 5. odcinku, zajęła 10. miejsce), jednakże występ w show TVN-u sprawił, że stała się jedną z gwiazd polskiego-show biznesu. W 2009 r. rozpoczęła współpracę z menedżerką gwiazd Mają Sablewską. W tym samym roku pierwszy raz zagrała w serialu - "39 i pół" oraz telewizyjnym filmie fabularnym "I pół". Nagrała także soundtrack do tego serialu (cztery piosenki). Pojawiła się w jednym odcinku "Usta usta". Potem zaczęła intensywne prace nad debiutanckim albumem. W 2010 r. ukazały się dwa single Mariny "Glam Pop" oraz "Pepper Mint". Łuczenko nagrała do tych utworów teledyski, z czego "Pepper Mint" ma ponad 600 tys. wyświetleń (marzec 2016 r.). Jej pierwsze sukcesy na rynku muzycznym zaowocowały zdobyciem statuetki Eska Music Awards w 2010 r. w kategorii Debiut roku. W tym samym roku otrzymała nominację w plebiscycie "VIVA! Najpiękniejsi". Rok później ukazał się debiutancki album Łuczenko "Hard Beat". Największy hit Mariny to singiel promujący tę płytę - "Electric Bass". Oryginalny teledysk obejrzało aż ponad 2 mln osób. W latach 2011-2012 otrzymała kilka nominacji do nagród Viva Comet.

Marina Łuczenko: kampanie reklamowe

Łuczenko w 2012 r. wzięła udział w kampanii marki Levi's (kolekcja jesień/zima 2012/13). W tym samym roku była ambasadorką gry DanceStar Impreza na PlayStation Move. W kampanii wystąpiła z wokalistą, Mrozem.

Marina Łuczenko: życie prywatne

Marina Łuczenko była związana z dwoma popularnymi muzykami: wokalistą grupy Afromental, Wojciechem "Łozo" Łozowskim oraz Łukaszem "Mrozu" Mrozem. Od 2013 r. jest w związku z bramkarzem drużyny piłkarskiej AS Roma. W 2015 r. zaręczyli się, na urodzinowej imprezie piosenkarki. W 2016 roku Marina Łuczenko została żoną Wojciecha Szczęsnego. W 2018 roku urodziła swoje pierwsze dziecko. Marina i Wojciech nazwali syna Liam Szczęsny.

Marina Łuczenko: problemy zdrowotne

W 2014 r. Łuczenko przeszła operację strun głosowych. Lekarze zdiagnozowali obecność polipa u piosenkarki. Z powodu choroby przez dłuższy czas nie mogła udzielać się wokalnie i pracować na kolejną płytą.

Zobacz także:

Natalia Lesz - Artur Boruc - Mrozu

marina łuczenko

Więcej o:

marina łuczenko

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.