Weronika Marczuk

Weronika Marczuk

Weronika Marczuk jest ukraińską prawniczką, producentką filmową i aktorką. W wieku 20 lat przeprowadziła się do Polski. Brała udział w programie „Taniec z gwiazdami”, w którym zajęła trzecie miejsce. Była związana z Bartkiem Nowopolskim oraz aktorem Cezarym Pazurą.

Imię i nazwisko: Weronika Marczuk
Data urodzenia: 28 listopada 1971
Miejsce urodzenia: Kijów, ZSRR
Zawód: prawniczka, producentka filmowa, aktorka
Facebook: facebook.com/WeronikaMarczukOfficial
Instagram: @WeronikaOlena

Weronika Marczuk – życiorys

Weronika Marczuk urodziła się i wychowała w Kijowie. W swoim rodzinnym mieście ukończyła szkołę muzyczną. Gdy miała 20 lat przyjechała do Polski w poszukiwaniu pracy. Pracowała jako tancerka w hotelach Gdynia, Marina i Posejdon. Poza tym studiowała w sopockim studium ekonomicznym na kierunku handel zagraniczny. Potem ukończyła kierunek prawo i administracja na Uniwersytecie Warszawskim. Zrobiła również aplikację radcowską. Marczuk założyła i prowadziła kancelarię, która specjalizowała się w prawie prasowym i autorskim.
W 2007 roku zasiadła w jury programu „TVN You Can Dance – Po prostu tańcz”. W 2008 i 2009 roku była współprowadzącą „Miasta kobiet”. Na początku lipca 2009 roku została Prezesem Zarządu WSEInfoEngine S.A.. Została odwołana ze stanowiska we wrześniu tego samego roku. Powodem odwołania było podejrzenie, że Marczuk przyjęła 100 tysięcy złotych łapówki. Do zatrzymania doszło 23 września, natomiast trzy dni później po wpłacie kaucji Weronika Marczuk opuściła areszt. W styczniu 2011 roku sprawa została umorzona.
W czerwcu tego samego roku Marczuk wzięła udział w programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”. Razem z Janem Klimentem zajęli trzecie miejsce. Rok później Weronika w parze z Rafałem Maserakiem zwyciężyła w pierwszym Tanecznym Turnieju Gwiazd ELIXA 2012. W 2014 roku wzięła udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jednak nie uzyskała mandatu.

Weronika Marczuk – związki

Pierwszym mężem Weroniki Marczuk był Bartek Nowopolski. Para wzięła ślub w 1993 roku, jednak małżeństwo nie trwało długo. W 1995 roku Marczuk wzięła ślub cywilny z aktorem Cezarym Pazurą. W 2003 roku para wzięła ślub kościelny, natomiast w 2007 roku rozwiodła się. Do 2009 roku Marczuk używała nazwiska męża, jednak na prośbę Cezarego Pazury wróciła do swojego panieńskiego nazwiska.

weronika marczuk

Więcej o:

weronika marczuk

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.