Ręka Władimira Putina przenika przez mikrofon? Wołodymyr Zełenski zakpił z dyktatora!

Sieć obiegł filmik ze spotkania Władimira Putina z pracownicami sektora lotniczego. Na wideo widzimy, że ręka dyktatora dosłownie przenika przez stojący obok mikrofon. Wielu komentatorów uważa, że nagranie zostało zmontowane. Do sprawy odniósł się prezydent Ukrainy.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kreml dwoi się i troi, żeby ocieplić wizerunek rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Podczas spotkania z pracownicami sektora lotniczego, Putin odnosił się do tematu trwającej wojny w Ukrainie. Dyktator wyjaśniał, dlaczego "operacja dla obrony Donbasu" jest prowadzona także poza Donbasem i zapewniał, że w Ukrainie walczą tylko żołnierze kontraktowi i ochotnicy. Uspokajał też, że w sklepach nie zabraknie podstawowych produktów, a emerytury będą waloryzowane ze względu na pędzącą inflację. Do sieci trafiły filmiki z zapisu tego spotkania, a internauci szybko wyłapali moment, w którym ręka Władimira Putina dosłownie przenika przez stojący obok mikrofon. 

Zobacz wideo Tak mieszka Władimir Putin. Pokój zabaw, kasyno i... złota szczotka klozetowa. "Małe państwo wewnątrz Rosji"

Zełenski ośmiesza rosyjskiego dyktatora

Pojawiły się głosy, że wideo zostało zmontowane. Ponoć prezydenta Putina sfilmowano osobno, a siedzące obok niego kobiety doklejono. To miałoby tłumaczyć rękę przenikającą przez mikrofon. Komentatorzy podkreślają, że obrazek Władimira Putina otoczonego wianuszkiem kobiet ma charakter propagandowy. W ostatnich dniach dyktator był mocno krytykowany za izolowanie się od swoich doradców i przyjmowanie ich, siedząc na drugim końcu długiego stołu. Powodem takich zachowań mają być obawy przed zarażeniem koronawirusem.

Dodatkowo spotkanie z kobietami miało nawiązywać do zbliżającego się Dnia Kobiet i rocznicy obalenia caratu przez kobiety. Wszystko jednak wskazuje na to, że zebranie było możliwe tylko dzięki montażowym trikom.

Do sytuacji w krótkim czasie odniósł się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który zamieścił w sieci swoje kolejne przemówienie. Pod koniec nagrania Zełenski przesuwa mikrofon, tym samym udowadniając, że naprawdę stoi za pulpitem. Filmik bardzo spodobał się internautom, którzy podkreślali poczucie humoru ukraińskiego prezydenta i fakt, że ośmieszył rosyjskiego dyktatora. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.