Robert Makłowicz

Robert Makłowicz

Robert Makłowicz to polski krytyk kulinarny, dziennikarz i podróżnik, który z sukcesem łączy swoje dwie największe pasje: podróże i kuchnię. Od lat był związany z Telewizją Publiczną - jako ekspert w programie „Bake off” i autor programów kulinarnych. Doceniany i nagradzany za swoją działalność zawodową.

Imię i nazwisko: Robert Makłowicz
Data urodzenia: 12.08.1963r.
Miejsce urodzenia: Kraków
Zawód: dziennikarz, pisarz, publicysta, krytyk kulinarny i podróżnik
Strona oficjalna: maklowicz.pl
Facebook: facebook.com/Robert-Makłowicz
Instagram: @maklowiczrobert

Robert Makłowicz – życie prywatne

Robert Makłowicz urodził się w Krakowie, pochodzi jednak z rodziny o wielonarodowych korzeniach, w jego żyłach płynie bowiem krew: polska, ormiańska, ukraińska, węgierska i austriacka. Ma młodszą siostrę Dominikę. Po ukończeniu V Lliceum Ogólnokształcącego w Krakowie rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, najpierw zainteresował się prawem, a po jego skończeniu historią. Od 1991 roku jest żonaty z producentką telewizyjną m.in. swoich programów, Agnieszką Makłowicz. Mają dwóch synów: Mikołaja i Ferdynanda. Poza Krakowem rodzina Państwa Makłowicz mieszka przez część roku na półwyspie Peljesac, na terenie chorwackiej Dalmacji.

Robert Makłowicz - życie zawodowe

Karierę zawodową Robert Makłowicz rozpoczął jako publicysta, najpierw Gazety Wyborczej, potem tygodnika Wprost, Newsweek Polska i Przekrój. Równocześnie z pracą w ww. Redakcjach, Robert Makłowicz w 1998 roku podjął współpracę z TVP. Pierwszym programem, jaki prowadził Małkowicz był cykl reportaży „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” - pierwotnie nazywany „W 80 dań dookoła świata”. W każdym odcinku prowadzący pokazywał różne zakątki świata, panujące tam zwyczaje oraz kuchnię. Od 2008 roku program zmienił nazwę na „Makłowicz w podróży”.
Niestety w 2017 roku TVP zerwała wieloletnią współpracę z Robertem Makłowiczem. W swoich programach emitowanych w TVP Robert Makłowicz łączył swoje największe pasje: podróże i kuchnię, a efekty jego pracy były bardzo cenione przez widzów.
Poza prowadzeniem reportaży kulinarnych Makłowicz z powodzeniem pisze książki, w których również łączy swoje pasje. W 2010 roku wydał książkę zatytułowaną „Cafe Museum”, za którą rok później otrzymał Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz. Ponadto napisał jeszcze wiele książek, w tym kilka z Piotrem Bikontem, innym znanym m.in. krytykiem kulinarnym. Poza nagrodą literacką, Makłowicz ma na swoim koncie również inne nagrody, np. Wiktora, Oskara Kulinarnego oraz Srebrny Krzyż Zasługi.

robert makłowicz

Więcej o:

robert makłowicz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.