Ewa Farna

Ewa Farna

Ewa Farna to wokalistka o polskich korzeniach pochodząca z Czech. Biegle mówi po polsku oraz po czesku. Karierę muzyczną zaczynała już jako dziecko, zajmowała pierwsze miejsca w wielu konkursach muzycznych. W wieku trzynastu lat wydała solową płytę.


Data urodzenia: 12 sierpnia 1993
Miejsce urodzenia: Trzyniec (Czechy)
Wzrost: 165 cm
Kolor oczu: zielony
Facebook: Facebook.com/ewafarna
Instagram: Ewa_farna93

Ewa Farna: życiorys (dzieciństwo i początek kariery)


Ewa Farna urodziła się w polskiej rodzinie mieszkającej w Czechach, dokładnie na Zaolziu, stąd biegle posługuje się językiem polskim, czeskim i gwarą cieszyńską. Farna od zawsze powtarza, że czuje się przede wszystkim Polką. Od najmłodszych lat pasjonowała ją muzyka, nauczyła się grać na fortepianie. Ma dwoje rodzeństwa: brata Adama oraz siostrę Magdalenę.
Jako dziecko brała udział w licznych festiwalach i konkursach. Jako jedenastoletnia dziewczynka wygrała konkurs piosenki na Morawach, następnie wygrała Europejski Festiwal Młodzieży w Sosnowcu oraz Konkurs Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie.
Dzięki temu, że jej możliwościami wokalnymi zainteresował się producent muzyczny i autor przebojów Leszek Wronka, zaczęła pracę nad domowymi nagraniami, które trafiły do Universal Music Group. Nieco później została zwyciężczynią jednego z odcinków "Szansy na sukces".

Ewa Farna: rozwój kariery

Pierwszy album Ewy Farnej ukazał się w 2006 roku i nosił nazwę "M'ls m' v bec rád". Uzyskał dwukrotne miano platynowej płyty, a młoda wokalistka miała wówczas jedynie trzynaście lat. Rok później wydała drugą płytę "Ticho", która odniosła podobny sukces, jak pierwsza. Obydwa wydawnictwa były czeskie.
Debiutancką płytę w Polsce Ewa wydała w 2007 roku. Był nią album "Sam na sam" (polska wersja "M'ls m' v bec rád"). Drugą polską płytą była "Cicho" wydana w 2009 roku.
W 2009 roku ukazał się czeski album "Virtualni", którego polska wersja "EWAkuacja" pokazała się na rynku w 2010 roku. Zdobyła ona tytuł albumu roku na Sopot Hit Festiwal.
Lata 2012-2013 był to czas, w którym Farna była jurorką słowacko-czeskiego "Superstar", trenerką drużyny w programie telewizyjnym "Bitwa na głosy" oraz pełniła funkcję jurora w polskiej edycji "X-Factor". Pod koniec 2013 roku światło dzienne ujrzał album "(W)inna". Młoda wokalistka pojawiła się również w reklamach jednej z sieci komórkowych. W 2015 roku ukazała się piąta polskojęzyczna płyta artystki "Inna".

Ewa Farna: życie prywatne

Ewa Farna od wielu lat związana jest z Martinem Chobotem, gitarzystą ze swojego zespołu. Ponieważ chroni swoją prywatność, niewiele wiadomo o jej poprzednich związkach. Piosenkarka wyznała jedynie, że poprzedni partner był w stosunku do niej nieuczciwy. Jak sama przyznała, "zdradzał ją z gwiazdą porno".
W 2017 roku para wzięła potajemny ślub z dala od blasków fleszy. A na początku czerwca 2019 roku doczekała się swojego pierwszego dziecka.

Zobacz także:

Ewelina Lisowska - Margaret - Sylwia Grzeszczak

ewa farna

Więcej o:

ewa farna

 • Ewa Farna zachwyciła Słowaków!

    W czwartek, 15. października, odbyła się gala rozdania prestiżowych nagród muzycznych słowackiej telewizji Musiq1. Ewa Farna była nominowana w kategorii Piosenkarka Roku i wygrała, pokonując znane słowackie wokalistki. Dostrzeżono jej talent i zachwycono jej sposobem bycia! Ewa

 • Ewa Farna w Sopocie!

    Już dziś, na scenie Opery Leśnej w Sopocie pojawi się młoda wokalistka, Ewa Farna . Artystka wystąpi podczas koncertu "trendy", który rozpocznie się o godz. 22:00. Jeśli nie będziecie mogli oglądać tego wydarzenia w telewizji (Polsat), Kotek przypomina, że relację z Festiwalu

 • Ewa Farna - Highway to Hell

    Podczas koncertu "Sabat czarownic" Ewa Farna zaśpiewała piosenkę "Highway to Hell" AC/DC. Dziewczyna pokazała, że ma naprawdę mocny głos - posłuchajcie!     Jak Wam się podoba?

 • Ewa Farna w Simlish

    Kilka dni temu, Ewa Farna pojawiła się w studiu nagraniowym, gdzie pracowała nad nową wersją jednego ze swoich utworów. Piosenkarka zaśpiewała "God's Mill should be" (polski odpowiednik to "S.O.S.! Pomocy" z płyty "Cicho") w Simlish! Efekty jej pracy poznamy

 • Ewa Farna w serialu!

    Ewa Farna w serialu "Hela w opałach" zagrała córkę Eryka - Martynę. Niestety, odcinka z piosenkarką (i kilku innych), nie zobaczymy w telewizji. Kotek ma jednak dobrą wiadomość dla fanów Ewy - nieemitowane odcinki będzie można obejrzeć w internecie! Odcinek z Ewą pojawi się za

 • Ewa Farna w Opolu!

    Pierwszego dnia festiwalu zobaczymy koncerty Premier i Debiutów. Start o godz. 20:00, koncerty festiwalowe transmitować będą TVP 1 i TVP Polonia. Już jutro będziemy mogli oglądać Koncert Superjedynek - wystąpi, m.in. Ewa Farna ! Kotek nie może się już doczekać!   Przypomnijmy listę

 • Gwiazda Plotek.Fm - Ewa Farna

  Dodę w zespole Virgin. Tak się jednak nie stało a sama Ewa solową karierą walczy o miano "Idola".    Ewa Farna "Cicho":   Farna i jej piosenka "Cicho" jest jednym z najczęściej granych kawałków na plotek.fm i zdobywa coraz więcej popularności. Na

 • Ewa Farna zaprasza na koncert!

  oraz 40,00 zł!       Kto? Ewa Farna   Gdzie? Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia Kiedy? 4.10.2009r., godz. 17:00 Ten koncert to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla fanów Ewy ze Śląska, ale dla nas wszystkich :) Kotek gorąco zaprasza!   Pojawicie się na koncercie

Wypowiedzi na forum o:

ewa farna

 • ewa farna

  czy już zdążyliście posłuchać nowej piosenki ewy farny. Podoba wam się? napiszcie co o niej sądzicie i jej nowym przeboju, który i tak pewnie zostanie przekatowany przez wszystkie radia

 • Ewa Farna

  To jest dla wielbicieli Ewy Farny i dla tych którzy lubią śpiewać:-)

 • Ewa Farna

  Co o niej myślicie ? Jak się Wam podoba jej new płyta ? Zapraszam na bloga:

 • Jak zdobyć autograf Ewy Farnej?

  Pojawia się świetna okazja, żeby wygrać zdjęcie Ewy Farnej z autografem! Wystarczy wziąć udział w konkursie:

 • Ewa Farna!

  trzeba zdziałać, żeby zaprosili Ewę do naszego miasta na koncert..? skoro był Feel....mogłaby przyjechać i Ewa Farna, młoda, zdolna i wzór do naśladowania dla dzisiejszej młodzieży.... Pomóżcie...!!!

 • Ewa Farna w Świeciu ;)

  Cześć, co myślicie o tym, żeby Ewa Farna wystąpiła w naszym mieście ??

 • Dni Ożarowa Ewa Farna

  W ramach dni Ożarowa wczoraj była min. Kasia Kowalski,Bas Tajpan a dziś Ewa farna.

 • EWA FARNA- ważne

  Dzisiaj Kotek dodał notkę o piosenkach Ewy i Miley. Piosenki są naprawdę podobne. Ale to nie pierwszy raz.podczas eliminacji do Eurowizji Katerina zaśpiewała piosenkę prawię identyczną co Ewa Farna nagrała wcześniej. Oto linki do poszczególnych piosenek: ! Tekst linka Ewa Farna "Kdo vic da" Hannah

 • Ewa Farna stawia na polskość

  Farna robi z siebie Polkę i jeśli tak czuje to ma do tego prawo. Nie zmienia to jednak faktu, że etnicznie jest Ślązaczką i jej rodzinnym językiem nie jest polski, ale śląski. Jej rodzice podkreślają to w wywiadach. A tu życzenia Ewy Farnej czysto po śląsku:

 • Wygraj zdjęcie z autografem od EWY FARNEJ!

  Jesteś fanem Ewy Farnej? A może to już farnoholizm? Wystarczy własna definicja ?farnoholizmu?. Czeka na Ciebie wyjątkowe zdjęcie artystki z autografem! Więcej na: