Ewa Farna

Ewa Farna

Ewa Farna to wokalistka o polskich korzeniach pochodząca z Czech. Biegle mówi po polsku oraz po czesku. Karierę muzyczną zaczynała już jako dziecko, zajmowała pierwsze miejsca w wielu konkursach muzycznych. W wieku trzynastu lat wydała solową płytę.


Data urodzenia: 12 sierpnia 1993
Miejsce urodzenia: Trzyniec (Czechy)
Wzrost: 165 cm
Kolor oczu: zielony
Facebook: Facebook.com/ewafarna
Instagram: Ewa_farna93

Ewa Farna: życiorys (dzieciństwo i początek kariery)


Ewa Farna urodziła się w polskiej rodzinie mieszkającej w Czechach, dokładnie na Zaolziu, stąd biegle posługuje się językiem polskim, czeskim i gwarą cieszyńską. Farna od zawsze powtarza, że czuje się przede wszystkim Polką. Od najmłodszych lat pasjonowała ją muzyka, nauczyła się grać na fortepianie. Ma dwoje rodzeństwa: brata Adama oraz siostrę Magdalenę.
Jako dziecko brała udział w licznych festiwalach i konkursach. Jako jedenastoletnia dziewczynka wygrała konkurs piosenki na Morawach, następnie wygrała Europejski Festiwal Młodzieży w Sosnowcu oraz Konkurs Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie.
Dzięki temu, że jej możliwościami wokalnymi zainteresował się producent muzyczny i autor przebojów Leszek Wronka, zaczęła pracę nad domowymi nagraniami, które trafiły do Universal Music Group. Nieco później została zwyciężczynią jednego z odcinków "Szansy na sukces".

Ewa Farna: rozwój kariery

Pierwszy album Ewy Farnej ukazał się w 2006 roku i nosił nazwę "M'ls m' v bec rád". Uzyskał dwukrotne miano platynowej płyty, a młoda wokalistka miała wówczas jedynie trzynaście lat. Rok później wydała drugą płytę "Ticho", która odniosła podobny sukces, jak pierwsza. Obydwa wydawnictwa były czeskie.
Debiutancką płytę w Polsce Ewa wydała w 2007 roku. Był nią album "Sam na sam" (polska wersja "M'ls m' v bec rád"). Drugą polską płytą była "Cicho" wydana w 2009 roku.
W 2009 roku ukazał się czeski album "Virtualni", którego polska wersja "EWAkuacja" pokazała się na rynku w 2010 roku. Zdobyła ona tytuł albumu roku na Sopot Hit Festiwal.
Lata 2012-2013 był to czas, w którym Farna była jurorką słowacko-czeskiego "Superstar", trenerką drużyny w programie telewizyjnym "Bitwa na głosy" oraz pełniła funkcję jurora w polskiej edycji "X-Factor". Pod koniec 2013 roku światło dzienne ujrzał album "(W)inna". Młoda wokalistka pojawiła się również w reklamach jednej z sieci komórkowych. W 2015 roku ukazała się piąta polskojęzyczna płyta artystki "Inna".

Ewa Farna: życie prywatne

Ewa Farna od wielu lat związana jest z Martinem Chobotem, gitarzystą ze swojego zespołu. Ponieważ chroni swoją prywatność, niewiele wiadomo o jej poprzednich związkach. Piosenkarka wyznała jedynie, że poprzedni partner był w stosunku do niej nieuczciwy. Jak sama przyznała, "zdradzał ją z gwiazdą porno".
W 2017 roku para wzięła potajemny ślub z dala od blasków fleszy. A na początku czerwca 2019 roku doczekała się swojego pierwszego dziecka.

Zobacz także:

Ewelina Lisowska - Margaret - Sylwia Grzeszczak

ewa farna

Więcej o:

ewa farna

 • Ewa Farna w Simlish

  Kilka dni temu, Ewa Farna pojawiła się w studiu nagraniowym, gdzie pracowała nad nową wersją jednego ze swoich utworów. Piosenkarka zaśpiewała "God's Mill should be" (polski odpowiednik to "S.O.S.! Pomocy" z płyty "Cicho") w Simlish! Efekty jej pracy poznamy już niedługo - Kotek nie może

 • Ewa Farna nie szuka chłopaka - WIDEO

  Całkiem niedawno w sieci pojawiły się informacje, że Ewa szuka chłopaka. Podczas gali Złotych Dziobów, zaprzyjaźniony serwis Plotek.pl postanowił spytać wokalistkę, jak to jest z tymi facetami... Farna ma już chłopaka Przeczytaj także: Ewa Farna odkryciem roku Ewa Farna w serialu! Ewa Farna - La La

 • Ewa Farna - Highway to Hell

  Podczas koncertu "Sabat czarownic" Ewa Farna zaśpiewała piosenkę "Highway to Hell" AC/DC. Dziewczyna pokazała, że ma naprawdę mocny głos - posłuchajcie! Jak Wam się podoba?

 • Ewa Farna - od nastolatki do seksbomby

  Ewa Farna karierę zaczęła w Czechach w wieku 13 lat. Jej pierwsza płyta "Měls mě vůbec rád" sprzedała się znakomicie, a nastolatka odebrała wiele prestiżowych nagród. W Czechach i Słowacji stała się z dnia na dzień ogromnie popularna. W Polsce szybko zrobiło się o Farnej głośno. W końcu

 • Ewa Farna w Sopocie!

  Już dziś, na scenie Opery Leśnej w Sopocie pojawi się młoda wokalistka, Ewa Farna. Artystka wystąpi podczas koncertu "trendy", który rozpocznie się o godz. 22:00. Jeśli nie będziecie mogli oglądać tego wydarzenia w telewizji (Polsat), Kotek przypomina, że relację z Festiwalu możecie oglądać w

 • Ewa Farna zachwyciła Słowaków!

  W czwartek, 15. października, odbyła się gala rozdania prestiżowych nagród muzycznych słowackiej telewizji Musiq1. Ewa Farna była nominowana w kategorii Piosenkarka Roku i wygrała, pokonując znane słowackie wokalistki. Dostrzeżono jej talent i zachwycono jej sposobem bycia! Ewa podczas gali

 • Trener gwiazd: Ewa Farna jest za gruba

  Jednak Piotr Łukasik, trener gwiazd, w magazynie "Show" stwierdza, że sylwetka młodej wokalistki jest po prostu straszna! Jak można w tym wieku doprowadzić się do takiego stanu?! Mógłbym to zrozumieć, gdyby to był skutek ciąży czy też (...) przygotowywanie się do roli. Ewa Farna powinna pilnie

 • Ewa Farna w Opolu!

  Pierwszego dnia festiwalu zobaczymy koncerty Premier i Debiutów. Start o godz. 20:00, koncerty festiwalowe transmitować będą TVP 1 i TVP Polonia. Już jutro będziemy mogli oglądać Koncert Superjedynek - wystąpi, m.in. Ewa Farna ! Kotek nie może się już doczekać! Przypomnijmy listę nominacji

 • Ewa Farna zaprasza na koncert!

  ! Tak wcześnie, aby później każdy chętny mógł zdobyć jej autograf. Bilety na koncert są już dostępne, można je kupić za pośrednictwem serwisu TICKET ONLINE >klik<, rezerwować w kasie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej oraz kupić w sieciach sklepów EMPIK w cenach 30,00 zł oraz 40,00 zł! Kto? Ewa Farna

 • Czy Ewa Farna czeka na nagrody? WIDEO

  Ewa Farna wyznała, że nie liczy na nagrody - ważniejsze są występy, publiczność. Oczywiście cieszy się, gdy wygrywa, ale nie to jest głównym celem. Artystka wyznaje także, gdzie ma więcej fanów...Zobacz wideo! Gdzie Farna ma najwięcej fanów?

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.