Łukasz Jakóbiak

Łukasz Jakóbiak

Łukasz Jakóbiak to polski dziennikarz, prowadzący kanał w serwisie YouTube, mówca motywacyjny. Twórca słynnego talk-show internetowego "20m2". Wielokrotny laureat prestiżowych nagród, między innymi "Lider Nowych Mediów - YouTuber Roku" na Wielkiej Gali Złotych i Kryształowych Anten Świata Telekomunikacji i Mediów w 2016 roku.

Data urodzenia: 24 czerwca 1983 r.
Miejsce urodzenia: Kozienice
Instagram: @20m2 Facebook: Facebook.com/20m2Lukasza

Łukasz Jakóbiak: życiorys

Łukasz Jakóbiak przyszedł na świat 24 czerwca 1983 roku w Kozienicach. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Łukasz Jakóbiak: kariera

Po bezskutecznych próbach znalezienia wymarzonej pracy w mediach Łukasz Jakóbiak postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i w 2012 roku stworzył internetowy talk-show "20m2". Program w całości kręcony jest w prywatnej kawalerce, w której na co dzień mieszka Jakóbiak. Rejestrowany jest za pomocą trzech smartfonów. Nowe odcinki, które można obejrzeć w serwisie YouTube pojawiają się średnio raz na tydzień. Gośćmi "20m2" byli m.in.: Michał Urbaniak, Ewa Minge, Tomasz Jacyków, Doda, Piotr Najsztub, Maria Czubaszek, Maciej Stuhr, Urszula Dudziak, Bogusław Kaczyński, Justyna Steczkowska, Magda Gessler, Anna Grodzka, Kamil Durczok, Agnieszka Holland i mnóstwo innych postaci ze świata kultury, polityki, sztuki, mediów. Dzięki swojemu programowi nominowany był między innymi do takich nagród, jak Wiktory 2012, Ranking 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu "Brief", Nagroda Alchemika 2015. W 2016 roku zdobył nagrodę główną w konkursie na Lidera Nowych Mediów - You Tubera roku w Wielkiej Gali Złotych i Kryształowych Anten Świata Telekomunikacji i Mediów.
Wykorzystując swój sukces, który Łukasz Jakóbiak osiągnął wyłącznie dzięki silnej determinacji i o własnych siłach, postanowił zostać mówcą motywacyjnym. Działalność tą prowadzi od 2013 roku. Cieszą się one ogromną popularnością. W 2015 roku Jakóbiak wystąpił jako gość specjalny "Życia bez ograniczeń", czyli całej serii mów motywacyjnych, które oprócz Łukasza prowadziły takie sławy w tej dziedzinie, jak Nick Vujicic czy Les Brown.

Łukasz Jakóbiak: życie prywatne

Łukasz Jakóbiak skupia się na pracy zawodowej, kwestiach samorozwoju i motywacji. W 2012 roku wziął udział w nagraniu audiobooka dla dzieci pt. "Loko".

Zobacz także:

Julia Kuczyńska - Kuba Wojewódzki - Marcin Prokop

łukasz jakóbiak

Więcej o:

łukasz jakóbiak

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.