Wizualizacja Łukasza Jakóbiaka dotarła do USA. "Ellen będzie przerażona! Powinieneś się leczyć"

Cel osiągnięty! O Łukaszu Jakóbiaku mówi się na świecie. Czy spodoba mu się jednak to, co usłyszy?

Łukasz Jakóbiak marzył, by jego wizualizacja spotkania z Ellen DeGeneres dotarła na Zachód, by napisały o niej amerykańskie media, by szum rozniósł się na tyle, by dojść do samej Ellen. I to może się udać. Wszystko za sprawą popularnego amerykańskiego blogera Ethana Kleina z kanału h3h3Productions.

Ethan zasłynął w sieci dzięki tzw. reaction videos, na których nagrywał się oglądając i komentując widea innych youtuberów. I umówmy się, nie chodziło raczej o te "dobre". Skoro więc przemierzał odmęty internetu w poszukiwaniu przedziwnych i bardzo, bardzo złych produkcji wideo, wiadomym było, że prędzej czy później na "Jakóbiaka u Ellen" trafi.

Ellen będzie PRZERAŻONA, kiedy zobaczy to wideo - mówi.
Krzyczy, trzęsie się... To tylko skecz! To nie jest wizualizacja, to jest szaleństwo. Tracisz zmysły, to właśnie się dzieje. Zadzwoń do psychiatry...
Wydaje mu się, że Ellen to obejrzy i go zaprosi, ale ona raczej będzie chciała zabarykadować drzwi i pozamykać okna!

Dalej jest tylko mocniej. Zobaczcie sami.

 

Osobiście bardzo lubimy komentarz do fragmentu:

Ellen: Słyszałam, że dawałeś wykład dla trzydziestu tysięcy ludzi na stadionie. Musisz być w tym dobry.
Łukasz: To jest powód, dla którego tu jestem.
Ethan: Nie jesteś tam... Nie jesteś tam! Musisz NIE BYĆ w tym dobry ani trochę... To żenujące. (...) Nie lubię tych wszystkich guru. Wmawiają ludziom, że możesz być, kim chcesz. Jesteś żywym przykładem na to, że tak nie jest, koleś! Siedzisz na podrobionej kanapie! Ellen nigdy nie zaprosi cię do swojego show. Nigdy! Ludzie nie zawsze dostają to, czego chcą.

Do poważniejszej, kluczowej i przemilczanej przez polskie media kwestii, youtuber dochodzi w drugiej części wideo. Zatrzymuje się bowiem na dłużej przy opowieściach Jakóbiaka o spotkaniach z Lady Gagą i Anastasią - i bez ogródek nazywa je stalkingiem.

Przypomnijmy, że w przypadku Gagi Jakóbiak marzył o zaproszeniu jej do "promowania filmu na temat równości praw człowieka", ale tak naprawdę zależało mu na wspólnym selfie. Cel osiągnął dzięki przemyceniu na salę koncertową kilku rekwizytów (więcej o tej akcji TUTAJ). Amerykanin pod wrażeniem nie był. Wręcz przeciwnie. Jego zdaniem można to już opisać jako nękanie.

To jest przerażająca rzecz w przerażającej rzeczy. Postawił podrobiony plan show Ellen i opowiada w nim, jak stalkował Lady Gagę. Incepcja przerażenia!
To nie jest spoko! Ellen nie powie po obejrzeniu tego: Chcę się spotkać z tym gościem. Czego nie rozumiesz? Najpierw opowiedziałeś historię o stalkowaiu Lady Gagi, a teraz pokazujesz zdjęcie, na którym włamałeś się do domu Ellen. (...) Prawdziwa Ellen powie, że to nie w porządku. Powinieneś być w programie "Dr Phill", a nie Ellen. Powinni Ci teraz stawiać diagnozę.

Łukasz Jakóbiak z 'sztuczną Ellen'Łukasz Jakóbiak z 'sztuczną Ellen' Youtube.com/h3h3Productions

Jeszcze bardziej poruszyła go historia spotkania z Anastasią. W skrócie: Jakóbiak zdobył (nielegalnie) informację, którym lotem będzie lecieć gwiazda, kupił bilety, oszukał osobę przydzielającą miejsca, że jest kolegą Anastasii i chce obok niej siedzieć, by w końcu wmawiać celebrytce, że spotkanie jest przypadkowe.

Jesteś przerażający, aż ciarki przechodzą! Coś jest z tobą nie tak. Czemu się tym chwalisz? Powinieneś się wstydzić! To żenujące, niebezpieczne i nielegalne. Fetyszyzujesz sławnych ludzi i ich nękasz! To właśnie robisz, koleś... To mnie nie "inspiruje". A fakt, że w twojej głowie jest myśl, że to zaimponuje Ellen, to nowy wymiar szaleństwa. Ona się ciebie boi, koleś!

W filmie Jakóbiaka pojawia się zresztą moment, w którym sztuczna Ellen mówi do Łukasza: to stalking. Ethan i jego dziewczyna zwracają uwagę i na ten fragment.

Racjonalizuje swoje zachowania, chociaż wie, że robi coś złego. "To jest nękanie, to wykroczenie", a on swoje: "Tak, ale wiedziałem, że będę mógł z nią porozmawiać, więc to jest OK".

Na fragment: "Nie będzie mogła od tego uciec" zareagowali tak:

Ethan KleinEthan Klein Youtube.com/h3h3production

Ten facet powinien siedzieć w więzieniu! To jest popie***one! Ja się go boję. I serio boję się ludzi, którzy traktują go jako przykład. On jest po prostu profesjonalnym stalkerem. Robi wszystko, żeby to wyglądało spoko, fajnie, czarująco.

Na podsumowanie, prośba do wszystkich oglądających. Nie traktujcie takich ludzi jako swoich guru.

On wysyła zły przekaz. Tworzy przy tym wspólnotę dla tych szalonych ludzi, którzy uważają takie zachowania za normalne i akceptowalne. I w dodatku zachęca ich do tego! Jest różnica między byciem wytrwałym i dążeniem do celu, a tym... Musisz zrozumieć, czym są bariery społeczne. Nie możesz tak prześladować ludzi...
To są symptomy prawdziwej choroby tego świata. To, że ten koleś jest w jakikolwiek sposób sławny, a jedyne czym się zajmuje to profesjonalny stalking, jest naprawdę niepokojące.

Pod wideo Ethan odnosi się też do komentarzy zażenowanych Polaków.

Polscy przyjaciele - nie ma powodu, by przepraszać, wiemy, że to nie wasza wina :D.

Udało się! Mówią o nim za granicą! Czy jednak o taki rozgłos chodziło? Coś nam się zdaje, że Łukasz i tak odbierze to jako sukces...

embed

AB

Więcej o: