Były chłopak szantażował Górniak intymnymi zdjęciami, a Cichopek hasała na Eurowizji. Co gwiazdy robiły w 2007 roku?

15 lat to w kontekście show-biznesowych wydarzeń całkiem sporo. Przy okazji 15. urodzin Plotka oglądamy się wstecz i przypominamy, jak wówczas wyglądało życie naszych ulubionych gwiazd.

Plotek w tym miesiącu kończy 15 lat. Wróćcie razem z nami do 2007 roku, kiedy wszystko się zaczęło. A jest co wspominać!

W świecie gwiazd show-biznesu wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Po ogromnych sukcesach następują spektakularne porażki. Wielkie miłości kończą się głośnymi rozwodami. Z "szarych myszek" wyrastają rasowe celebrytki, inne z kolei usuwają się w cień. Przyglądamy się, jak w 2007 roku wyglądało ich życie zawodowe i prywatne. 

Zobacz wideo Historia Dody i Justyny Steczkowskiej

Katarzyna Cichopek tańczy na Eurowizji i wyskakuje z lodówki

To właśnie w 2007 roku Katarzyna Cichopek została prezenterką telewizyjną stacji Polsat. Wraz z Krzysztofem Ibiszem prowadziła program "Jak oni śpiewają?". Łącznie będzie gospodynią pięciu edycji tego show. W tamtym okresie nastąpił niezwykły rozkwit kariery medialnej aktorki, która w krótkim czasie stała się także tancerką, prezenterką, bizneswoman, a z wykształcenia psycholożką. Katarzyny Cichopek było wówczas wszędzie pełno, co w późniejszych latach przełoży się na częstotliwość jej obecności w przestrzeni publicznej. Prywatnie celebrytka była już związana z Marcinem Hakielem, z którym rok później weźmie ślub. 1 września 2007 zakochani reprezentowali Polskę w Konkursie Tańca Eurowizji (ang. Eurovision Dance Contest), zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Katarzyna Cichopek, Marcin HakielKatarzyna Cichopek, Marcin Hakiel Fot. KAPiF

Edyta Górniak rozpoczyna medialny konflikt z Dodą i sądzi się z szantażystą

15 lat temu swoją przygodę z show "Jak oni śpiewają?" rozpoczęła także Edyta Górniak. Popularna wokalistka tym razem przyjęła rolę jurorki. Udział w programie był dla niej okazją, żeby publicznie wbić szpilę Dodzie. Po tym jak jedna uczestniczek, Dominika Figurska, sfałszowała przebój Virgin "Szansa", Górniak powiedziała: "jaka to jest durna piosenka". Warto podkreślić, że rok wcześniej w Opolu "Szansa" wygrała z "Cygańskim sercem", co mogło wyjątkowo zaboleć uznaną już gwiazdę. Zaczepka Edyty Górniak nie umknęła uwadze Dody. Tak rozpoczął się konflikt, który trwa do dziś.

Edyta GórniakEdyta Górniak Fot. KAPiF

W tamtym okresie gorąco było też wokół sprawy o szantażowanie diwy polskiej sceny. Były chłopak Górniak z młodzieńczych lat szantażował ją i jej ówczesnego męża, Dariusza Krupę. Mężczyzna był w posiadaniu intymnych zdjęć piosenkarki i żądał za nie 200 tysięcy złotych. W innym wypadku groził publikacją. Ostatecznie został ujęty przez ekipę detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, a sprawa trafiła do sądu. 

Doda składa pozew o rozwód i zaczepia w windzie raperów z Grupy Operacyjnej

U Dody, jak to u Dody, było kolorowo i nie brakowało sensacyjnych zwrotów akcji. Właśnie w 2007 roku Dorota Rabczewska postanowiła zrobić prawo jazdy. Na polskie drogi wyjechała pod ostrzałem kamer, kręcąc przy okazji program dla TVN Turbo. W kwestii muzycznej kariery, był to dla piosenkarki przełomowy rok. Zakończyła współpracę z grupą Virgin (jak się później okaże nie na zawsze), a także rozpoczęła solową karierę, mając u swojego boku nową menadżerkę, Maję Sablewską. W połowie roku wokalistka oświadczyła w "Dzień dobry TVN", że złożyła pozew o rozwód. Powodem rozstania z Radosławem Majdanem miały być jego zdrady. Rozwód zostanie sfinalizowany w styczniu 2008 roku. Media rozpisywały się także w kwestii konfliktu Dody z Grupą Operacyjną. Najpierw oni wyśmiali Dorotę w jednej ze swych piosenek, potem doszło do konfrontacji w jednej z hotelowych wind. Spotkanie nie należało do najmilszych. 

DodaDoda Fot. KAPiF

Małgorzata Rozenek przed medialną karierą. Nie znała jeszcze Majdana

Podczas gdy Doda brylowała na warszawskich bankietach i osiągała spore sukcesy w branży muzycznej, Małgorzacie Rozenek zapewne nawet nie śniła się jej przyszła kariera medialna. Późniejsza żona Radosława Majdana była wówczas absolwentką studiów prawniczych. Już wtedy wystąpiła jednak gościnnie w programie TVP "Zacisze gwiazd". Była przecież wówczas żoną aktora Jacka Rozenka, w dodatku rok wcześniej narodził się ich pierwszy syn Stanisław. 

Małgorzata Rozenek, Jacek RozenekMałgorzata Rozenek, Jacek Rozenek Fot. KAPiF

Doda / Radosław MajdanDoda żartuje z Rozenek i Majdana. "Nie wierzę, że to zrobiła"

Antoni Królikowski zaczyna swoją przygodę z aktorstwem. Zapowiadał się na amanta polskiego kina?

W 2007 roku dzisiejszy bohater pierwszych stron gazet i aktor filmów Patryka Vegi był jeszcze w liceum. Antoniemu Królikowskiemu w 2007 urodził się brat Ksawery. Nastolatek już wtedy wykazywał aktorskie skłonności. Antek zaczął pojawiać się w epizodycznych rolach w serialach. Za swoją etiudę filmową "Złote Pióro" otrzymał nawet Złote Pióro na Festiwalu Filmów Amatorskich w Ostrołęce. Młody Królikowski miał już zadatki na prawdziwego imprezowicza, ale czasy bycia naczelnym amantem i łamaczem kobiecych serc były jeszcze przed nim. 

Antoni KrólikowskiAntoni Królikowski Fot. KAPiF

Michał Wiśniewski chce zabrać Mandarynie prawo do opieki nad dziećmi

U Michała Wiśniewskiego sporo się działo. Jego trzecia żona, Anna Wiśniewska, była wówczas w ciąży z Vivienne. Para doczekała się już także córki Etiennette. Lider Ich Troje postanowił walczyć na drodze sądowej o opiekę nad dwójką swoich pociech z małżeństwa z Martą "Madaryną" Wiśniewską: Xavierem i Fabienne. Na łamach mediów skarżył się, że była żona ogranicza mu kontakt z dziećmi i nie odbiera od niego telefonów. Powiedział również, że "Ania będzie lepszą matką". Po latach relacje byłych małżonków wyglądały już znacznie lepiej. Ostatnio jednak wszystko wskazuje na to, że znów jest jakiś konflikt. Michał Wiśniewski przestał obserwować Mandarynę na Instagramie.

Michał WiśniewskiMichał Wiśniewski Fot. KAPiF

Mandaryna Michał WiśniewskiWiśniewski zablokował Mandarynę na Instagramie. Wyznał, dlaczego. "Serio, bądźmy dorośli"Więcej o: