Marcin Hakiel

Marcin Hakiel

Marcin Hakiel jest polskim tancerzem. Jest znany z występów w programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”. Ma na swoim koncie między innymi wicemistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich. Prywatnie jest związany z aktorką Katarzyną Cichopek, z którą występował w programie. Mają dwoje dzieci.

Imię i nazwisko: Marcin Hakiel
Data urodzenia: 6 czerwca 1983
Miejsce urodzenia: Gdynia
Zawód: tancerz
Facebook: facebook.com/marcin.hakiel.
Instagram: @hakiel_akademia_tanca

Marcin Hakiel – kariera

Marcin Hakiel studiował w Warszawie oraz Helsinkach na kierunku finanse i rachunkowość. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania, którą ukończył w 2008 roku.
Od dziecka kochał taniec. Na swoim koncie ma takie osiągnięcia, jak dziesiąte miejsce na mistrzostwach świata w tańcu, czwarte miejsce w Pucharze Europy oraz wicemistrzostwo Polski w kategorii tańców latynoamerykańskich. Jest tancerzem klasy „S”, czyli najwyższej klasy międzynarodowej. Jego partnerkami na parkiecie były Blanka Winiarska oraz Magdalena Soszyńska – Michno.
W 2005 roku Hakiel zadebiutował w telewizji. Tancerz wystąpił w programie „Taniec z gwiazdami”. W pierwszej edycji jego partnerką była aktorka Katarzyna Skrzynecka, w drugiej na parkiecie towarzyszyła mu Katarzyna Cichopek. Z Cichopek wystąpił również w odcinku specjalnym „Finał Finałów Tańca z gwiazdami”, w którym para wygrała. W 2007 roku tancerz podjął się roli choreografa w programie „Jak oni śpiewają”. Hakiel prowadzi lekcje tańca, a oprócz tego razem z Katarzyną Cichopek wydał płytę z kursem tańca „Taniec krok po kroku” oraz książkę „Szkoła tańca”.
We wrześniu 2007 roku razem z Cichopek wziął udział w 1. Konkursie Tańca Eurowizji, na którym para zatańczyła cha–chę oraz free–style i zajęła czwarte miejsce. W 2009 roku tancerz ponownie wystąpił w „Tańcu z gwiazdami”. W dziewiątej edycji programu tancerz uczył tańczył Dorotę Deląg, z którą zajął dziesiąte miejsce.

Marcin Hakiel – życie prywatne


Marcin Hakiel jest związany z aktorką Katarzyną Cichopek, z którą wygrał drugą edycję programu „Taniec z gwiazdami”. Para wzięła ślub 20 września 2008 roku. Ceremonia odbyła się w Zakopanem, w sanktuarium na Krzeptówkach. Para ma dwoje dzieci – syna Adama i młodszą córkę Helenę.

marcin hakiel

Więcej o:

marcin hakiel