Dorota Rabczewska

Dorota Rabczewska

Dorota Rabczewska to polska piosenkarka. Jej pseudonim sceniczny to "Doda". Wykonuje utwory muzyki pop. Karierę rozpoczynała w zespole Virgin, do którego należała w latach 2000-2006.Pełne imię i nazwisko: Dorota Rabczewska
Data urodzenia: 15 lutego 1984r.
Miejsce urodzenia: Ciechanów
Zawód: piosenkarka
Typ głosu: mezzosopran, alt
Instagram: @dodaqueen
Facebook: facebook.com/officialdoda

Dorota Rabczewska: początki kariery

Dorota Rabczewska przyszła na świat w Ciechanowie. Jest córką Pawła Rabczewskiego, sztangisty, zdobywcy medali na mistrzostwach światowych oraz europejskich.
Jako dziecko Dorota Rabczewska trenowała lekkoatletykę i wydawałoby się, że pójdzie w ślady ojca i zwiąże się zawodowo ze sportem.
W 1997 roku została przyjęta na zajęcia do Studium Wokalnego prowadzonego przez Elżbietę Zapendowską, a w 1998 dostała angaż do Teatru Buffo. Dorota Rabczewska podjęła wtedy decyzję o porzuceniu sportu i pójścia ścieżką kariery muzycznej.

Dorota Rabczewska i zespół Virgin

W 2000 roku, kiedy Rabczewska miała 16 lat, wygrała casting na wokalistkę zespołu Virgin, którego twórcą był Tomasz Lubert. W 2002 roku ukazał się pierwszy krążek zespołu zatytułowany "Virgin". W celu wypromowania płyty Doda zgłosiła się do programu "Bar".
W 2004 roku zespół wydał drugi krążek, "Bimbo", a Rabczewska wystąpiła w kolejnej edycji Baru. Płyta pokryła się złotem. Rok później grupa Virgin nagrała trzecią i ostatnią płytę pt. "Ficca".

Dorota Rabczewska - kariera solowa

W 2006r. Dorota Rabczewska opuściła zespół Virgin. Rok później ukazał się jej debiutancki album "Diamond Bitch", który osiągnął status platynowej płyty. W 2011 roku ukazał się album "7 pokus głównych".

Dorota Rabczewska: życie prywatne

Dorota Rabczewska w 2003 roku związała się z Radosławem Majdanem. W 2005r. para wzięła ślub. Małżeństwo trwało 3 lata, rozwód miał miejsce w 2008r.
Następnie Rabczewska była związana z Adamem "Nergalem" Darskim. Po dwóch latach para rozstała się, a kilka miesięcy później Doda zaczęła spotykać się z Błażejem Szychowskim.
Od 2015 roku Rabczewska była widywana z Emilem Haidarem. W lipcu para ogłosiła swoje zaręczyny, ale w listopadzie 2015 roku poinformowała o rozstaniu.

Zobacz także:

Edyta Górniak - Radosław Majdan - Kuba Wojewódzki

dorota rabczewska

Więcej o:

dorota rabczewska

Copyright © Agora SA