Antoni Królikowski

Antoni Królikowski

Antoni Królikowski jest polskim aktorem. Pasję do aktorstwa przejął po swoich sławnych rodzicach, Małgorzacie Królikowskiej i Pawle Królikowskiemu. Występował w programach telewizyjnych "Kocham Cię, Polsko" i "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Ma na swoim koncie problemy z prawem.


Imię i nazwisko: Antoni Królikowski
Data urodzenia: 17 lutego 1989
Miejsce urodzenia: Łódź
Zawód: aktor
Facebook: facebook.com/antonikrolikowskiofficial
Instagram: @antek.krolikowski

Antoni Królikowski – kariera

Antoni wywodzi się z aktorskiej rodziny, jego rodzice jak i wujek są znanymi aktorami. W 2008 roku ukończył klasę filmową Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Warszawie. W jego filmografii znajdują się filmy i seriale, takie jak "39 i pół", "Czas honoru", "Lejdis", "Dom nad rozlewiskiem", "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "1920 Bitwa Warszawska". Wystąpił również w pojedynczych odcinakach seriali "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz" i "Komisarz Alex". W latach 2009, 2010, 2012 i 2016 występował w programie TVP "Kocham Cię, Polsko". W 2014 wziął udział w "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", jednak wraz ze swoją partnerką Kamilą Kajak – Mosejcuk odpadli już w trzecim odcinku. W 2016 roku został zwycięzcą programu "Agent - Gwiazdy" emitowanego w telewizji TVN. Oprócz tego Antoni jest reżyserem filmu krótkometrażowego "Noc życia". Muzykę do filmu skomponował młodszy brat aktora, Jan Królikowski. W listopadzie 2016 roku młody aktor został nominowany do nagrody Telekamery 2017 w kategorii Nadzieja telewizji.

Antoni Królikowski – problemy z prawem

W 2011 roku, gdy młody aktor wracał z imprezy, został zatrzymany przez policję. Był agresywny wobec policjantów, a poza tym on i jego znajomi mieli przy sobie marihuanę. Aktorowi zostały postawione zarzuty i trafił przed sąd. W programie śniadaniowym "Dzień dobry TVN" Antoni przyznał, że pierwszy raz zapalił marihuanę w wieku 15 lat. Aktor zaznaczył jednak, że uważa, że gdy narkotyki stają się sposobem na życie pojawia się problem.

antoni królikowski

Więcej o:

antoni królikowski